Zavrieť

Porady

zivnost na Slovensku, predaj v Taliansku

Dobry den prajem,

Potrebovala by som si ujasnit otazku, s ktorou si vobec neviem poradit. Mam zriadenu zivnost na Slovensku, prevadzkujem internetovy obchod. Tovar predavam do zahranicia (Taliansko), ale kedze sa tu zdrzujem aj ja, tovar posielam koncovym zakaznikom zasielkovou sluzbou z Talianska. Tovar si posielam kurierom sem do Talianska, zvysok tovaru skladujem na Slovensku, na sidle mojej firmy. Potrebujem nejake specialne opravnenie na to, aby som zasielky mohla posielat odtialto koncovym zakaznikom? Overuje sa to nejakym sposobom, alebo mi staci ak mam uvedene sidlo cinnosti na Slovensku? Kedze som slovensky statny obcan a stale bydlisko mam na slovensku a v buducnosti chcem predavat tovar aj na Slovensku, preto vobec nehodlam premiestnit firmu do Talianska. Precitala som si toho vela ale uz mam poriadny zmatok v hlave, a navyse mi ani na zivnostenskom urade nevedia pomoct, preto som sa odhodlala skusit stastie u Vas. Som nova v teme podnikani, za kazdu radu podakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

    Miwoslav
    Mozes predavat do celeho sveta takze aj do Talianska. Musis vsak vystavit na predavany tovar pozadovane doklady t.j. fakturu na ktorej uvedies predajcu (SK firmu) a predajnu cenu ktoru plati zakaznik a ktora je uvedena na doklade zasielkovej sluzby z Talianska. Medzi skaldom na SK a Talianskom si vystavis vydajku-prijemku do skaldu.
    Ahojte
    tato tema zaujima aj mna. Chystame sa otvorit eshop na Slovensku a predavat v Grecku. Firma bude slovenska a predaj uskutocneny cez internet do Grecka.Ak to dobre chapem tak si zalozime dva sklady a to jeden na Slovensku a druhy v Grecku - pohyb je vydaj prijem do skladu.A tim padom vsetko uctovnictvo prechadza iba na Slovensku?

    zivnost na Slovensku, predaj v Taliansku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.