Zavrieť

Porady

refakturácia prepravy

My sme plátcovia DPH objednali sme prepravu pre nášho odberateľa (DE) plátca, Prepravca slovenská firma plátca DPH .

preprava Slonensko-Nemecko

Prepravca nám vystavil faktúru s DPH.
My refakturujeme bez DPH?

Súhrnný výkaz NIE?
Naposledy upravil karpis : 02.12.10 at 09:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    karpis Pozri príspevok
    My sme plátcovia DPH objednali sme prepravu pre nášho odberateľa (DE) plátca, Prepravca slovenská firma plátca DPH .

    preprava Slonensko-Nemecko

    Prepravca nám vystavil faktúru s DPH.
    My refakturujeme bez DPH?
    Áno

    Súhrnný výkaz NIE?
    SV Áno
    .

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť?
    Sme OZ zahraničnej /českej/ firmy. Česká prepravná spoločnosť nám omylom naúčtovala prepravu tovaru, ktorá patrila našej materskej firme. Môžeme refakturovať túto prepravu materskej firme?
    Ďakujem.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Iwett Pozri príspevok
    Dobrý večer, vedel by mi niekto poradiť?
    Sme OZ zahraničnej /českej/ firmy. Česká prepravná spoločnosť nám omylom naúčtovala prepravu tovaru, ktorá patrila našej materskej firme. Môžeme refakturovať túto prepravu materskej firme?
    Ďakujem.
    Dobrý večer, som tu po čase zas. Mohol by sa mi niekto vyjadriť k vyššie uvedenej otázke? Totiž prepravné náklady som refakturovala a vznikol mi ďalší problém. Musím z titulu refakturácie služieb podať aj SV? Prosím, prosím.....

    OľgaH je offline (nepripojený) OľgaH

    OľgaH
    Kúpili sme tovar z NL, od platcu DPH, prepravu nám robila slovenská firma. S dodávateľom bolo dohodnuté, že nám časť prepravných nákladov preplatí. My sme taktiež platiteľom DPH. Platí uvedené v príspevku 3 aj pre náš prípad? Vyhotovím faktúru na refakturáciu časti dopravy bez DPH s odovlávkou na pargraf 15 a budem to uvádzať aj v súhrnnom výkaze?
    Ďakujem vopred za Vaše názory.

    OľgaH je offline (nepripojený) OľgaH

    OľgaH
    OľgaH Pozri príspevok
    Kúpili sme tovar z NL, od platcu DPH, prepravu nám robila slovenská firma. S dodávateľom bolo dohodnuté, že nám časť prepravných nákladov preplatí. My sme taktiež platiteľom DPH. Platí uvedené v príspevku 3 aj pre náš prípad? Vyhotovím faktúru na refakturáciu časti dopravy bez DPH s odovlávkou na pargraf 15 a budem to uvádzať aj v súhrnnom výkaze?
    Ďakujem vopred za Vaše názory.
    Mohol by sa mi prosím k tomuto niekto skúsený vyjadriť?

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Posúvam podobný problém

    V rámci trojstranného obchodu platí dohoda:
    - cena za výrobky bude fakturovaná prvému odberateľovi (nie je problém)
    - cena za prepravu bude fakturovaná druhému (konečnému) odberateľovi

    Otázka:
    My si objednáme u nášho prepravcu prepravu (SK firma) do krajiny konečného odberateľa. Cena za prepravu bude xx eur. My máme dohodnuté s konečným odberateľom, že cena za prepravu je (xx+100) eur. V obchodnom registri nákladnú prepravu nemáme zapísanú.
    Považuje sa takáto faktúra za refakturáciu? Alebo už ide o podnikanie? Nedá sa spraviť sprostredkovanie prepravy, konečný odberateľ s tým nesúhlasí.
    Aké riziká z tohto môžu vzniknúť?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    zlatica76 Pozri príspevok
    Posúvam podobný problém

    V rámci trojstranného obchodu platí dohoda:
    - cena za výrobky bude fakturovaná prvému odberateľovi (nie je problém)
    - cena za prepravu bude fakturovaná druhému (konečnému) odberateľovi

    Otázka:
    My si objednáme u nášho prepravcu prepravu (SK firma) do krajiny konečného odberateľa. Cena za prepravu bude xx eur. My máme dohodnuté s konečným odberateľom, že cena za prepravu je (xx+100) eur. V obchodnom registri nákladnú prepravu nemáme zapísanú.
    Považuje sa takáto faktúra za refakturáciu? Alebo už ide o podnikanie? Nedá sa spraviť sprostredkovanie prepravy, konečný odberateľ s tým nesúhlasí.
    Aké riziká z tohto môžu vzniknúť?
    Toto som i ja minule riešila..... v jednej spoločnosti, a preto posúvam ...

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    zlatica76 Pozri príspevok
    Posúvam podobný problém

    V rámci trojstranného obchodu platí dohoda:
    - cena za výrobky bude fakturovaná prvému odberateľovi (nie je problém)
    - cena za prepravu bude fakturovaná druhému (konečnému) odberateľovi

    Otázka:
    My si objednáme u nášho prepravcu prepravu (SK firma) do krajiny konečného odberateľa. Cena za prepravu bude xx eur. My máme dohodnuté s konečným odberateľom, že cena za prepravu je (xx+100) eur. V obchodnom registri nákladnú prepravu nemáme zapísanú.
    Považuje sa takáto faktúra za refakturáciu? Alebo už ide o podnikanie? Nedá sa spraviť sprostredkovanie prepravy, konečný odberateľ s tým nesúhlasí.
    Aké riziká z tohto môžu vzniknúť?
    Tiež ma zaujíma - Posúvam...

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    zlatica76 Pozri príspevok
    Posúvam podobný problém

    V rámci trojstranného obchodu platí dohoda:
    - cena za výrobky bude fakturovaná prvému odberateľovi (nie je problém)
    - cena za prepravu bude fakturovaná druhému (konečnému) odberateľovi

    Otázka:
    My si objednáme u nášho prepravcu prepravu (SK firma) do krajiny konečného odberateľa. Cena za prepravu bude xx eur. My máme dohodnuté s konečným odberateľom, že cena za prepravu je (xx+100) eur. V obchodnom registri nákladnú prepravu nemáme zapísanú.
    Považuje sa takáto faktúra za refakturáciu? Alebo už ide o podnikanie? Nedá sa spraviť sprostredkovanie prepravy, konečný odberateľ s tým nesúhlasí.
    Aké riziká z tohto môžu vzniknúť?
    Zásadnou podmienkou refakturácie je, že rovnakú čiastku, ktorá bola faktúrované tebe, Ty fakturuješ ďalej. Ak fakturuješ s nejakou maržou, potom je to klasická fakturácia a nie je to už refakturácia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.