Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri skončení lízingu na vozidlo, ktoré chcem predať...

Dobrý deň.

Prosím o radu ako postupovať keď mi práve skončil leasing na automobil a chcem ho hneď predať. Ide mi o postup pri odhlasovaní z Dopravného inšpektorátu. Musím auto najprv prepísať z majiteľa lízingovky na mňa a až potom odhlásiť do iného okresu, alebo ho stačí iba odhlásiť do iného okresu a nový majiteľ si ho aj so splnomocnením od lízingovky prihlási vo svojom okrese??

Ešte je možno dobré dodať, že kupcu už mám, zmluvu o kúpe vozidla už máme a kupec bude auto kupovať na svoju firmu.


Ďakujem za každú radu.

Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Najprv auto musíš mať na svojom mene, až potom sa môže predávať.
    No kamarat. Velmi zle ste mi poradili. Mali by ste si to nastudovat skor ako niekomu poradite. /pisem to v dobrom/. Dnes som bol na policii. Musel som vypisat ziadost. Stacilo napisat do ziadosti ze ukoncenie leasingu + odhlasenie auta s udajmi noveho majitela, dolozil som doklady o ukonceni z leasingovky a auto odhlasili do ineho okresu, kde si ho do 15 dni novy majitel prihlasi. Takze ja som nemusel prepisovat auto z leasingovky na mna a az potom odhlasovat.

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Chcem sa opýtať to isté, ako zadávateľ. Po ukončení lízingu treba auto prepísať najprv na s.r.o a potom novému majiteľovi predať? A ako predať -s DPH?

    Ako postupovať pri skončení lízingu na vozidlo, ktoré chcem predať...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.