Zavrieť

Porady

Ako mam preniest zvuk z notebooku do telki cez hdmi

Prosim o radu zo zvukom.Mam dell inspiron 1010 mini notebook a televizor lg.Mam win xp service pack 3.V pcc mi neide zvuk vsetko som viskusal stahovat nastavovat no ak dam ovladaci panel a zvuk vsetko sive neda sa hybat okrem polozky harware.Neviem preco mi neide no mam HDMI kabel z notebooku do telki ak ho pripojim ide mi obraz no zvuk zial ani na notebooku ani na telke neide.Proste program na telke ide zvuk ale ak pripojim neide a asi preto lebo neide ani v notebooku ale malo by sa to nejak dat nastavit aby to prenasalo lebo na telke je zvuk.Prosim o podrobny postup ako dat aj zvuk do tv z HDMI kablom.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Petrobras je offline (nepripojený) Petrobras

    Petrobras
    A mi sme ten notebook kupili od ruky.A po 1 tyzdny nam zacalo vipisavat dole pravdepodobne ste se stali obeti softwarove kriminality.Vase kopise systemu win nesplna podmienky overeni pravosti.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Neviem ako je to pri miniDell ale klasický notebook DELL sa bez OS nedá kúpiť.Možno sa mýlim.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Petrobras Pozri príspevok
    A mi sme ten notebook kupili od ruky.A po 1 tyzdny nam zacalo vipisavat dole pravdepodobne ste se stali obeti softwarove kriminality.Vase kopise systemu win nesplna podmienky overeni pravosti.
    Takže v prvom rade si vyrieš legálnosť nainštalovaného operačného systému. Ten, čo vám predal NB, tam mal pirátsku kópiu Windowsu. Treba si zakúpiť krabicovú verziu, alebo nainštalovať nejaký free OS, napr. Linux.

    tranzistor20 je offline (nepripojený) tranzistor20

    tranzistor20
    Nebude to len v ovladacoch od zvukovky ? na notebooku vam ide zvuk ? ak nie tak si skuste nainstalovat ovladace .... a potom ked uz vam to pojde na notebooku tak to pojde aj na telke ... pokial viaem tak hdmi prenasa oboje automaticky....takze tam na telke staci zapnut INPUt z HDMI a malo by ficat... co sa tyka legalnosti ... je kludne aj mozne ze legalny software mate ...len nebol vcas aktivovany .... ..mate na nom kdesi krasne "blistavu" nalepku od microsoftu ?

    tranzistor20 je offline (nepripojený) tranzistor20

    tranzistor20
    Ovladace na vas laptop najdete tu:

    http://support.dell.com/support/down...&catid=&impid=


    kliknite na trojuholnice pri audio a potom na tlacitko Download..... ked to stiahnete tak to nainstalujte , zrestartujte laptop a malo by fachat

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    tranzistor20 Pozri príspevok
    Nebude to len v ovladacoch od zvukovky ? na notebooku vam ide zvuk ? ak nie tak si skuste nainstalovat ovladace .... a potom ked uz vam to pojde na notebooku tak to pojde aj na telke ... pokial viaem tak hdmi prenasa oboje automaticky....takze tam na telke staci zapnut INPUt z HDMI a malo by ficat... co sa tyka legalnosti ... je kludne aj mozne ze legalny software mate ...len nebol vcas aktivovany .... ..mate na nom kdesi krasne "blistavu" nalepku od microsoftu ?
    tá bublina o nelegálnosti sa robí po aktualizácii, keď stiahne windows genuine advantage validation. Zvuk je len problém ovládačov, ale najprv treba vyriešiť legálnosť, lebo po 30 dňoch po overení WGA prestane windows fungovať.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Petrobras Pozri príspevok
    Prosim o radu zo zvukom.Mam dell inspiron 1010 mini notebook a televizor lg.Mam win xp service pack 3.V pcc mi neide zvuk vsetko som viskusal stahovat nastavovat no ak dam ovladaci panel a zvuk vsetko sive neda sa hybat okrem polozky harware.Neviem preco mi neide no mam HDMI kabel z notebooku do telki ak ho pripojim ide mi obraz no zvuk zial ani na notebooku ani na telke neide.Proste program na telke ide zvuk ale ak pripojim neide a asi preto lebo neide ani v notebooku ale malo by sa to nejak dat nastavit aby to prenasalo lebo na telke je zvuk.Prosim o podrobny postup ako dat aj zvuk do tv z HDMI kablom.Dakujem
    Teraz k tomu zvuku. TO, že je Windows nelegálny, by so zvukom nemalo mať nič spoločné. Nerieš to, že v TV neide zvuk - pokiaľ ten zvuk nerozbeháš v NB, tak dovtedy v TV nepôjde tiež. Treba zistiť príčinu, prečo nefunguje zvuk v NB. Zavolaj bývalému majiteľovi, či jemu zvuk išiel. Ak nie, možno práve preto vám predal NB.

    Treba to skúsiť opraviť systémom pokus-omyl. Teda najprv vyskúšať nainštalovať na NB ovládače. Nájdeš ich na stránke výrobcu NB podľa typu tvojho NB.

    Ďalej sa treba pozrieť, či nie je nejaká výstraha pri správcovi zariadenia - ide sa tam cez Štart - Nastavenia - Systém - záložka Hardvér - Správca zariadení (ak je tam taký žltý trojuholník s výkričníkom pri položke Sound, tak je niekde problém).

    Potom sa treba trochu pohrať s nastaveniami. Či nemáš zapnuté "Mute", či máš dostatočnú hlasitosť a pod.

    Môže sa stať, že integrovaná zvuková karta je v čudu. Vtedy pomôže externá zvuková karta, pre notebook je dobrá do USB, napr. takáto:

    http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=14130915

    AK rozbeháš zvuk na NB, tak potom je otázne, či HDMI výstup z NB bude obsahovať zvukovú stopu. Štandardne HDMI konektor má zvukovú stopu, ale nie je isté, či ju NB podporuje. Ak nie, tak bude treba zvuk k TV pripojiť cez konektor slúchadiel (či už zabudovaný, alebo cez tú externú USB kartu).

    Petrobras je offline (nepripojený) Petrobras

    Petrobras
    Urobyl som nastavenia system hardvare ale nijaki sound tam nemam.A ani trojuholnik.Stahoval som ovladace neidu mi.

    tranzistor20 je offline (nepripojený) tranzistor20

    tranzistor20
    Skus nastavenia v Biose .....Pravdepodobne mas zvuk vypnuty tam a windows ti ho preto ani nezdetekuje.... Popripade....ak ste schopny si nainstalovat teamviewer ..mozem sak vam pripojit na dialku a skusit vamto nastavit ..... staci si len dohodnut cas...

    Ako mam preniest zvuk z notebooku do telki cez hdmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.