Zavrieť

Porady

ISIFA-pokuta za porušenie autorských práv

Dostali ste už niekto pokutu od ISIFY?
Viac na http://hn.ihned.cz/c1-45329910-isifa...ti-svych-fotek

Sme slovenská firma a prišla nám od tejto firmy pokuta za porušenie aut.práv.

Fotobanku zastupuje pre SR/CR firma LogiCall s.r.o., ktorej zmyslom je dostať z vás peniaze, nejednajú o ničom inom, ako sa píše v článku,žiadna dohoda.

Máte s tým skúsenosti? Pravdepodobne rozosielajú pokuty na Slovensko len pár dni.

Chystáte sa zaplatiť alebo čakať na súdne jednanie?

Pre info: za 1 obrázok na 1 stránke pýtajú od vás 764EUR
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

cicko69 Pozri príspevok
ide o to, ze ta firma predsa nemoze ziadat vyse 100nasobok sumy za jeden miniaturny obrazok, ktory je na stranke umiestneny 4 mesiace.
....ide tu o autorské práva....ako ich tá firma vymáha,to je druhá vec...
0 0
veva125 veva125

veva125 je offline (nepripojený) veva125

moc to nesledujem, ale nasla som jednu stranku,mozno tam nieco uzitocne najdete
http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=33145
http://www.piratskenoviny.cz/?c_id=33225
0 0
FTC FTC

FTC je offline (nepripojený) FTC

prosím vás ako ste dopadli s Logicall... ja som dostal tiež list a žiadajú 550 eur za obrázok, ktorý ani nemá spoločnosť profimedia na stránke.. čiže ho neponúka. A mimochodom ako je možné že môj obrázok nemá vodoznak a na ich webstránke ich má každá fotka.. Ako som ju mohol ukradnúť...
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
iba zo zvedavosti som pátrala a našla som toto, možno Vám to pomôže

zmluvné podmienky
http://www.isifa.com/terms_and_conditions.php

teda neviem, či tie obrázky z tej ich stránky máte skopírované, alebo ste ich od nich kúpili s licenciou
0 0
hiro hiro

hiro je offline (nepripojený) hiro

Tak vydierači v tom pokračujú. Teraz cez spoločnosť LogiCall Slovensko, s.r.o., Stromová 13, Bratislava.

Za 3 obrazky rozmerov 150 x 190 pixelov (cca 5x6 cm) si zapýtali 2200 €.

Vie niekto kde sa da overit ci na tie obrazky ma Isifa skutocne autorske prava?
0 0
hiro hiro

hiro je offline (nepripojený) hiro

Jeden zaujimavy nazor z webu

(amanda, 9. 5. 2011 - 20:54:10)
Souhlasím ! rádi se přidáme, také po nás chtějí bezmála 20 000,- za jednu fotku...Zabývali jsme se tím dost dlouho. než jsme na něco přišli. Po pročtění x diskuzí na americkém webu ( zde ještě neproběhl ani jeden soud, a to oznámení od Isify chodí americkým firmám již od roku 2004 tuším... ) a konzultaci s jedním z nejlepších právníků na Severní Moravě bych Vám ráda sdělila následující : NEPLATTE TO !!!!!!!!!!!! Takže dle právníka ( setkal se již prý s podobnými případy, kdy Ochranný svaz autorksý vymáhal peníze po klientech např. za reprodukci hudby atd..jediné co se však dělo bylo, že mu co dva měsíce cca chodila "poslední výzva".....za dva roky, pokud to nedají k soudu, je věc promlčena ) . Jde o to, že Isifa si tuto věc nedovolí dát k soudu ,a to z jediného a prostého důvodu : Výše bezdůvodného obohacení se rovná dvojnásbku ceny za dílo. TO JE V POŘÁDKU. Jenže jde oto, že tato cena se vypočítává z ceny TRŽNÍ, to je ceny obvyklé !! Pokud by to k soudu došlo - stačí jeden jediný znalecký posudek, který fotku ohodnotí. NĚKOLIKATISÍCOVÁ ČÁSTKA JE MOŽNÁ MAXIMÁLNĚ OHLEDNĚ NĚJAKÉ SLAVNÉ - ZNÁME FOTOGRAFIE.žádný znalec neohodnotí obyč fotku z fotobanky na čásku vyšší než 200,- - naše fotka má navíc rozměr 3*3 cm.
A Isifa to mooooc dobře ví..jediné o co se snaží je vymámit peníze z těch, co se zaleknou. No hold za nevědomost se platí.
0 0
mr2 mr2

mr2 je offline (nepripojený) mr2

som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac
mizu - najrychlejsie tak ze ho pouzijes na svojej stranke ako hlavny, oni sa uz ozvu .)
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

