Zavrieť

Porady

Vyplatí sa mi stať platcom DPH? - konkr. príklad

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s otázkou, či sa stať alebo nestať platiteľom DPH.
Prečítal som si o tom mnoho, no stále to neviem interpretovať na moju situáciu.

V členskej krajine EU nakúpim tovar za 445 € bez DPH. Následne ho v tuzemsku predávam konečným zákazníkom, čiže s DPH. Takže k tým 445 € pripočítavam DPH (slovenských 19%) a výsledná suma (môj náklad spolu s dopravou - 120€) bude 445 + 120= 565 +19%= 672,35 €? Je to správne alebo som urobil niekde chybu?

Môže UK dodávateľ (platca DPH) predať tovar mne aj ako neplatiteľovi? Podľa mňa laika, je to možné, pretože tovar predáva okrem firiem aj konečným spotrebiteľom s DPH.

Ďakujem krásne za odpovede, veľmi mi pomôžete
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    DodoSTI Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    obraciam sa na Vás s otázkou, či sa stať alebo nestať platiteľom DPH.
    Prečítal som si o tom mnoho, no stále to neviem interpretovať na moju situáciu.

    V členskej krajine EU nakúpim tovar za 445 € bez DPH. Následne ho v tuzemsku predávam konečným zákazníkom, čiže s DPH. Takže k tým 445 € pripočítavam DPH (slovenských 19%) a výsledná suma (môj náklad spolu s dopravou - 120€) bude 445 + 120= 565 +19%= 672,35 €? Je to správne alebo som urobil niekde chybu? A kde je tvoj zisk, takto predávaš len za nákupnú cenu. Ak zatiaľ nie si platiteľom DPH, tak k cene nepripočítavaš DPH.

    Môže UK dodávateľ (platca DPH) predať tovar mne aj ako neplatiteľovi? Áno môže, ale s UK DPH. Podľa mňa laika, je to možné, pretože tovar predáva okrem firiem aj konečným spotrebiteľom s DPH.

    Ďakujem krásne za odpovede, veľmi mi pomôžete
    v citáte

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tých 19% je jeho zisk, aj ked to nazýva DPH.
    verím, že na faktúre tú DPH neuvádzaš. Ak predsa len áno, si povinný ju aj odviesť.

    Vyplatí sa mi stať platcom DPH? - konkr. príklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.