Zavrieť

Porady

na ktorý prst zásnubný prsteň?

Dobrý večer

poraďte mi, prosím: na ktorý prst dať zásnubný prsteň? Jedni hovoria na prstenník ľavej ruky, druhí zas že na prostredník. Mám v tom chaos Vopred ďakujem
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Na prostrednik mozno v niektorych kruhoch, kde ho ludia zvyknu ukazovat vztyceny.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Ja som nosila zásnubný na pravom prsteníku a obrúčku potom na ľavom prsteníku. Neviem, či je to tak aj v súčasnosti.
Ale myslím si, že nie sú na to nejaké striktné pravidlá....
0 0
Vladi87 Vladi87

Vladi87 je offline (nepripojený) Vladi87

Všetko to záleží len na danej dvojici. Neexistujú nijaké pravidlá. Moja snúbenica nosí prsteň na pravej ruke na prostredníku z jednoduchého dôvodu. Má tenké prsty a keď bude staršia, tak aby ho nemusela zväčšovať, len si ho prehodí na prstenník.

Inak zásnubný prsteň = obrúčka. Máš zrejme na mysli snubný :-)
1 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Svatba v dnešnej dobe?
0 1
mahony1 mahony1

mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

Tiez sme to svojho casu riesili. Zistili sme len to, ze spravidla sa snubny prsten nosi na prsteniku lavej ruky a to z toho dovodu, ze vacsina ludi su pravaci a na lavej ruke sa ten prsten viac "uchova" neposkodeny.

Po sobasi sa na jeho miesto da obrucka - snubny prsten potom bud prehodis na iny prst alebo das do zasuvky :-)
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

na prstenníku ľavej ruky ... od srdca :-)
1 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Jedného času mi prišla takáto romantikuš vec...
5 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Na prsteniku lavej ruky.
Ked sa vydas zasnubny presten budes nosit na prsteniku pravej ruky, lebo na lavej budes mat obrucku.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Nosim na lavej ruke, od srdca a takisto ma do seba aj tvrdenie, ze preto, ze sa menej osucha, lebo som pravacka

Aj zasnubny som nosila na lavej ruke, obrucka by zevraj mala ist nad tento prsten, takze oba prstene na jednom prste... ale zasnubny uz nenosim, zavadzia mi... tak len obrucku...

ale inak si myslim ze to je jedno, daj si ako ti vyhovuje...
1 0
mikito mikito

mikito je offline (nepripojený) mikito

jednoznacne na lavej ruke prstenik
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Na prsteniku lavej ruky.
Zdovodnenie je uz v nazve. Kedze je to prstenik, nosi sa na nom prsten. Na lavej ruke preto, ze prstenikom lavej ruky prechadza srdcova cakra, ktora ma vela spolocneho so srdcom. A srdce je nositelom lasky.
1 0
annabel annabel

annabel je offline (nepripojený) annabel

Ďakujem všetkým za odpovede Nakoniec som sa rozhodol pre prostredník ľavej ruky. Z jednoduchého dôvodu - na ten prst sme prsteň pôvodne skúšali (akurát som na to zabudol ) A pre budúcich snúbencov - na ktorý prst ten prsteň dáte, je vecou dohody medzi vami dvoma. Hlavne snúbenica by sa mala vyjadriť, kde ho vlastne chce nosiť. Niektorej nemusí vyhovovať pravá ruka, inej ľavá, ďalšia už možno na prstenníku má nejaký prsteň, atď. Hlavne sa dohodnite ))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dejiny dávne , minulé ...

Niekedy v minulosti muž ulovil ženu , zviazal jej ruky a nohy .
Postupom času jej tieto putá uvoľňoval.
Nakoniec jej dal , ako si zvykala , na prst len symbolicky kúsok povrazu , aby jej to pripomínalo ....

A potom sa to už len viezlo , prispôsobovalo udalostiam , zvykom , kultúre...
0 0
soundarea soundarea

soundarea je offline (nepripojený) soundarea

jelalim Pozri príspevok
Na prsteniku lavej ruky.
Ked sa vydas zasnubny presten budes nosit na prsteniku pravej ruky, lebo na lavej budes mat obrucku.
preberal som to s frajerkou, tak ze je to prave tak... niekde vyssie pisali, ze zasnubny pojde po svadbe do zasuvky, ale moja frajerka vravela, ze ten jej zasnubny prsten bude mat tolko kamenov, ze by to bola neopisatelna skoda!
tak teraz neviem, ci ona vie, ze jej frajer nieje mady slota! :-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Alebo takéto ????

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
A ešte ...

0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.svadba.sk/article-tradici...-prstenov.html

Iba doplním pomenovania prstov podľa starých Rimanov, v článku som ich názvy nenašla.
Miles - tu nosili vojaci
Mercator - tu nosili prstene obchodníci
Stultus - tu nosili prstene hlupáci
Maritus - tu nosili prstene manželia
Amator - tu nosili prstene milenci
Naposledy upravil Melnick : 10.01.11 at 20:34
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Jozef Kalman Pozri príspevok
Ja som vyberal a kupoval zásnubný prsteň z internetového obchodu. Je vecou vlastnej voľby, na ktorej ruke sa žena rozhodne nosiť snubný prsteň. V dnešnej dobe na to nie sú žiadne predpisy ani normy. Snubné prstene nosia niektoré ženy dokonca aj na retiazke na krku.
normy su stale rovnake,podla etikety,ktorou sa bezny clovek nezapodieva, ale ludia ktori sa pohybuju vo vyssich kruhoch alebo napr.kralovske rodin a pod.,aj umelci-klasici,ti tu etiketu ovladaju a davak´ju si na nej aj zalezat.nie je to symbol snobstva,skor symbol akehosi respektu,alebo akoby sa to dalo nazvat.
podla mna je to,ako keby si si dal nozik k tanieru z lavej strany....tvrde fou pax/neviem to spravne napisat :-) /
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Jozef, reguješ na viac ako dva roky starú tému, v ktorej sa momentálne nikto na nič nepýta... Ale keď máš také silné nutkanie vyjadriť sa...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať