Zavrieť

Porady

Tlak v podlahovom kúrení

23.10. mi kurenár dokončil podlahové kúrenie, ktoré následne natlakoval na 3 Bar. 28.10. mi robili poter, tlak bol počas práce stále konštantný. Teraz ako začali mrazy mi ale tlak v podlahovke klesá postupne až na 0,6 Bar.

Myslím si, že je to spôsobené teplotou vzduchu, v dome sa nekúri, je tam okolo 2 stup.Celzia.

Myslíte, že je to tou teplotou ? Všimol som si, že keď klesla teplota, klesol aj tlak a následne cez deň vystúpil trochu vyššie.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    hipi je offline (nepripojený) hipi

    hipi
    a ked vykuris na 20 tak co to urobi s tlakom?
    0,6baru je uz velmi malo, u prothermov je to hranica pouzitelnosti, pod tuto hranicu sa kotol ani nezapne. Tlak si mozes zvysit pripustenim vody ale nie je to systemove riesenie.
    Mne kurenar natlakoval na 1,8 a za rok mi klesol len na 1,1. Ale samozrejme v dome kurim.
    Tvoj kotol nema ochranu proti zamrznutiu? Lebo 2 stupne je prilis malo....Dufam ze ho nemas vypnuty...Radsej daj temperovat na 10 stupnov, nebude ta to stat tak vela penazi...

    petosc je offline (nepripojený) petosc

    petosc
    Dnes som zapájal kotol, natlakoval mi ho na 2 atm. ešte stále mi to drží, a to mi kurí non stop, lebo tam nemám termostal ešte.!!! zajtra ráno uvidím kolko plynu to spotrebovalo a aký tlak bude.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Nepresne som uviedol, že to síce mám natlakované, nie vodou, ale VZDUCHOM. kotol tam ešte nemám...bolo to natlakované vzduchom, len kvôli tomu aby som videl prípadné porušenie trubky pri prácach na potery.

    kiwi0105 je offline (nepripojený) kiwi0105

    kiwi0105
    Urcite je to rozdielom teplot.Casto tento rozdiel tlaku badat aj po par minutach po natlakovani akehokolvek systemu.Kompresor tlaci ohriaty vzduch a ten ked sa v systeme ochladi, tlak mierne klesa.

    Tlak v podlahovom kúrení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.