Zavrieť

Porady

koniec a začiatok živnosti

keďže som sa presťahoval chcel by som vedieť ako mam postupovať pri tom aby som v jednom meste ukončil živnosť a v druhom založiť tak aby neboli medzi tym hluche dni...nechcem presuvať živnosť lebo chcem aj tie takzvane daňove uľavy...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    olty68 Pozri príspevok
    keďže som sa presťahoval chcel by som vedieť ako mam postupovať pri tom aby som v jednom meste ukončil živnosť a v druhom založiť tak aby neboli medzi tym hluche dni...nechcem presuvať živnosť lebo chcem aj tie takzvane daňove uľavy...
    Nevidím dôvod rušenia a znovuzakladania živnosti z dôvodu sťahovania. Zmenu trvalého pobytu nahlásiš na živ. úrade z ktorého odchádzaš a prihlásiš sa na DU v mieste nového trvalého pobytu. Nezabudni zmenu nahlásiť v prísl. zdr. poisťovni, soc. poisťovni a DA v mieste nového aj starého trvalého pobytu.

    Ak chceš "špekulovať" zrušením živnosti s neplatením odvodov do SP - novela zákona o soc. ppoistení ti to už neumožňuje. Inak neviem o akých daňových úlavách píšeš ...

    olty68 je offline (nepripojený) olty68

    olty68
    ja nechcem obchadzať zákony len viem že niečo sa prvý rok podnikania neplatí...čo je DA ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    olty68 Pozri príspevok
    ja nechcem obchadzať zákony len viem že niečo sa prvý rok podnikania neplatí
    sociálne poistenie. Ale už neplatí to, čo som napísala. Ak živnosť zrušíš a založíš novú, nebude to znovu prvý rok podnikania.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    olty68 Pozri príspevok
    ani ak bude mať pozmenenú naplň
    nie, IČO ti nikto nezmení, ani DIČ na DU.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    olty68 Pozri príspevok
    a je to iste ?...aby som nemusel behať zbytočne po úradoch
    ak sa pýtaš na SP - je to isté. Behanie po úradoch ťa aj tak neminie - zmenu trvalého pobytu musíš nahlásiť v stanovených lehotách, ak nechceš platiť pokuty.

    olty68 je offline (nepripojený) olty68

    olty68
    rozmyšľam...ale ak zrušim živnosť a tu si založim novu tak nedostanem druhé IČO ?...to sa dava podľa rodneho čisla alebo ako?

    olty68 je offline (nepripojený) olty68

    olty68
    a ake su lehoty ?...ja mam ešte len povolenie na vklad vlastnického práva do katastra nehnuteľnosti...ani neviem či to stačí na zmenu trvaleho pobytu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    olty68 Pozri príspevok
    rozmyšľam...ale ak zrušim živnosť a tu si založim novu tak nedostanem druhé IČO ?...to sa dava podľa rodneho čisla alebo ako?
    pokial budež znovu podnikať ako FO (SZČO), IČO bude rovnaké. Iné by si dostal len pri zmene právnej formy (s.r.o.)

    olty68 je offline (nepripojený) olty68

    olty68
    budem ako FO....najprv sa mam poodhlasovať a potom poprihlasovať ?aby som nelietal z mesta do mesta

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Zmenu bydliska ohlasuješ až vtedy, ak máš novú adresu zapísanú v občianskom preukaze.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.