Zavrieť

Porady

Pripojenie cez Wi-Fi

Ahojte...chcem sa spýtať, ako sa mám pripojiť na net na noťasi??
pretože ked mám ten kábel v noťasi tak mi to nejde..a ekd to dám do PC ide to,,,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak mas dalsie otazky k povodnej teme a jedna sa o ten isty problem,mozes pokracovat tam.

    temy som ti spojila

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Provider asi "filtruje" aj MAC adresu sieťovej karty. Pretože noťas má inú sieťovú kartu, teda má aj inú MAC adresu, potom stačí jednoducho "naklonovať" MAC adresu aj do noťasa.
    Klikni na PC vpravo dolu na ikonku sieťového pripojenia PTM >Stav>Podpora>Podrobnosti a tam zistíš u svojho PC (fyzická adresa) MAC adresu (je to formát xx-xx-xx-xx-xx-xx). Toto si zapíš - je to MAC adresa. Potom v noťasi opäť PTM klik na ikonku sieťového pripojenia>Stav>Všeobecné>Vlastnosti>na karte Všeobecné je názov sieťovej karty a vedľa je "Konfigurovať">Spresnenie> v zozname nájdeš "Network Address">vyber a vpravo sa ukáže prázdne okienko, kde napíšeš tie čísla z PC a označíš (bodka). Dáš OK a noťas má MAC adresu tvojho stolného PC.
    Pripoj sa, prípadne (vo vlastnostiach Internet Protocol ) nastav Získať adresu IP automaticky a Získať adresu servera DNS automaticky - a noťas by sa mal pripojiť na sieť.

    (Takto to robím s noťasom mojej dcéry - nemám router a aktualizácie do noťasa dávam takto - nakolonovaním MAC adresy)
    Prepáčte, že znova píšem...
    ale neorzumiem tomu wifi
    my máme teraz normálny káblový net a na vianoce si chcem kúpiť NB
    ....Lenže ked si kúpim tú skrinku na wifi... čo mi to pomôže? k tomu potrebujem aj nejaké vlny nie??? aby som mala net... či? ja sa do toho vôbec nerozumiem ... a ked máme teraz ten káblový..dalo by sa to nejak využiť na t wifi?? Lebo mamina by chcela zrušiť ten net čo máme teraz (je z toho rovnaké tela ako ja )... hľadala som aj na internete ale nič také o tomto tam nieje
    Ďakjem za odpovede dopredu

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Ak si kúpiš tú skrinku na wifi(router) ,tak ten kábel čo máš teraz internet zapojíš do routra a z neho potom pôjdu tie vlny-wifi napr.do notebooku a káblom z routra aj do PC.

    r_d_h je offline (nepripojený) r_d_h

    r_d_h
    ked si kupis wifi router tak ho napojis na existujuci kabel s internetu (co mas v sietovke PC) a cez router do pc kablom a zosietujes notebook z wifi router-om
    http://wifi.google.com/images/WiFiModemRouter.gif

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    no asi nerozumies, lebo ked mamina zrusi ten net kablovy, tak nebudete mat ani wifi (teda wifi budete mat, ale internet nie )

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Wiki, nech nič neruší, stačí len dokúpiť WiFi router, nakonfigurovať (nastaviť) a pozapájať mašinky doma a frčí sa ďalej. Finta je v tom, že doteraz bol internet na kábliku na jednom počítači, ale po dokúpení WiFi routra bude internet doma na 2-3-4 počítačoch (a za jednu cenu - ak to poskytovateľ povoľuje v podmienkách pripojenia).
    Tomu sa potom hovorí TERNO

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Wiki Vinciová Pozri príspevok
    Prepáčte, že znova píšem...
    ale neorzumiem tomu wifi
    my máme teraz normálny káblový net a na vianoce si chcem kúpiť NB
    ....Lenže ked si kúpim tú skrinku na wifi... čo mi to pomôže? k tomu potrebujem aj nejaké vlny nie??? aby som mala net... či? ja sa do toho vôbec nerozumiem ... a ked máme teraz ten káblový..dalo by sa to nejak využiť na t wifi?? Lebo mamina by chcela zrušiť ten net čo máme teraz (je z toho rovnaké tela ako ja )... hľadala som aj na internete ale nič také o tomto tam nieje
    Ďakjem za odpovede dopredu
    No ....pozri. Chlapci síce napisali, že je to jednoduche, no da sa to tak povedať, ale ak nechces, aby sa ti do siete niekto dostal, tak treba urobiť zopar bezpecnostnych opatrení. Treba si uvedomiť jedno, že po ulici chodia autami hackeri a pozeraju, kto nema chranenu sieť. Na TV kanal Spektrum, čo davali ten serial o podvodnikoch, tak ukazovali, ako ludia platia kreditnymi kartami cez nechranenu wifi sieť a šikovny hackeri odfiltruiju doverne udaje. Tvoja siet je lalok lúčov a ak si kúpiš kvalitny wi-fi router pre protokol 11bgn s rychlostou 300Mbps (doporucujem), tak dosah siete môže byt v pohode aj 100 metrov. Takže, čo treba urobiť:
    1. Zmenit prihlasovacie heslo do wifi routera a nazov "admin" na niečo ine, do routera sa dostaneš cez tuto adresu: http://192.168.1.1/
    Ak by sa tam niekto dostal a manipuloval by s wifi routerom, tak sa da resetnut hardware tlačitkom
    2.vytvorenie nazvu siete sa v zasade nema robiť aby hackerom pomohlo najst majitela. Napr. pani Novakova ju nenazve Novakova, ale vymysli sprostosť, napr. "macko". Nikto nevie, komu patrí sieť macko.
    3. kryptovanie siete vylučne cez WPA2- a navoliť AES a chraniť heslom. Cim komplikovanejsím, tym lepsie (žiadne, že "JANOFERO" a pod.)
    4.A posledná ochrana spočíva v tom, že do tvojej wi-fi siete povoliš pristup iba tym zariadeniam (inym PC, notebookom, alebo inym wi-fi zariadení - napr. mobil a pod.) s určitou MAC adresou. Každe zariadenie ma svoju jedinečnu MAC adresu (niečo ako rodne číslo :-)), napr. 00-22-D0-E6-40-CC. Potom pri kupe noveho zariadenia však nezabudni nastaviť povolenie pre novu MAC adresu prave toho noveho zariadenia.

    Vela zdaru

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    myslim si ze predbiehas. Wiki Vinciová si musi kupit najskor tu skrinku na wifi. (takze s tymto prispevkom si jej celkom doplietol hlavu)

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Fero11 Pozri príspevok
    myslim si ze predbiehas. Wiki Vinciová si musi kupit najskor tu skrinku na wifi. (takze s tymto prispevkom si jej celkom doplietol hlavu)
    A čo, že si kupi skrinku na wi-fi? Da si ju do vitriny?

    unidat je offline (nepripojený) unidat

    unidat
    Myslím že to zbytočne komplikujete. Stačí jej bohate nejaký AP (napr. 5460 AP), má 2 x RJ45, možnosť zaheslovania a stojí cca 50€.
    Podľa mňa drahý router je zbytočný a dosť prácne sa konfiguruje. Mne to s AP-čkom chodí vyše roka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.