Zavrieť

Porady

Problem pri spusteni windows xp

Ahojte
Mam taky problem ,ze ked spustim pocitac tak mi nabehne cierna obrazovka
ze nastal nejaky problem a da mi navyber ci chcem spustit windows xp v safe mode ,v normalnom rezime atd ...

Problem je v tom ,ze ked zadam hoci ktore ci safe mod alebo normalny rezim tak mi pc zasakne a po chvili sa restartuje a zas mi hodi tu ciernu obrazovku a tak stale dookola ....

Niekde som sa docital ,ze to moze za to virus .Potreboval by som od vas rady ako ho odstaranit ked sa nedostanem do windosu ? Formatovat nechcem lebo nemam zalohu a su tam dôlezite dokumenty ,ktore nemozem stratit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Tak si urob botovacie DVD napr. :Greenie,Windows Live
    naštartuj z toho PC ,zálohuj si to čo potrebuješ a zrejme nová inštalácia windows bude najrýchlejšie riešenie.

    iticek je offline (nepripojený) iticek

    iticek
    mohol by si mi hodit priamy link na windows live cd lebo to nejako neviem najist

    a ktej zalohe mam iba jeden disk C: cize ked to zalohujem a dam nainstalovat novy win tak mi to nahodou nesformatuje ?

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Bezpečná cesta je ako ti to popísal vyššie Vlado40.
    A môže to byť spôsobené vírusom, ale aj poškodeným systémom (vymazanie dôležitých systémových súborov, alebo ich poškodenie).
    Dá sa aj tak, že ak máš inštalačné CD s Windows (nepotrebuješ už žiadne iné programy a CD-čka), spustíš (nabootuješ z CD) počítač z neho, dáš inštalovať Win, je tam aj ponuka "R" - ako Repair systému. Nebude nič formátovať. Ak by si sa pomýlil - tak sleduj vždy čo je v ponuke a na každé prípadné formátovanie ťa vždy upozorní dopredu a bude chcieť od teba potvrdenie.
    Stlačením "R" sa preinštaluje systém, opraví poškodené súbory systému a doplní chýbajúce - ale len systém, nie iné programy.
    Ak si na to netrúfaš, daj si to niekomu spraviť - keďže máš tam dôležité dokumenty a mohlo by sa niečo "vyvrbiť". To sa týka aj obnovy pomocou live CD.

    Po oprave systému a zálohe dokumentov aktualizuj antivír/antispyware a skontroluj PC na viry (aj zálohu).
    Naposledy upravil Stevo5 : 23.12.10 at 15:18

    iticek je offline (nepripojený) iticek

    iticek
    ok ale ked nemam svoje instalacne cd windowsu je to problem ? myslim to tak ci tomu bude vadit ked tam dam ine windowsove cd

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    No to podla vsetkeho ti padol windows, inak ak dobre viem postacuje aj instalacia windowsu tzv. rýchla kde sa vsetky dokumenty ulozia na disk do windows.old tam ich potom uzivatel ma po instalacii windowsu k dispozicii

    kanvor je offline (nepripojený) kanvor

    kanvor
    vypal si "live cd" UBUNTU, nastartuj ho z mechaniky, stiahni si veci na kluc a preinstaluj widly

    Deiky je offline (nepripojený) Deiky

    Mladý chalan plný cieľov, ktoré chcem pocas svojho zivota dotiahnuť do konca.. Facebook: Dalibor Deiky Kundrat ...viac Deiky
    kanvor Pozri príspevok
    vypal si "live cd" UBUNTU, nastartuj ho z mechaniky, stiahni si veci na kluc a preinstaluj widly
    Pokial ma ucet pod win na heslo k adresarom moje dokumenty desktop sa pravdepodobne ako bezny uzivatel nedostanes : ) K ostatnym na disku ano...

    iticek je offline (nepripojený) iticek

    iticek
    no tak v daka live cd som si stiahol dolezite veci na kluc a nainstaloval som na novo windows xp sp 1 ale nesiel mi na nom internet ,necitalo usb a z D disku nechelo citat hlasilo nejaku chybu .Tak som si stiahol SP 3 a ta mi vyriesilo aspon ze cita usb a uz mi pracuje aj s diskom D.

    No ale teraz mam problem ,lebo neviem ako mam nahodit ten net , V samotnom nete neni problem lebo na lapotope mi ide bez problemov ,Co ma znepokojuje ze na tom pc kde je ten problem mi neukazuje na dolnej liste ani tie dva pocitace ktore symbolizuju pripojenie . Co mam robit pls poradte !!!!!!!!

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    start -- nastavenie -- sietove pripojenia.
    Ak mas korektne nainstalovanu sietovku, tak by si tam mal mat minimalne jednu ikonu (tie 2 pocitace ktore symbolizuju siet).
    Ak na nu 2x poklikas a potom das vlastnosti, tak v tomto okne si zafajkni "po pripojeni zobrazit ikonu v panely uloh"

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Zobrazenie tej ikonky neovplyvni chod internetu na PC.Preinštaloval si XP a nenainštaloval si ovládače na sieťovú kartu to je zrejme problém.Pozri sa do správcu zariadení ,zrejme pri sieťovej karte bude nejaké upozornenie ,žltý výkričník alebo otáznik.

    katjab je offline (nepripojený) katjab

    katjab
    Ahojte!
    Vedel by niekto pomôcť pri programovaní v C# alebo C++?
    Naposledy upravil katjab : 26.12.10 at 22:05

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.