Zavrieť

Porady

Usmernenie k účtovaniu DPH - Daňové riad.

bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Našla som na stránke Daňového riaditeľstva usmernenie k účtovaniu DPH v súlade so zákonom č. 222/2004 v znení zákona č. 350/2004. Bola som dlhšie odcestovaná a veru nie som si istá, či sa už na "porade" toto usmernenie objavilo. Pre istotu ho pripájam.
Usporiadat
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

bea nevieš akým dátumom bola vydaná táto smernica??
Ď
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Veď to je najväčší problém na stránke DR! Nikde neuvádzajú dátum uverejnenia, prípadne aktualizácie. Tak veru neviem. Ja som bola na dovolenke 4. - 15.8. a všimla som si to usmernenie až potom. Ale je možné, že som si ho predtým nevšimla!
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

to robia naschvál aby sme nemohli povedať že doteraz nič nevidali k tomu ako čo účovať a ja budem mať s tým určite problém lebo sme vôbec neúčtovali dva kurzy pri nadobudnutí tovaru ani na školeniach nám o tom nič nehovorili až tu na porade som k takému niečomu prišla
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
anet, takže si prepočítavala DPH kurzom prijatia faktúry? Lebo ak si prepočítavala dátumom vystavenia faktúry tak to je OK. Veď kurz do účtovníctva (pre záväzky - dátum prijatia faktúry) si môžeš upraviť - to si zatiaľ nikomu "neukazovala" :-)
Pekný deň
0 0
MirkaV MirkaV

MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

tak ak som to dobre prečítala .... používajú sa teda 2 kurzy-to mi je jasné, ale ....
ja používam na DPH - dátum z dňa vystavenia zahr.fa-to je OK.
ale do účtovníctva som doteraz chápala, že treba použiť kurz prijatia faktúry, pretože faktúra zvyčajne chodí zároveň s tovarom aj napriek tomu, že na fa je dátum dodania iný. Znamená to, že to mám v účto nesprávne a mám to všetko poopravovať?
Ďakujem
0 0
koalko koalko

koalko je offline (nepripojený) koalko

Ako otvorím čo vytvorila Bea - Usmernenie drsr.doc? Nechce sa mi to otvoriť ani keď to dám do mojich dokumentov. A bola som aj na stránke drsr, ale tam som to nenašla. Môžete ma niekto navigovať? Díky
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

koalko, treba len kliknut na ten bein odkaz na subor, mne to v pohode otvorilo
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Na www.drsr.sk je to v Pokynoch drsr.
Dá sa tam dostať aj tadiaľto :


http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ta/uct_dph.doc
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Viera
Na www.drsr.sk je to v Pokynoch drsr.
Dá sa tam dostať aj tadiaľto :


http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ta/uct_dph.doc
Neskutocny gulas.
Ak neplatca DPH dovezie nad 420.000 sk, musi sa zaregistrovat ako nadobudatel tovaru, a okrem zaplatenej DPH v zahranici este zaplati DPH aj doma a popritom si (zrejme) na tento uctovny pripad musi zriadit podvojne uctovnictvo, aby bol schopny zauctovat na ucet 423, lebo JU nieco take nepozna, preto je jednoduche.
To uz mohli rovno v zakone povedat, ze lenivec, ktory nechce podvojne uctovat podla nvoty uradnikov, nema ani vobec co dovazat zo zahranicia.
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

vladan práveže nemôžem u nás keď sa uzavrie mesiac tak sa tu už nesmie ani škrtnúť aj keď mi to účtovníctvo povoľuje vedenie to nepovolí lebo už má všetky čísla v rukách a s tým sa nesmie hýbať to by neprežili je to tu choré
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

hron nezaplatíš DPH v zahraničí - keď budeš vedieť že hodnota tovaru bude mať 420 000 Sk bez DPH požiaadaš DÚ o registráciu ešte pred nadobudnutím tovaru pridelia ti IĆ DPH ty ho poskytneš dodávateľovi on ti pošle fa bez DPH ty dopočítaš slovenskkú DPH zaplatíš na výstupe ale na vstupe nemáš nárok na odpočet. ale určite nezaplatíš dań dva krát.
pekný deň
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
alexaneta
vladan práveže nemôžem u nás keď sa uzavrie mesiac tak sa tu už nesmie ani škrtnúť aj keď mi to účtovníctvo povoľuje vedenie to nepovolí lebo už má všetky čísla v rukách a s tým sa nesmie hýbať to by neprežili je to tu choré
neviem si predstaviť, keby ste kontrolovali účtovníctvo napr. 31.12.2004 a zistili by ste (alebo vedeli), že ste niekedy v januári urobili chybu - ak by ste o tom vedeli, nesmeli by ste ju opraviť??? čiže by ste odovzdali nepresný obraz hospodárenia firmy za napr. rok 2004 - v súvahe, vo výkaze ziskov a strát a mali by ste tam chybné údaje? Tomu nerozumiem. Na druhej strane sú softy, ktoré ak uzatvoria mesiac, tak ti nepovolia vstúpiť doňho, ale myslím, že ak nájdeš chybu mala by si ju opraviť, aj keď za cenu "zrušenia a prerobenia celého mesiaca".
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

my to mame presne tak ako Alexaneta, ked uzavriem mesiac, tak koniec, akakolvek oprava uz ide do mesiaca, v ktorom som ju nasla a opravujem
vedenie ma cisla, a tie uz platia, takze tak to to je s nami, co sledujeme naklady za mesiac, a potom ich uz nemozeme menit
ono to nie je zas zle, lebo s tymi vysledkami sa pracuje, robia sa z nich prehlady, analyzy, a keby sme ich dozadu menili, tak by sa vsetko muselo prerabat
no a Vladi, to si dufam, len zo srandy napisala, ze opravit aj na ukor "zrušenia a prerobenia celého mesiaca". V malej firme, by to asi problem nebol, aj ked treba davat pozor na kadeco, napr. aky to ma dopad na DPH, mzdy, atd. Ale napr. v nasej firme, si toto neviem predstavit, je toho hrozne vela, takze no time, aby sa to stihlo, absolutne nemozne, a myslim, ze to nie sme velmi velka firma.
Pekny den prajem vsetkym.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
jasné, že som to myslela ironicky, veď sa predsa všetko dá opraviť - teda v mesiaci, v ktorom sa chyba našla :-))). Ale Alexaneta to písala tak, akoby sa v ich firme nikto nesmel pomýliť - a to je myslím nemožné (no určite medzi nami žijú aj svetlé výnimky - česť im :-))
pekný deň
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

ale myslela som to tak že do toho mesiaca sa už nedostanem v inom to môžem, to ano zle som sa vyjadrila sorry
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

alexaneta
hron nezaplatíš DPH v zahraničí - keď budeš vedieť že hodnota tovaru bude mať 420 000 Sk bez DPH požiaadaš DÚ o registráciu ešte pred nadobudnutím tovaru pridelia ti IĆ DPH ty ho poskytneš dodávateľovi on ti pošle fa bez DPH ty dopočítaš slovenskkú DPH zaplatíš na výstupe ale na vstupe nemáš nárok na odpočet. ale určite nezaplatíš dań dva krát.
pekný deň
Asi si stojim na kabli, ze si zacinam uvedomovat az teraz, o com to vlastne je napisane. Takze najprv kvoli podvojneho uctovnicvu nadejneho dovozcu vykopnu z registracie DPH a potom je zakonom nuteny dobrovolne sa registrovat na DPH. Ehmmm, mno, zdrziavam sa komentara...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Čítajúc posledný príspevok sa aj mne vidí,že hron zaplatí 2x. Prvý krát tú dopočítanú daň a druhý krát tú z vlastného predaja.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
treba sa registrovat pred nadobudnutim a potom dovezie pod ič DPH a teda neplatí DPH v zahraničí !
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

vážení a nebude to náhodou tak že je to registrácia len pre daň z nadobudnutého tovaru z EÚ čiže by sa táto registrácia netýkala zdaňovania iných obchodov /napr.predaja tovaru/????možno to chápem zle ale len ma tak napadlo
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Aby nedoslo k nedorozumeniu, musim to trosku usmernit :-). Je sice pravda,
ze nie som "danove riaditelstvo" a teda moje usmernenie asi nebude zrozumitelne,
ale napriek tomu skusim ( ved je to zadara :-)).
Ja som mal na mysli to, ze NEPLATCA DPH zaplati za tovar aj z EU DPH vzdy.
(1x samozrejme) s tym, ze jeho predajna cena uz DPH nema oddelenu. Vysledna cena je BEZ DPH, aj ked ju v sebe ma obsiahnutu.
Ale co ma skrie je to, ze zakon NUTI neplatcu DPH cely tento naprosto samozrejmy postup este navyse komplikovane byzerankraticky papierovo zadministrovat.
Samozremne, v zmysle zakona si sice neplatca DPH vraj moze zvolit cestu platcovstva DPH. Ale hadam kazdy vie, ako radostne vitaju uradnici do kosiara platcov DPH kazdu ovecku...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať