Zavrieť

Porady

Nákup tovaru z čiech a DPH

potrebujem poradiť,
mám nakúpený tovar z Čiech - platený bol v eurách ale na dokladoch nie je uvedené DPH ale iba poznámka že plnenie je oslobodené od dane podľa par..... Čo stým? Ako mám postupovať a ako to zaúčtovať v POHODE(programe).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Si v SR platiteľom DPH?

    bejton je offline (nepripojený) bejton

    bejton
    Som platiteľom DPH a účtujem v jednoduchom účtovníctve. Tovar mám nakúpený cca za 5000Eur.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Program POHODA nepoznám, preto neviem ako sa účtuje "samozdanenie".

    Preto som aj tému presunul do sekcie Účtovný softvér, kde dostaneš skôr odpoveď.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    bejton Pozri príspevok
    potrebujem poradiť,
    mám nakúpený tovar z Čiech - platený bol v eurách ale na dokladoch nie je uvedené DPH ale iba poznámka že plnenie je oslobodené od dane podľa par..... Čo stým? Ako mám postupovať a ako to zaúčtovať v POHODE(programe).
    V Pohode? Myslím, že takto (ak nie - opravte ma) :
    V agende prijaté faktúry zapíšeš prijatú faktúru z CZ s predkontáciou 1Vtovar a členením DPH PDnadEU.
    Potom nasleduje:Záznam - Vymerať DPH EU... v tabuľke doplníš okná Samozdanenie DPH: predkontácia - cPNpdph + členenie DPH - DDnadEU
    Uplatniť odpočítanie DPH: predkontácia - eVNodph + členenie DPH - PDnadEU .
    Klikni potom OK a pozri výsledok v interných dokladoch + skontroluj v agende Priznanie DPH

    V peňažnom denníku - ak cena tovaru z CZ bola 5000 Eur - sa samozdanenie prejaví v stĺpcoch 20 (PNZD) a 24 (VNZD) hodnotou 950 Eur
    Naposledy upravil srska : 14.12.10 at 06:13

    bejton je offline (nepripojený) bejton

    bejton
    Takto nejako som to urobila - našlo som tu na porade v starších článkoch ale do prijatých faktúr som dala DPH PN. Čo ma byť správne? V interných dokladoch to mám (dva int. doklady) a aj v podkladoch k DPH to mám rozpísané. Tak aké DPH mám dať na prijaté faktúry?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    bejton Pozri príspevok
    Takto nejako som to urobila - našlo som tu na porade v starších článkoch ale do prijatých faktúr som dala DPH PN. Čo ma byť správne? V interných dokladoch to mám (dva int. doklady) a aj v podkladoch k DPH to mám rozpísané. Tak aké DPH mám dať na prijaté faktúry?
    Daj PDnadEU lebo platí §11 a §11a + §49 ods. 2 písm. c) azákona č. 222/2004 Z.z.
    Naposledy upravil srska : 14.12.10 at 17:20

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    bejton Pozri príspevok
    ďakujem, za pomoc. Už som to zaúčtovala a aj riadky v peňažnom denníku mi sedia.
    aj stĺpce

    Nákup tovaru z čiech a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.