Zavrieť

Porady

Zvýšenie základného imania v sro

Ak chcem zvýšiť základné imanie v s.r.o. čo všetko musím splniť. Počula som, že na to musí byť od 1.8. spísaná notárska zápisnica. Je to pravda? Koľko ma to asi bude stáť a aké povinnosti mám voči obch.registru...
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  vladan je offline (nepripojený) vladan

  žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
  ak spomínaš notársku zápisnicu asi máš s.r.o. s jedným spoločníkom, však? No voči obchodnému registru máš povinnosť upraviť zapísané údaje, teda zvýšenie základného imania. Keďže máš s.r.o. s jedným spoločníkom, tak ti presne nepoviem, čo všetko ti treba. Možno niekto iný. Ale poplatok za návrh do OR je 1500,- Sk + overenie podpisu. Pekný deň

  Fany je offline (nepripojený) Fany

  Fany
  Nie som jediný spoločník, máme to spolu s manželom. Ale vraj aj tak už treba notársku zápisnicu. Ak nie, čo vlastne mám napísať, zmenu spoločenskej zmluvy?
  Vladan Ďakujem.

  vladan je offline (nepripojený) vladan

  žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
  len tak z rýchlika!!! Základom sú Obchodný zákonník, Zákon o obchodnom registri a webová stránka www.orsr.sk . Tieto tri mne veľmi pomohli.
  Čiže, je dôležité, čo máš napísané v spoločenskej zmluve, kto rozhoduje o zvýšení základného imania. Ak je to valná hromada, tak musíš zvolať valnú hromadu (aspoň sa s manželom porozprávate :-)). Valná hromada urobí uznesenie o zvýšení základného imania, týmto sa bude meniť aj spoločenská zmluva. Ja som ešte zvýšenie základného imania, čo sa týka OR, nerobila, čiže neviem, či sa tam dokladuje aj splatenie, alebo nie. Skús hľadať v zákonoch alebo na nete, možno to tam nájdeš.
  Čiže budeš mať za sebou valnú hromadu - uznesenie treba podpísať. Teraz si nespomínam, čo treba overovať, myslím, že len návrh na zápis do obchodného registra. ale to sa tuším dočítaš v zákonoch, čo sá má overovať a čo nie.
  ak sa dobre pamätám, tak k návrhu na zápis údajov do OR (je to predpísané tlačivo) treba doložiť uznesenie valného zhromaždenia, ale ohľadom dokladovania zvýšeného ZI ti neviem povedať aký dokument potrebuješ. Na www.orsr.sk máš aj príklady podávania návrhov do OR, možno to tam budeš mať. Myslím, že sú tam aj základné príklady návrhov do OR, možno nájdeš aj zvyšovanie základného imania.
  Takže študuj, študuj :-)))
  Úplné znenie spoločenskej zmluvy ukladáš aj do zbierky listín, tam je poplatok 1000,- Sk. Za návrh do OR sa platí 1500,- Sk + overenie podpisov.
  Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
  Pekný deň

  andreaS je offline (nepripojený) andreaS

  andreaS
  kedze moja otazka je tiez z tohto sudka, pripajam ju do tohoto prispevku...

  Na co je dobre mat vyssie alebo zvysovat zakladne imanie? Napr. ked si ma obchodny partner preklikne a uvidi, ze mam napr. ZI v sro 500.000,- ... znamena to, ze som obchodne zdatnejsia alebo ako? Potrebujem to len vysvetlit, ci toto zvysenie ma vobec zmysel.. dakujem

  Fany je offline (nepripojený) Fany

  Fany
  A dopad na rôzne finančné operácie, napr. tvorba rez.fondu...? Keď dám ja ako spoločník do sro dar napr. 500000, alebo zvýšim základné imanie, aký je v tom vlastne rozdiel? Ďakujem.

  olmoj je offline (nepripojený) olmoj

  olmoj
  Navýšenie ZI, spoločnosť A chce navýšiť ZI cez zaväok spoločnosti B, spol. B je zakladateľom a spoločníkom spoločnosti A.
  Čiže spoločnosť B má pohľadávku voči spoločnosti A a tým chce splatiť svoj podiel na navýšení ZI v spoločosti A.
  Je to možné a ako mame postupovať.
  Vopred ďakujem mam z toho hrôzu.

  Danila je offline (nepripojený) Danila

  Vylúčený člen Danila
  Jedná sa o kapitalizáciu pohľadávky, v tomto prípade nový vklad do ZI, a teda novú kapitálovú účasť v obchodnej spoločnosti. Zvolanie VZ, zmena SZ a všetko čo s tým súvisí je na porade rozobrané.

  dusan 13 je offline (nepripojený) dusan 13

  dusan 13
  pripomínam že pri nepeňažnom vklade je potrebné dať vypracovať znalecký posudok na hodnotu vkladu

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.