Zavrieť

Porady

Ako riešiť velkosklady?

Dobry den,

ked si chcem otvorit eshop ako sa daju riesit velkosklady? Musim ten tovar najprv kupit a potom predat ci sa to da aj tak ze mi pride platba predom a ja zavolam do velkoskladu a odtial to poslu oni mne a ja zakaznikovi?

Dakujem pekne.
Usporiadat
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
keby to bolo takto jednoduché tak to by sa teda podnikalo jedna radosť....
záleží o aký veľkosklad ide, ale viac menej sa tam rýchlo mení tovar, sú tam limity nákupu, takže ťažko ti budú posielať po jednom kuse...
0 0
bbecks bbecks

bbecks je offline (nepripojený) bbecks

no vsak aj som si myslel ze to tak je... len este najst nejaky ten velkosklad bo neviem sa rozhodnut s cim si zalozim eshop ale nieco by som chcel podniknut
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

Velkoskladov je kopec. Da sa nakupovat aj na kusy aj na minimalny odber aj na predobjednavky... Zalezi od druhu tovaru a dohodou s dodavatelom. Nikto ti vsak neda kontakt na svojho dodavatela do eshopu. Dobry dodavatel do eshopu je 50% know-how.
Kedze zatial ani len nevis s cim obchodovat, tak odporucam spravit podnikatelsky plan a marketingovy prieskum.
1 0
bbecks bbecks

bbecks je offline (nepripojený) bbecks

dik pekne za radu ... a este co je to know how? a da sa dostat aj ta dotacia od statu ked spravim podnikatelsky plan ?
0 0
camozzi camozzi

camozzi je offline (nepripojený) camozzi

bbecks Pozri príspevok
dik pekne za radu ... a este co je to know how?
Na Porade som nasiel definiciu know-how. Z prispevku vyberam:
"Podľa definície OECD „know-how“ je každá utajovaná technická informácia, bez ohľadu na to, či je vhodná na patentovanie alebo nie, ktorá je nevyhnutná pre priemyselnú reprodukciu výrobku alebo výrobného postupu priamo a za rovnakých podmienok. Know-how predstavuje to, čo výrobca nemôže zistiť (poznať) z bežného posúdenia (obhliadky) výrobku a z bežnej znalosti o technike výroby. V praxi know-how najčastejšie predstavujú technické (technická dokumentácia a technické receptúry), organizačné (metódy podnikového riadenia a organizácie) a komerčné poznatky (efektívne obchodné metódy), ktoré sú súčasťou širšej kategórie obchodného tajomstva..."
Cely prispevok: http://www.porada.sk/t50932-know-how.html

bbecks Pozri príspevok
a da sa dostat aj ta dotacia od statu ked spravim podnikatelsky plan ?
Ano, da sa to aj na eshop.
0 0
bbecks bbecks

bbecks je offline (nepripojený) bbecks

ahaa cize pre mna by bolo lepsie riesit to takto systemom know-how ? ... aha no tak to by bolo dobra ta dotacia nejaky kapital sice mam ale keby k tomu bola aj ta dotacia to by bolo este lepsie ... musim si pozistovat blizsie info ohladom toho vsetkeho je toho dost vela a je to zlozite takto na zaciatok ...
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
bbecks Pozri príspevok
Dobry den,

ked si chcem otvorit eshop ako sa daju riesit velkosklady? Musim ten tovar najprv kupit a potom predat ci sa to da aj tak ze mi pride platba predom a ja zavolam do velkoskladu a odtial to poslu oni mne a ja zakaznikovi?

Dakujem pekne.
V každom veľkosklade nakupuješ celé balenia, či nakupuješ textil, obuv, bižutériu, darčeky, umelé kvety a pod. V balení je min. 6 kusov, ale obyčajne je to 12 - 24 kusov.
Takže keď sa rozhodneš pre sortiment, zaeviduješ sa na základe živnostenského listu vo veľkosklade a budeš nakupovať. Následne tovar budeš ponúkať a predávať, či na stránkach internetu alebo v predajni.
2 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
zase ma niekto uplne ine predstavy o podnikani a hlavne eshope, ako je realita... je to zlozitejsie ako si to predstavujes.
0 0
bbecks bbecks

bbecks je offline (nepripojený) bbecks

hej jasne je to zlozite ... a teraz co je pre mna lepsie zalozit si zivnost ako platca DPH alebo neplatca ? co je vyhodnejsie ? dakujem
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bbecks Pozri príspevok
dik pekne za radu ... a este co je to know how? a da sa dostat aj ta dotacia od statu ked spravim podnikatelsky plan ?
po slovensky povedané know how znamená "ako na to" laicky povedané kurací paprikáš je kuracie mäso, zemiaky, cibuľa, masť, paprika, voda. Aby z toho vznikol paprikáš, to je know how.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
bbecks Pozri príspevok
hej jasne je to zlozite ... a teraz co je pre mna lepsie zalozit si zivnost ako platca DPH alebo neplatca ? co je vyhodnejsie ? dakujem
Je to na širšiu diskusiu. Pokiaľ budeš len predávať tovar, určite je lepšie, keď nie si plátca DPH. Lebo tá výstupná DPH-čka sa Ti zobrazí v cene tovaru.
Síce vstup sa odráta, ale keď si prihodíš maržu a vypočítaš cenu, ten výstup je vždy vyšší, takže by si DPH-čku skoro vždy platil a nie dostával.

