Zavrieť

Porady

ERP a vianočné trhy

Myslím, že vo vyhláške o ERP nie sú žiadne výnimky, takže ERP sa musí používať pri predaji tovaru v hotovosti aj napr. na vianočných trhoch v stánkoch. Mám pravdu??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    áno máš pravdu, niektorí poctivejší ju aj používajú. Ale nájdu sa samozrejme aj takí, ktorí na to kašlú. Daňové kontroly by si tam zgustli, len sa im asi nechce. Asi to nie je pre nich zaujímavé. Radšej sa budú v teple kancelárií prehŕňať v dokladoch, než chodiť do zimy na trhy.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Musí ERP používať aj obchodný zástupca? Otvorí živnosť(musí) a predáva nejakú konkrétnu vec ale viac menej formou podomového predaja-díler, nemá miesto, kde by s tou pokladňou sedel.Aká vyhláška to rieši?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Dakujem, takže mi zostáva druhá cesta, faktúra a následne hotovosť. To už som tu naštudovala.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ked vystavite FA, potom uhradu treba napisat az nasledujuci den, Pretoze s vystavenim Fa mi vznikne pohladavka az nasledujuci den. Keby bola FA vystavena a vyplatena v ten isty den, musi byt ERP. Pozor na to!

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    betka
    Ked vystavite FA, potom uhradu treba napisat az nasledujuci den, Pretoze s vystavenim Fa mi vznikne pohladavka az nasledujuci den. Keby bola FA vystavena a vyplatena v ten isty den, musi byt ERP. Pozor na to!
    Betka prosí pozri tému.:http://www.porada.sk/t4816-p2-prjem-v-hotovosti.html
    Nemôžem sa ubrániť tomuto vyjadreniu, ale veľmi ma mrzí, keď sa nám podarí niečo na tejto stránke vyriešiť, a potom zbytočne mýlime ostatných, najmä keď v téme, ktorú som tu označila si bola
    Prosím pozor pre ostatných:
    Na základe vystavenej faktúry ste mohli prijať platbu v hotovosti na základe príjmového dokladu v ten istý deň už od 1.1.1997.

    ERP a vianočné trhy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.