Zavrieť

Porady

prechod zo zivnosti na sro + kupa auta (na sro vs. ako sukromna osoba)

Ahojte,

mam zalozenu zivnost a uspesne prevadzkujem viacero internetovych obchodov. pre viacero dovodov chcem prejst zo zivnosti (som platitel dph) na sro. Chcel by som vediet, co vsetko potrebujem na prechod na sro? popripade co je pre mna najlepsie z pohladu zaplatenych odvodov a dani statu (chcel by som minimalizovat aspon odvody, daniam sa bohuzial nevyhnem).

Ako je to s majetkom zivnostnika a prechodom na sro? mam na sklade tovar, ktory som ako platca dph nakupil zo zahranicia. Ako je mozne co najednoduchsie zrusit zivnost a zalozit sro, aby som mohol tento tovar predat?

chcem si vyplacat peniaze na zaklade vykonosti v danom mesiaci (nie vzdy zarobim rovnako).

Rozmyslam ze zakladne imanie by som realizoval kupou jazdeneho auta (kedze auto este nemam a dost mi chyba pre rast podnikania). Je vyhodnejsie kupit si auto ako sukromna osoba a pouzivat ho v podnikani, alebo kupit auto na firmu a pouzivat ho ako sukromna osoba?

Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    pildo Pozri príspevok
    Ahojte,

    mam zalozenu zivnost a uspesne prevadzkujem viacero internetovych obchodov. pre viacero dovodov chcem prejst zo zivnosti (som platitel dph) na sro. Chcel by som vediet, co vsetko potrebujem na prechod na sro? popripade co je pre mna najlepsie z pohladu zaplatenych odvodov a dani statu (chcel by som minimalizovat aspon odvody, daniam sa bohuzial nevyhnem).

    Ako je to s majetkom zivnostnika a prechodom na sro? mam na sklade tovar, ktory som ako platca dph nakupil zo zahranicia. Ako je mozne co najednoduchsie zrusit zivnost a zalozit sro, aby som mohol tento tovar predat?

    chcem si vyplacat peniaze na zaklade vykonosti v danom mesiaci (nie vzdy zarobim rovnako).

    Rozmyslam ze zakladne imanie by som realizoval kupou jazdeneho auta (kedze auto este nemam a dost mi chyba pre rast podnikania). Je vyhodnejsie kupit si auto ako sukromna osoba a pouzivat ho v podnikani, alebo kupit auto na firmu a pouzivat ho ako sukromna osoba?

    Dakujem za rady
    Je to dobrý nápad, keď si v dobrých číslach.
    1. Najprv založiť sro
    2. s majetkom poradí Tvoja účtovníčka alebo ekonómka
    3. Pokiaľ chceš mať vykryté zdravotné poistenie a SP, mal by si byť zamestnancom v
    4. Tie rozdielne odmeny by som riešila napríklad prémiami
    5. Ak by si chcel ojazdené auto vložiť ako do základného imania, budeš ho musieť dať ohodnotiť súdnemu znalcovi
    6. S autom vysvetlí opäť tvoja účtovníčka alebo ekonómka
    7. v prípade potreby viac info v mojom profile

    prechod zo zivnosti na sro + kupa auta (na sro vs. ako sukromna osoba)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.