Zavrieť

Porady

Prepojenie PC cez USB

Zaujima ma co by sa stalo, keby som prepojil 2 PC cez USB kabel. "Spoznali" by sa alebo by nekomunikovali, resp by mohol zhoriet nektory USB port?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tranzistor20 je offline (nepripojený) tranzistor20

    tranzistor20
    Na webe je o tom kopa info ... potrebujes na to speci kabel "USB networking cable" ....v strede toho kable je okruhovy plosak ... normalnym kablom to urcite nepripajaj .... osobne som to neskusal , ale mzslim si ze napajanie by ti spalilo mikroelektroniku ...... kabel vyzera takto nejak:
    http://eshop.kak.cz/zbozi/kaa165-oem...vaci-usb-20-1/

    a ked si taky kabel kupis tak k nemu dostanes aj software bez ktoreho sa nepohnes..... takze tak .... na druhu stranu mas aj inu alternativu... USB to ethernet adapter (http://www.kassotechnik.sk/produkt/S...ernet-adapter/) do toho strcis obycajny CAT5 krizeny kabel , a na druhy koniec zas USB to ethernet adapter .... potom ti uz staci iba nastavit ip adresy a ficis.... .. Ovsem ... Ethernetove pripojenie maju dnes uz aj chladnicky, takze nevidim dovod preco by si to mal takto robit.....

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    kergulaan Pozri príspevok
    Zaujima ma co by sa stalo, keby som prepojil 2 PC cez USB kabel. "Spoznali" by sa alebo by nekomunikovali, resp by mohol zhoriet nektory USB port?
    NEskúšal by som to. USB konektor má 4 piny: 2 dátové a 2 napájacie. Ak spojíš 2 PC, pustíš proti sebe 2 rôzne zdroje napájania, kto vie, čo to spraví, ak sa náhodou póly prekrížia - vlastne spravíš skrat. Pozri ako je polarizácia v konektore:

    http://en.wikipedia.org/wiki/USB

    a keď to spojíš káblom, tak to presne skratuješ. USB slúži na napajanie zariadení. Možno by sa dalo vypnúť napájanie a použiť len dátové piny, ale načo sa škrabať okolo hlavy, ak to môžeš prepojiť jednoducho sieťovým káblom.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Fero11 Pozri príspevok
    nikdy som to neskusal, ale myslim si, ze by nemal byt ziadny problem
    No ved, nikde som sa o tom nic nedocital a celkom ma to zaujima. Aj by som to vyskusal ale sa bojim "nasledkov" - ze by nieco zhorel, karta, port atd.
    Toz mozno este niekto napise co ma s tym skusenosti.
    Este je tam aj taky problemik s OS - ako by medzi sebou komunikovali.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Potrebujes na to specialny kable ktory je dost drahy.
    Prepoj to sietovym kabol, usetris a nic neznicis.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Dávnejšie som to skúšal, USB do USB. Samozrejme +5V som nezapojil (veď aj načo), len GND a dátové signály. A nič to nerobilo. Ono totiž každé USB zariadenie je ako klient, ktorý sa hlási, že čo je zač. Počítač je ako server, a ak spojíme dva, žiadny z nich sa tomu druhému nebude hlásiť. Obidva budú len čakať na hlásenie.

    Tie káble "USB to USB" majú elektroniku, ktorá emuluje sieťovú kartu, takže v oboch počítačoch to vyzerá ako USB sieťová karta, cez ktorú sú spojené.

    Najjednoduchšie a aj najrýchlejšie je 2 PC priamo spojiť cez sieťové karty kríženým káblom. Rýchlosť 100Mb/s a žiadny extra software, stačí to v PC správne nastaviť. Môžu byť aj rozdielne operačné systémy. Mám to odskúšané, 700MB súbor (celé CD) prenesieš za 1 minútu.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Dakujem vsetkym za odpovede. Viac menej to nepotrebujem, len ma to zaujimalo.
    Este raz vdaka.
    mecky ak su to novsie pc (5rokov), tak by nemusel byt ani krizeny

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    lenže treba na to tzv. usb cross kábel
    - myslím že efektívnejšie aj rýchlejšie by to bolo prepojiť cez sieťové karty...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.