... tak už len čakať
0 0
Tati5 Tati5

Tati5 je offline (nepripojený) Tati5

Dobrý deň,

včera došiel aj nám list, v ktorom spoločnosť Logicall Slovensko s.r.o. z Bratislavy takisto požaduje pokutu vo výške 1455,-Eur za 2 obrázky veľkosti 82 x 104 pxl. Fotky sme mali zavesené ako ilustračné foto v e-shope. Prišlo to, ale obyčajnou poštou, ani nie doporučene.

Prosím, kto máte s týmto skúsenosti, poraďte, čo robiť:

1. zatiaľ som do Logicallu nevolala, ani nijako to neriešila, čo ste urobili Vy? Dohodli ste sa s nimi? Rozumiem tomu správne, že buď im teda vyplatím tých 1455,-Eur a stiahnem fotky z webu alebo sa s nimi dohodnem na nejakej nižšej cene a uzavriem s nimi licenčnú zmluvu? Ako sa to celé potom ošetrí? Vydajú mi nejaký certifikát alebo niečo podobné?

2. konzultovali ste to s právnikom? Čo Vám povedal?

3. v e-shope máme veľa fotografií, keďže neviem, aký je ich pôvod, ako seriózne zistím, či sa na ne vzťahujú autorské práva? Nerada by som niekomu platila ďalšie pokuty.

4. odkiaľ si môžem stiahnuť fotky z webu zdarma tak, aby som neporušila autorské práva? Ako v prípade potreby zdokladujem, odkiaľ mám tieto fotky?

Som v tomto nováčik, prosím poraďte.

Ďakujem pekne

Tati5
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tati5 Pozri príspevok
Dobrý deň,

včera došiel aj nám list, v ktorom spoločnosť Logicall Slovensko s.r.o. z Bratislavy takisto požaduje pokutu vo výške 1455,-Eur za 2 obrázky veľkosti 82 x 104 pxl. Fotky sme mali zavesené ako ilustračné foto v e-shope. Prišlo to, ale obyčajnou poštou, ani nie doporučene.

Prosím, kto máte s týmto skúsenosti, poraďte, čo robiť:

1. zatiaľ som do Logicallu nevolala, ani nijako to neriešila, čo ste urobili Vy? Dohodli ste sa s nimi? Rozumiem tomu správne, že buď im teda vyplatím tých 1455,-Eur a stiahnem fotky z webu alebo sa s nimi dohodnem na nejakej nižšej cene a uzavriem s nimi licenčnú zmluvu? Ako sa to celé potom ošetrí? Vydajú mi nejaký certifikát alebo niečo podobné?

2. konzultovali ste to s právnikom? Čo Vám povedal?

3. v e-shope máme veľa fotografií, keďže neviem, aký je ich pôvod, ako seriózne zistím, či sa na ne vzťahujú autorské práva? Nerada by som niekomu platila ďalšie pokuty.

4. odkiaľ si môžem stiahnuť fotky z webu zdarma tak, aby som neporušila autorské práva? Ako v prípade potreby zdokladujem, odkiaľ mám tieto fotky?

Som v tomto nováčik, prosím poraďte.

Ďakujem pekne

Tati5

Odpoviem len na časť otázky - buď dostaneš od svojho dodávateľa dovolenie použiť ich fotky vo svojom obchode alebo si to nafotíš/dáš nafotiť sama.

Používať fotky stiahnuté z netu nie je správne.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Barbara Pozri príspevok
iba zo zvedavosti som pátrala a našla som toto, možno Vám to pomôže

obchodné podmienky
http://www.isifa.com/terms_and_conditions.php

teda neviem, či e tie obrázky z tej ich stránky máte skopírované, alebo ste ich od nich kúpili s licenciou
doplním svoj príspevok, tu som uviedla link, kde sa dozviete, že keď že tie obrázky ste skopírovali z ich stránky bez licencii, teda ste od nich tie obrázky nekúpili, tak právom žiadajú od Vás pokutu. A to preto, že ste len použili, a nekúpili od nich, teda ste porušili autorské práva Isify.
aspoň ja tým podmienkám tak rozumiem, treba si ten link preštudovať.
alebo miešam čučoriedky s jahodami?
potom sorry
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať