Zavrieť

Porady

Mikuláš

korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Venované téme "Mikuláš".

Za mojich detských čias prichádzal túžobne očakávaný Mikuláš so svojou nádielkou 6. decembra.
Dnes sa presúva jeho návšteva u mnohých na 5. decembra.
Ešte som nepočula, že by si niekto presunul bez mimoriadne vážnych dôvodov Veľkú noc, Vianoce alebo Nový rok o deň skôr, alebo neskôr.
Prečo to robíme práve Mikulášovi?
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Aby sme svoje deti neprekyslovali.
http://www.akv.sk/index.php?option=c...=710&Itemid=30
.
Tešíte sa na Mikuláša? Mikuláš klope na dvere, deti sa ho nevedia dočkať a vy ako každý rok rozmýšľate, čím ich obdarovať. Na jednej strane ich chcete potešiť, na druhej strane – áno, patríte k tým zodpovedným a moderným rodičom! – zvažujete aj zdravotné hľadisko. A to nie je len o dierach v zuboch, ale aj o ce-lo-ži-vot-nom návyku na sladké. Nechcete predsa budovať vo vašich deťoch takúto závislosť. Stačí, že musíte bojovať s ich neustálym vysedávaním pri počítači a televízore
Takže, aby ste to mali pri vašich úvahách, čím naplniť mikulášsky balíček, jednoduchšie, vytriedili sme pre vás sladkosti do dvoch kategórií:


Určite ÁNO

  • horká čokoláda (v akejkoľvek forme) – už je načase, aby sa deti naučili, čo je skutočná čokoláda, pretože mnohé tie „hnedé hmoty so sušeným mliekom“ (= tzv. mliečne čokolády) majú od čokolády veľmi ďaleko
  • čerstvé ovocie (mandarinky, banány, kivi, pomaranče, mango, jablká, hrušky, hrozno, ananás)
  • rôzne orechy (pražené a solené sa nepočítajú)
  • slnečnicové a tekvicové semená v balíčkoch, ktoré si potom môžete spolu opražiť a zmiešať s hnedým cukrom a škoricou (mňam!)
  • nesladené sušené ovocie (ale nie kilo!)
  • sladkosti/keksy z celozrnnej múky
  • agarové („želatinové“) cukríky (nájdete v predajniach zdravej výživy)
  • žuvačky bez cukru
  • pelendrek (originál)
  • nutelle podobné krémy s vyšším obsahom orechov a kakaa (nájdete v predajniach zdravej výživy)

    Určite/Radšej NIE


  • mliečna čokoláda
  • plnená čokoláda a plnené čokoládové figúrky
  • plnené a máčané keksíky
  • tvrdé cukríky a lízatká
  • želatínové cukríky
  • želatínový („falošný“) pelendrek
  • nutella a jej lacné napodobeniny

Nezabudnite do mikuláškeho balíčka nabaliť aj nejaké milé drobnosti

  • uhlie
  • zemiaky
  • cibuľu
  • a malého čertíka s anjelikom


MUDr. Igor Bukovský, PhD.
MUDr. Alexandra Frolkovičová
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

moji poraďáci - nebojte sa aj mínuskári - posielam všetkým plný batoh kľudu, pokoja, pohody, nájdite tam, prosím, aj trochu ohľaduplnosti, nervy a nevraživé reakcie vopchajte do tohto batoha a bude všetkým lepšie, svoje flustrácie si nevybíjajte na svojich poraďákoch - ste jeden z nich
47211421_2220722051583535_3367260239874228224_n.jpg  
4 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Veru potesi. Mali sme raz dobreho sefa, ktory den pred Mikulasom isiel z kancelarie posledny a na druhy den rano sme si v topankach, ktore sme mali na prezuvanie, nasli cokoladku, pernicek alebo cukriky. Ked som sa stala ja sefkou, praktikovala som to tiez na dievcence uctovnicky a vytvorila sa v kancelarii a kolektive velmi dobra atmosfera. Vela penazi to nestalo ale osoh bol nezaplatitelny.
3 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Tak ja neviem... Kým boli deti malé, chodil k nám Mikuláš tak, že ráno 6. decembra si našli v čižmičkách balíčky. Keď už boli väčšie až veľké, občas sa pozabudol a prišiel až 6.-teho večer. No a tohto roku? U nás robote bol už dnes a domov - keďže dnes som nič nekúpila a cez víkend nevystrčím nos z domu, tak neviem, neviem... do pondelka rána to určite nestíha(m) a okrem iného uvažujem, či vôbec ešte musí prísť, keď sú už deti nejaký ten rôčik dospelé...? Ja teda naozaj neviem...
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Svätý Mikuláš je dávno v nebi.
Keď bol ešte na zemi, na deti sa pýtaval, či sa oni modlievajú
a rodičov poslúchajú.

Ale deti o tom nevedeli, až keď ráno vstali
a za oknom uvideli, čo im bolo nadelené a na okno položené.

Od radosti výskali a veselo volali, hej-hej bol u nás svätý biskup
Mikuláš.


Táto básnička postupuje z pokolenia na pokolenie, ešte moja mamička ju hovorila ako malá, keď jej Mikuláš priniesol " cukrkandl ". / Cukríky zo stopeného, karamelizovaného cukru /.
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

]Drobnosť na Mikuláša poteší v každom veku. Moje vnúčatá si nájdu samozrejme v nedeľu večer balíčky na okne. Ale nedá mi položiť nejakú drobnosť aj dcérke s manželom a synovi.
Naposledy upravil verkaz : 04.12.10 at 12:16
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

aj keď sa môj príspevok minul účinkom, ešte prikladám
47576316_10212482986844774_6868049325058949120_n.jpg  
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

MIRKA111
No u nás chodil Mikuláš vždy 5. večer, a keď neprišiel osobne tak nám nechal balíčky 6. ráno na okne.
To buď rada, pretože teraz to bude:
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  mikulas.jpg
Zobrazení: 87
Veľkosť:  82.8 KB
1 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
korela Pozri príspevok
Venované téme "Mikuláš".

Za mojich detských čias prichádzal túžobne očakávaný Mikuláš so svojou nádielkou 6. decembra.
Dnes sa presúva jeho návšteva u mnohých na 5. decembra.
Ešte som nepočula, že by si niekto presunul bez mimoriadne vážnych dôvodov Veľkú noc, Vianoce alebo Nový rok o deň skôr, alebo neskôr.
Prečo to robíme práve Mikulášovi?
Ako dieťa som sa vždy tešila na Mikuláša, ráno z postele sme bežali hneď k oknu, maminka nám večer nachystala darčeky do čižmičiek a ráno sme si ich našli. Aj ja to praktizujem, ale moji vnuci chodia spávať neskôr ako ja, veru už aj počas noci sú okná vyprázdnené. Ba nie, čižmičky mi tam nechajú, aby som sa nenudila...
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

U nás chodí Mikuláš už večer 5tého.U nás to tak vždy býva a u manžela o dedinu vyššie vždy chodil ráno 6teho dec.
1 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

U nas v M.Š.deti mali tiež už Mikuláša,ktory im doniesol pekné hračky.Deti Mikulášovi a Čertíkovi Bertíkovi s čiernou tvárov zarecitovali a zaspievali.
Snímka021.jpg  
1 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Lebo by MIkuláš nestihol obísť celú zemeguľu za 24 hodín
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

No u nás chodil Mikuláš vždy 5. večer, a keď neprišiel osobne tak nám nechal balíčky 6. ráno na okne. A keď sa to tak vezme aj Vianoce sú podobne. Nám Ježiško nosieva darčeky pod stromček kým večeriame a niekde si ich deti nájdu na druhý deň ráno.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

korela Pozri príspevok
Venované téme "Mikuláš".

Za mojich detských čias prichádzal túžobne očakávaný Mikuláš so svojou nádielkou 6. decembra.
Dnes sa presúva jeho návšteva u mnohých na 5. decembra.
Ešte som nepočula, že by si niekto presunul bez mimoriadne vážnych dôvodov Veľkú noc, Vianoce alebo Nový rok o deň skôr, alebo neskôr.
Prečo to robíme práve Mikulášovi ?

Nuž, prečo mu to robíte? My máme dať odpoveď na Vaše praktiky
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela Pozri príspevok
Aby sme svoje deti neprekyslovali.
http://www.akv.sk/index.php?option=c...=710&Itemid=30
.
Tešíte sa na Mikuláša?
Uhm ...si nevieš ani predstaviť ...

A čo už len moje malé potešenie , po prvý krát všetko zažíva ...
Minulý týždeň - prvý sneh ...
Teraz bude Mikuláša ...

Čo bude na VIANOCE ???
Híííííííííííííííííí .....



MUDr. Igor Bukovský, PhD.
MUDr. Alexandra Frolkovičová
...a ozaj ...hlavne Bukovského mám teda ja v paži ...

Myslím si , že tie detičky aj úplne niekde inde... s tou jeho diétou ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Paula Pozri príspevok
Nuž, prečo mu to robíte? My máme dať odpoveď na Vaše praktiky
Paula, máš pravdu, mala som možno to naformulovať inak, nie za "nás" ako rodinu. Ja som mala na mysli Slovensko a teda obyvateľov Slovenska. Nebola to otázka na iné kultúry tu žijúce z iných vzdialených krajín, imigrantov.
Myslela som si, že každý pochopí v otázke etnologické hľadisko.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač Pozri príspevok
...a ozaj ...hlavne Bukovského mám teda ja v paži ...

Myslím si , že tie detičky aj úplne niekde inde... s tou jeho diétou ...
Najradšej by som sem skopírovala príspevok BMLmiami z inej témy o cukre v strave pre deti, ale neviem či sa to môže preniesť z inej témy.
Ja som tiež nádielku pripravovala zo sladkostí, dnes som múdrejšia.
O čare Vianoc ani nahovorím.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Piťko-amater Pozri príspevok
.. a vadí to , okrem teba niekomu ???
Prečo sa domnievaš že mi to prekáža, je to suché skonštatovanie s otázkou. Od teba som nečakala takúto reakciu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

MIRKA111 Pozri príspevok
No u nás chodil Mikuláš vždy 5. večer, a keď neprišiel osobne tak nám nechal balíčky 6. ráno na okne. A keď sa to tak vezme aj Vianoce sú podobne. Nám Ježiško nosieva darčeky pod stromček kým večeriame a niekde si ich deti nájdu na druhý deň ráno.
Niekde..., zrejme v inom časovom pásme. Ja som sa pýtala na naše zaužívané zvyklosti.
0 0
simbata simbata

simbata je offline (nepripojený) simbata

Nerozumiem ako inak chodí Mikuláš... U nás tiež od detstva chodil mikuláš v noci (teda v podstate 5-teho) a balíčky sme si našli 6-teho ráno. A pokiaľ viem, tak tak chodil u všetkých detí, nakoľko ak bola 6-teho škola, tak sme mali všetci v škole hneď ráno niečo sladké.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať