Zavrieť

Porady

vie niekto poradiť?? vodičský preukaz

Zdravím vás,chcel by som sa opýtať,nemá niekto skúsenosť s tým, do kedy resp. akú má sudca lehotu na vrátenie vodičškého preukazu, po požiadaní polovičke trestu viesť motorové vozidlo?? Žiadosť som na súd napísal pred 8 mesiacmi a stále nič,Trest mi bol predtým uložený súdom v Žiline na 3 roky a 1200 eur pokuta, v apríli t.r. som mal pojednávanie v Čadci v inej veci ,kde mi bol rosudok okr.súdu v Žiline spojený do inej veci :-) tam vznikla dohoda kde mi sudca okr.súdu v Čadci zrušil peňažný trest v plnej výške a trest mi znížil z 3 rokov na 2,5 roka,v júni mi končí 2,5 ročná lehota,ja v januári odchádzam do Líbye na pol roka,ak by mi nevytýčil pojednávanie do toho júna ,mal by som právo podať na neho nejakú sťažnosť ohľadom prieťahov,alebo už aj teraz??,si myslím že 8 mesiacov rozhodovať o vrátení vodičského preukazu je dosť,to isté som mal aj v tej inej veci,bola to obnova konania,kde prvý úkon urobil po 4 rokoch,sudca prieťahára ked mu človek volá,tak povie,že nestíha ,lebo má nasadené rýchle tempo dík za Vaše rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    BRATISLAVA - Na rozhodnutie súdu musia ľudia čakať celé mesiace, často bez ohľadu na to, či čakanie naň brzdí možnosť vykonať ďalšie právne úkony. Súdy dnes nemajú stanovenú lehotu, dokedy musia vytýčiť prvé pojednávanie a rozhodnúť o veci. Kto márne čaká na rozhodnutie súdu, môže sa jedine sťažovať predsedovi súdu, ak nepochodí, môže sa obrátiť na Ústavný súd a následne na Európsky súd.

    Ako podať sťažnosť Navrhovateľ by mal po troch mesiacoch, maximálne po pol roku, dostať od súdu vyrozumenie, že konanie sa začalo, alebo dátum, kedy bude pojednávanie vytýčené, prípadne vyjadrenie o rozhodnutí. Ak sa tak po troch mesiacoch nestane, môže sa sťažovať.

    Sťažnosť na postup súdu môže smerovať proti porušovaniu práva na verejné prerokovanie veci bez zbytočných prieťahov alebo porušovaniu zásad dôstojnosti súdneho konania sudcami, súdnymi úradníkmi alebo zamestnancami súdu, ktorí plnia úlohy pri výkone súdnictva.

    Anonymné sťažnosti súd nevybavuje.

    O sťažnosti musí predseda súdu rozhodnúť do mesiaca, alebo písomne informovať, že si predlžuje lehotu, pretože nemohol zabezpečiť všetky podklady k prípadu. Ak nedá predseda súdu vyrozumenie, môže sa sťažovateľ obrátiť na vyššiu inštanciu, postupne na krajský súd, ministerstvo spravodlivosti, Ústavný súd a Európsky súd.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nas vodicak ti je aj tak v Libyi totalne na nic. A Lybia neuznava ani medzinarodne vodicaky vydavane nasimi PZ SR.
    Takze ak chces viest v Libyi motorove vozidlo, budes musiet mat vodicak bud tamojsi alebo z krajiny ktorej vodicak akceptuju.

    magicar je offline (nepripojený) magicar

    magicar
    profesional Pozri príspevok
    Nas vodicak ti je aj tak v Libyi totalne na nic. A Lybia neuznava ani medzinarodne vodicaky vydavane nasimi PZ SR.
    Takze ak chces viest v Libyi motorove vozidlo, budes musiet mat vodicak bud tamojsi alebo z krajiny ktorej vodicak akceptuju.
    To ja viem,že mi je v Líbyii,tak na dve veci len ide o to,že ked mi vytýči pojednávanie do toho júna a ja budem preč,tak čo potom.

    vie niekto poradiť?? vodičský preukaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.