Možno po 12 mesiacoch Tvojho podnikania Ti tržby narastú tak, že budeš musieť byť plátcom DPH.
2 0
bbecks bbecks

bbecks je offline (nepripojený) bbecks

dik za vysvetlenie pavol 54
0 0
bbecks bbecks

bbecks je offline (nepripojený) bbecks

aha a terezamaria nevies nahodou nejake clanky na nete o tejto DPH aby som tomu pochopil ... bo viem ze tam sa nejak odpisuje z dani atd. nechapem tomu celkom dakujem
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
bbecks Pozri príspevok
aha a terezamaria nevies nahodou nejake clanky na nete o tejto DPH aby som tomu pochopil ... bo viem ze tam sa nejak odpisuje z dani atd. nechapem tomu celkom dakujem
Skús si prečítať zákon:
http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...05-2010-a.html
2 0
bbecks bbecks

bbecks je offline (nepripojený) bbecks

dik pekne hadam to tam pochopim vsetko
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

bbecks Pozri príspevok
no vsak aj som si myslel ze to tak je... len este najst nejaky ten velkosklad bo neviem sa rozhodnut s cim si zalozim eshop ale nieco by som chcel podniknut
bbecks ber to ako dobrú radu. Najprv vymysli v čom chceš podnikať. Chcieť podnikať je super, ale pamätaj na to že v tejto chvíli o tom spolu s tebou uvažuje ďalších 1000 ľudí na Slovensku. Takže vymysli niečo, čím sa odlíšiš od všetkých ostatných.
A až potom zháňaj veľkosklad. Lebo založiť podnikanie len na tom, že mám na ruke dobrého dodávateľa tovaru, je mizerná perspektíva. Čo urobíš ak tvoj dodávateľ zavrie kšeft?
No a ešte je tu jedna taká krutá realita, a to je otázka prachov. Lebo v živote to beží tak, že TY môžeš mať vážne nejaký super nápad, ale keď nemáš investíciu na štart (niekedy ti stačí 1000 eur ale niekedy potrebuješ mega aby si to rozbehol) tak si, jaksapovie, v r**i.
Čiže to skončí vo fáze nápadu, príp. ideš na vec, zoženieš investora, ktorý sa napr. môže stať tvojím partnerom vo firme, ale rátaj s tým že keďže ON do toho dal viac prachov, tak aj viac bude brať. Mal si nápad - no a čo.

Ak je tvojím cieľom pri podnikaní len zarábať peniaze, tak tvoja firma prežije tak, čo ja viem, do 10 rokov v lepšom prípade. Maj vyššie ciele - pomáhať ľuďom, zlepšiť zdravie národa, zlepšiť životné prostredie v regióne a pod. Na to postav správny obchodný model, rob veci dobre a poctivo a peniaze prídu samé, ver mi. Niekedy skôr, niekedy neskôr. Či tebe postačí len e-shopík?
1 0
bbecks bbecks

bbecks je offline (nepripojený) bbecks

no vies co iny napad momentalne nemam ako e-shop a je to aj asi najlacnejsie podnikanie, lepsie ako keby som mal mat obchod, su tam ovela mensie naklady i ked treba dost investovat aj do reklamy...mal by som teraz aj napad len to treba vsetko premysliet este a naucit sa zakony bo tie moc nepoznam aj co sa tyka ivnosti a tak ... neviem no ale skusit treba vsetko
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

terezamaria Pozri príspevok
V každom veľkosklade nakupuješ celé balenia, či nakupuješ textil, obuv, bižutériu, darčeky, umelé kvety a pod. V balení je min. 6 kusov, ale obyčajne je to 12 - 24 kusov.
Takže keď sa rozhodneš pre sortiment, zaeviduješ sa na základe živnostenského listu vo veľkosklade a budeš nakupovať. Následne tovar budeš ponúkať a predávať, či na stránkach internetu alebo v predajni.
absolutne nesuhlasim ze v KAZDOM velkosklade nakupujes cele balenia, vobec to neplati na kazdy velkosklad.
Najdu sa velkosklady, ci velkoobchody, ktore predavaju aj po kusoch a je ich viacero.
Mnoho z nich poskytuje aj formu dropshippingu (tebe pride objednavka, ty ju posunies dodavatelovi, on tovar zabali a posle napr cez ups priamo zakaznikovi, tebe pridu peniazky na ucet a zaplatis dodavatelovi)
tvrdit ze v kazdom velkosklade nakupujes cele balenia je celkom odvazne, takisto o tom kolko kusov je v baleni, vzdy zalezi od tovaru.
Napoje zvacsa nasobky cisla sest, keksiky su zvycajne od 30 do 68, cukriky zvycajne 12 - 48. kancelarsky papier vacsinou po 5... atd atd...
nabytok byva zvacsa po kuse
0 0
bbecks bbecks

bbecks je offline (nepripojený) bbecks

hej hej to je pravda ... uvidime co bude uz by som aj mal rozmyslene ze s cim podnikat uz len najst velkosklad
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
jasne ze sa da aj po kuse... lenze aku dostanes cenu za 1ks,... ale zas moze byt aj nieco take ze beries sice po ks lebo je vela druhov ale beries z kazdeho druhu ks, takze spolu to spravi vela ks.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať