Zavrieť

Porady

ako sa co najrychlejsie rozviest s albancom srbskeho obcianstva?

potrebujem sa co najrychlejsie rozviest s albancom srbskeho obciansvta,kde mam zacat?sobasili sme sa v Srbsku,ja mam slovenske obcianstvo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    jarecko je offline (nepripojený) jarecko

    jarecko
    Zacat by si mala na prislusnom sude v mieste svojho trvaleho bydliska ak ho mas na Slovensku a to podanim navrhu na rozvod manzelstva.

    K navrhu priloz kopiu sobasneho listu (asi bude potrebny uradny preklad do slovenskeho jazyka), kopie rodnych listov deti ak sa nejake narodili v manzelskom zvezku (asi tiez uradne prelozene ak sa deti narodili inde ako na Slovensku) a prislusnu kolkovu znamku ako sudny poplatok.

    Ak zijes v Srbsku tak postupuj podla jeho zakonov, co sa tyka rozvodu manzelstva.
    Naposledy upravil jarecko : 06.12.10 at 21:58
    ja zijem v belgicku,ale trvaly pobyt mam na Sk,mame spolu jedno dieta,ktore mi chce zobrat,ak sa mienit rozviest,..Vsetky doklady mam prelozene do slov.jazyka,aj moj chlapcek ma slovenske obcianstvo a slovensky rodny list.Tu z belgiska by sa to nedalo???
    problem je aj v tom,ze on je teraz vazneny v srbsku,ako dlho sa to moze pretahovat?ak podam ziadost napr.v januari zo Sk?

    jarecko je offline (nepripojený) jarecko

    jarecko
    Navrh na rozvod podla slovenskych zakonov mozes poslat na prislusny sud na Slovensku aj z Belgicka, ale samozrejme v nom musis uviest adresy manzela a tvoju na ktore vam bude sud posielat sudne zasielky (napr. predvolania na pojednavanie)

    jarecko je offline (nepripojený) jarecko

    jarecko
    katarina1408 Pozri príspevok
    problem je aj v tom,ze on je teraz vazneny v srbsku,ako dlho sa to moze pretahovat?ak podam ziadost napr.v januari zo Sk?
    Ako sa to bude natahovat zalezi od sudu, vsetko zavisi asi na sudcovi-sudkyni, ktori to budu prejednavat. Sud bude musiet dorucit tvoj navrh na rozvod tvojmu manzelovi, ktory je vo vezeni v Srbsku ako pises a s tym bude asi trocha problem aj z jeho dostavenim sa na pojednavanie.

    jarecko je offline (nepripojený) jarecko

    jarecko
    katarina1408 Pozri príspevok
    ziadost mam poslat na okresny alebo krajsky sud?
    Navrh zasli na okresny sud v mieste tvojeho trvaleho bydliska na Slovensku. Jeden rovonopis navrhu si nechas pre seba a dva zasles na sud. Jeden si sud ponecha pre seba a druhy zasle tvojemu manzelovi na adresu ktoru pre neho uvedies v navrhu na rozvod.

    jarecko je offline (nepripojený) jarecko

    jarecko
    Mozes sa dat rozviest aj podla belgickych zakonov v Belgicku ako je v linku od arizony. To sa uz musis poradit v nejakej belgickej advokatskej kancelarii ako na to u nich.

    jarecko je offline (nepripojený) jarecko

    jarecko
    Co je pre teba vyhodnejsie (sudne poplatky, preklady listin, cestovanie na pojednavania atd.), kde sa dat rozviest ci v Belgicku, Srbsku, Slovensku, uz musis zvazit sama.

    Podla toho ako pises v tomto prispevku:

    ja zijem v belgicku,ale trvaly pobyt mam na Sk, mame spolu jedno dieta,ktore mi chce zobrat, ak sa mienim rozviest,..Vsetky doklady mam prelozene do slov.jazyka,aj moj chlapcek ma slovenske obcianstvo a slovensky rodny list.Tu z belgicka by sa to nedalo???

    podla mna najvyhodnejsie by bolo pre teba podat navrh na rozvod na slovensky sud. Jedina vecsia nevyhoda je pre teba cestovat na Slovensko z Belgicka na pojednavania, ak neudelis niekomu na Slovensku plnomocenstvo aby ta v tej veci zastupoval.
    Naposledy upravil jarecko : 07.12.10 at 21:28

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.