Zavrieť

Porady

sukromné auto na podnikateľké účely a paušálna náhrada za km.

Zdravím všetkých , chcem sa poradiť, kamarátovi prišla kontrola a neuznali mu vyučtovanie cestovných náhrad ak použival svoje auto na podnikateľské účely a uplatňoval si paušal / 6,20Sk/za km+ udaje z techničáku ... za rok 2004 , že vraj to sa dalo uplatniť iba za 11 a12 mesiac v 2004 je to pravda, mne sa to nezdá ? mne sa zdá , že to bolo v roku 2003. Čo vy na to? Je to dosť súrne ozvite sa prosím ::
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Diamant je offline (nepripojený) Diamant

    Adka Diamant
    Pokiaľ je Tvoj kamarát SZČO, tak platí to čo tvrdí daňový úrad ,teda nárok na paušál a cestovné výdaje za 11 a 12 mesiac 2004. Ak má SRO tak tam to platí stále.

    r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

    r.galovic
    Bohužial majú pravdu. Od 1.1.2004 boli náhrady zrušené. Znovu ich zaviedli až 1.11.2004.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    od 1.5.2002 to bolo 4,70
    od 1.7.2003 to bolo 5,40
    od 1.5.2004 je to 6,20
    takže by mali uznať od mája do decembra.
    Ešte to kuknem z iného zdroja.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    prikladám Ti aj iný zdroj v tabuľke:

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    r.galovic
    Bohužial majú pravdu. Od 1.1.2004 boli náhrady zrušené. Znovu ich zaviedli až 1.11.2004.
    Mohol by si to prosím Ta upresnit, ktorým zákonom to bolo zrusené a znovuzavedené? Lebo zákon 283/2002 takú zmenu nemal. Pravdepodobne ide asi o náhrady len zivnostníkom, je to tak?

    sukromné auto na podnikateľké účely a paušálna náhrada za km.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.