Zavrieť

Porady

Ako je to s danami ?

Ahojte, chcem sa spytat keby si zalozim zivnost (chcem si otvorit e-shop) ako by to bolo s danami ? povedzme ze z kazdeho predaneho produktu by som mal proviziu 5% (bol by som partner pre jeden velkoobchod) a viem si ten tovar aj dat nejak do nakladov, ze by som dan neplatil ? Dakujem vopred za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    ak nakupis tovar, ide to do nakladov
    ak predáš tovar, ide do výnosov

    z rozdielu N a V sa vypočíta základ dane. máš nárok aj na nezdaniteľné minimum.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    bbecks Pozri príspevok
    viete mi napisat aj nejaky priklad ? povedzme kupim tovar za 500 eur tak aky je tam postup ? ja ten tovar vlastne kupim s DPH len potom si to musim odpisat ci ako ?

    tipujem že nebute platcom DPH.
    kupite tovar aj s dph za 500€, predate ho s 5% ziskom, t.j. za 525€.
    daň z príjmov by sa platila 525-500 = 25€

    ale máte nárok dať si ešte kopec ďalších vecí do nákladov, keďže pôjde o internetové podnikanie.. (napr. PC, tlačiareň, stôl....) neviem o čo konktretne ide

    ono sa to všetko zráta, čiže v prvý rok, ak by ste toto všetko nakupovali, vám pravdepodobne žiadne dane nevyjdu

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    bbecks Pozri príspevok
    aha noo takto mi to trebalo vysvetlit teraz to uz chapem ..... ale nie co viem ze sa da davat do nakladov ci tam sa neda dat tovar ktory kupim ? proste ze by som tovar kupil bez DPH da sa to nejak ?

    napisala som vam ze nakup tovaru 500€ (to je tovar ktory kupite). kupujete ho s DPH. ak nie ste platcom, nemate narok si odratat DPH

    ak by ste boli platcom, tak by ste sice kupili tovar za
    420 € + 80 DPH = 500€
    ale keby ste ho predali s 5% ziskom
    t.j. za 441 + 84 DPH = 525€

    tak by ste zaplatili okrem dane z prijmov, co som vam predtym vypocitala (4,75€) aj DPH 84-80 = 4€

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    ak budete nakupovat a predavat tovar, tak:

    kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi - maloobchod v rozsahu voľnej živnosti

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    bbecks Pozri príspevok
    aha a tie dane sa daju vykrit nejakymi blockami nie ? ci ako to funguje...

    ano, tak to funguje (ako som vam na zaciatku pisala, ze si kupite PC, stol, kanc.papier, tlaciaren.....)

    ale prosim vas, najdite si radsej uctovnicku

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    bbecks Pozri príspevok
    hej hej viem mal som primitivne otazky ale ked sa do toho nerozumiem vobec tak co uz so mnou ale v kazdom pripade dakujem

    prave preto to treba zverit osobe, ktora sa tomu rozumie

    ja by som si sama tiez netrufla opravit auto, aj keby som mala navod

    bbecks je offline (nepripojený) bbecks

    bbecks
    viete mi napisat aj nejaky priklad ? povedzme kupim tovar za 500 eur tak aky je tam postup ? ja ten tovar vlastne kupim s DPH len potom si to musim odpisat ci ako ?

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    fakt dobre by bolo najst si uctovnicku, ale ak obchodny partner nevyzaduje, aby ste boli platca DPH, tak fakt netreba

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    bbecks Pozri príspevok
    dan z prijimov by sa platila 25eur ? to znamena ze by tam nebol zisk ci ako ?

    ked nebudem brat ohlad na dalsie naklady a upriamim sa čisto na nakup a predaj tovaru, tak:
    nakup tovaru 500€
    predaj tovaru 525€
    zisk: 25€
    daň: 19% zo zisku = 4,75€

    bbecks je offline (nepripojený) bbecks

    bbecks
    aha noo takto mi to trebalo vysvetlit teraz to uz chapem ..... ale nie co viem ze sa da davat do nakladov ci tam sa neda dat tovar ktory kupim ? proste ze by som tovar kupil bez DPH da sa to nejak ?

    bbecks je offline (nepripojený) bbecks

    bbecks
    aha dakujem pekne opat som sa dozvedel nieco nove ... a este tu dan z prijmu to sa akym sposobom odvadza ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bbecks Pozri príspevok
    aha dakujem pekne opat som sa dozvedel nieco nove ... a este tu dan z prijmu to sa akym sposobom odvadza ?
    Daňovým priznaním za rok.

    bbecks je offline (nepripojený) bbecks

    bbecks
    hej hej viem mal som primitivne otazky ale ked sa do toho nerozumiem vobec tak co uz so mnou ale v kazdom pripade dakujem

    bbecks je offline (nepripojený) bbecks

    bbecks
    no jasne aj si najdem nejaku uctovnicku bo sa mi nechce citat tie zakony toho je strasne vela ... radsej si to dam takto vysvetlit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.