Zavrieť

Porady

Zmeny v obchodnom registri - vykonanie a zápis zmien s.r.o.

Dobrý deň,
Nájde sa tu niekto ochotný s trochou času, kto by mi a asi aj viacerím ľuďom vedel poradiť ohľadom vykonania zmien v OR? Našiel som tu nejaké témy, ale nemôžem z nich vytvoriť celok, ktorý by mi pomohol. Na súde mi to tiež nevedeli povedať...Ide mi o konkrétny postup a konkrétne tlačivá ktoré môžem na to použiť. Jednoducho aby som to mohol urobiť sám bez právnika.
V mojom prípade sa jedná o tieto tri zmeny:

1.Odobratie niektorých činností a pridanie nových (viem že najskôr na živnostenskom úrade), ale potom ten zápis do OR.

2.Zníženie základného imania zo 14 na 5 tisic eur.

3.Zmena obchodného mena.

Chcel by som sa opýtať aký je kompletný postup a aké tlačívá budem potrebovať (najlepšie by boli nejaké vzory do prílohy,alebo odkazy na tie tlačivá).
Ak už tu je založená takáto téma, ktorá to vysvetľuje podrobne tak, aby som na to nemusel použiť právnika, tak sem prosím dajte odkaz.
Vďaka
Naposledy upravil misisko : 06.12.10 at 10:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    najzdlhavejší je postup - bod 2, to zníženie je potrebné zverejniť vo vestníku.
    odpovede tu sú, ale treba hľadať a študovať.
    Ak chceš ušetriť za právnika, tak si daj námahu s hľadaním linkov a vymedz si čas na štúdium - je toho tu neúrekom.
    Plus obchodný zákonník a vzory na www.orsr.sk

    petelu je offline (nepripojený) petelu

    Robím Internetový marketing, je to moje hobby. ...viac petelu
    misisko
    tu mas skoro vsetko co potrebujes /v mojej poslednej reakcii/
    www _ porada.sk/t153403-prevod-obchodneho-podielu-a-zmeny-v-or.html

    co sa tyka znizenia imania, to uz si niekde na porade najdes co treba spravit ...


    vypracovanie dokumentov na zmenu v OR nieje zlozite, len sa to zda :-)) Pred troma tyzdnami som si tiez skoro trhal vlasy ;-)

    Zmeny v obchodnom registri - vykonanie a zápis zmien s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.