Zavrieť

Porady

Mokre rohy v jednej izbe

Dobry den.
Mam taky problem , ze v jednej izbe name v hornom rohu mokru stenu. Intenzita je zavisla od pocasia vonku. V lete tam nemame ziadne problemy , ale akonahle klesne teplota na 5 stupnov mame ten roh mokry. Ak su minusove teploty , je to este horsie.
Ak si zo skoly este dobre pamatam , existuje nieco take ako rostny bod vody , a ked ten rostny bod nie je v izolacii ale este v stene , tak sa to takto prejavuje.,
Bolo by riesenim nalepit z vonkajsej strany na tu stenu este nejaky polistiren alebo nieco take??
Dakujem za odpovede.
Usporiadat
Luigy88 Luigy88

Luigy88 je offline (nepripojený) Luigy88

Tak to je pravda , ale v mojom pripade si myslim ze to az tak komplikovane nebude... ide o max. 1 stvorcovy meter.... Tak radsej kupim hrubsie , ajked to nie je nevyhnutne.... Len ani to neviem co je to hrubsie, tak preto sa pytam kolko by mohlo stacit...
0 0
sonab sonab

sonab je offline (nepripojený) sonab

Ja si myslim, ze problem treba riesit komplexnejsie...urcite nie len prilepit kusok polystyrenu na postihnute miesto...v hre su asi tzv. tepelne mosty, ale nech sa vyjadri nejaky odbornik (co ja v tejto oblasti naozaj nie som).
V kazdom pripade, vsetko sa da riesit.
0 0
fenixtrade fenixtrade

fenixtrade je offline (nepripojený) fenixtrade

nemenili ste nahodou okna? ak ano za aky typ ?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..je tu kopa tém o vlhnutí stien zvnútra, daj si do vyhľadávača napr: plastové okná...vlhnutie stien......nájdeš tam aj rady, ako a čo zatepliť , od odborníkov..
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Luigy88 Pozri príspevok
Tak to je pravda , ale v mojom pripade si myslim ze to az tak komplikovane nebude... ide o max. 1 stvorcovy meter.... Tak radsej kupim hrubsie , ajked to nie je nevyhnutne.... Len ani to neviem co je to hrubsie, tak preto sa pytam kolko by mohlo stacit...
Pozor!Podľa toho,čo píšeš,chceš dať asi ten polystyrén zvnútra,čo je veľká chyba.Ty musíš rosný bod dostať mimo stenu smerom von,teda zatepliť zvonku.Ak som to zle pochopil,tak sa predom ospravedlňujem.
2 0
markuspk markuspk

markuspk je offline (nepripojený) markuspk

Riesim uz roky tento problem - dve severne izby pocas zimy maju v rohoch plesne. Rieseni je spusta. Chemicke, vetranie, prekurovanie, odvlhcovace. Nic mi ale nevyhovovalo vzhladom na znizeny komfort. A tak som pokusmi prisiel na to, ze postacuje iba zabezpecit cirkulaciu vzduchu v rohoch miestnosti. Vlhkost zmizne, plesen sa netvori. Testovane dva roky. Zatial to nie je oficialny vyrobok ale ako inspiracia alebo rady skus vygooglit ................
Naposledy upravil terezamaria : 12.11.16 at 21:02 Dôvod: odstránenie reklamy
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

markuspk
Riesim uz roky tento problem - dve severne izby pocas zimy maju v rohoch plesne. Rieseni je spusta. Chemicke, vetranie, prekurovanie, odvlhcovace. Nic mi ale nevyhovovalo vzhladom na znizeny komfort. A tak som pokusmi prisiel na to, ze postacuje iba zabezpecit cirkulaciu vzduchu v rohoch miestnosti. Vlhkost zmizne, plesen sa netvori. Testovane dva roky. Zatial to nie je oficialny vyrobok ale ako inspiracia alebo rady skus vygooglitxxxxx.
a všimol si si že otázka je z roku 2010 ? snád to je za 6 rokov vyriešené..
Naposledy upravil arizona : 13.11.16 at 02:25 Dôvod: vymazanie reklamy z citacie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať