Zavrieť

Porady

aký router si mám kupiť do domu na viacero pripojení

mam doma pc a idem si kúpiť notebook aký si musím kúpiť router aby to správne makalo pozeral som nejaké na alze ale nevyznám sa v nich.Hlavne v parametroch
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    konfigurujes zariadenie cez 192.168.1.1 ... a WAN strana je vlastne modem (laicky povedane)

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    V routery sa nakonfiguruje WAN cast ako PPPoE kde sa zada login a heslo aby to router skomunikoval s modemom (ci uz ho ma v sebe alebo je modem osobitne) a prihlasil ta cez aDSL do siete. Lebo aDSL je vlastne dialup s login a heslo.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    napr. :http://shop.zyxel.sk/1312-karta-NBG-419N.html
    má záruku 36 mesiacov cena okolo 40euro.

    alebo podobný ,radil by som s možnosťou aby sa dala vymeniť anténka pre prípad ak je treba zväčšiť dosah routra.

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Mam dobre skusenosti s tymto:
    http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=14442705
    TP-Link TL-WR841N wifi 300Mbps Wireless LAN Router
    Plna spokojnost, ma dobre pokrytie (v niektorych rodinnych domoch pokryje v pohode cely dom aj poschodie) a stale je mozne antenky vymenit za silnejsie.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Vlado40 Pozri príspevok
    napr. :http://shop.zyxel.sk/1312-karta-NBG-419N.html
    má záruku 36 mesiacov cena okolo 40euro.

    alebo podobný ,radil by som s možnosťou aby sa dala vymeniť anténka pre prípad ak je treba zväčšiť dosah routra.
    ... ale tento si vyžaduje v prípade aDSL pripojenia ešte modem, nie ?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    salvosko Pozri príspevok
    Kazdy z vyssie spomenutych vyzaduje modem v pripade aDSL.
    ... nie je potom jednoduchšie hneď aDSL router ?

    P.S. Osobne som nikdy nekonfiguroval router pripojený cez modem, máte na to niekdo návod ?

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... nie je potom jednoduchšie hneď aDSL router ?

    P.S. Osobne som nikdy nekonfiguroval router pripojený cez modem, máte na to niekdo návod ?
    To zalezi ake mas pripojenie. Ak aDSL tak jasne ze tam mozes dat router s aDSL modemom. Ak ti konci pripojenie LAN kablom tak to na modem s aDSL routerom nepripojis.
    Ale aj ked mas aDSL a len modem s jednym LAN vystupom tak mas dve moznosti:
    1. router s aDSL modemom = povodny mozes zahodit, mas iba 1 zariadenie.
    2. router bez modemu a pouzit ten co mas = usetris za router ale mas 2 zariadenia.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... nie je potom jednoduchšie hneď aDSL router ?

    P.S. Osobne som nikdy nekonfiguroval router pripojený cez modem, máte na to niekdo návod ?
    konfigurujes ho tak isto, ale ako WAN nastavis PPPoE (v dnesnych modemoch vacsinou staci zadat meno a heslo, davnejsie sa vyplnali aj vci, vpi mtu a pod ... ak mas t-com, tak tu su ich zakladne nastavenia http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1156

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Fero11 Pozri príspevok
    konfigurujes ho tak isto, ale ako WAN nastavis PPPoE (v dnesnych modemoch vacsinou staci zadat meno a heslo)...
    čiže sa konfiguruje iba router (napr. cez 192.168.1.1.) a modem si z neho zoberie údaje na pripojenie ? Alebo sa cez router konfiguruje modem ?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    tak ešte otázka - oplatí sa (resp. dostať) ešte kúpiť samotný ADSL modem ? lebo ako sa dívam, skoro všetky modemy sú kombinované s routerami...

    Mám v prevádzke aDSL router ZyXEL, ale mám ešte jeden wan router ZyAIR G2000, takže rozmýšlam nad jeho využitím. Prípadné prepojenie aDSL routera s wan routerom má praktický význam ?

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Stefan2005 Pozri príspevok
    tak ešte otázka - oplatí sa (resp. dostať) ešte kúpiť samotný ADSL modem ? lebo ako sa dívam, skoro všetky modemy sú kombinované s routerami...

    Mám v prevádzke aDSL router ZyXEL, ale mám ešte jeden wan router ZyAIR G2000, takže rozmýšlam nad jeho využitím. Prípadné prepojenie aDSL routera s wan routerom má praktický význam ?
    Router oddeluje pocitacovu siet. Takze je mozne vyuzit druhy router na vybudovanie ako keby druhej siete a oddelit tie to dve ale pritom obe budu mat pristup do internetu len pocitace medzi nimi sa neuvidia - ak sa teda nenastavi specialny routing aby sa videli. Je to trochu zlozitejsie ale na ilustraciu snad postaci.
    Ja to tak mam u seba aby som mohol smelo pripajat aj zavirene kompy na net ale aby mi nezavirili zbytok siete.
    Ale toto uz je skor pre odbornikov.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    akurat ze tymto sposobom tam mas 2x NAT co moze (nemusi) robit problemi (najcastejsie s dns)

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Stefan2005 Pozri príspevok
    tak ešte otázka - oplatí sa (resp. dostať) ešte kúpiť samotný ADSL modem ? lebo ako sa dívam, skoro všetky modemy sú kombinované s routerami...

    Mám v prevádzke aDSL router ZyXEL, ale mám ešte jeden wan router ZyAIR G2000, takže rozmýšlam nad jeho využitím. Prípadné prepojenie aDSL routera s wan routerom má praktický význam ?
    Alebo nastav ADSL do modu bridge (potom sa uz ale neda pouzivat router). Potom zapojis na ADSL router ZyAIR G2000 a vsetko nastavis tam aj WAN PPPoE (potom aspon nemusis robit 2x NAT)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.