Zavrieť

Porady

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Oli - žaby vo vode = čistá voda!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

To ani neviem, čo je. Ale keď sme išli po kúpaní domov po poľnej ceste a boli kaluže, boli plné pulcov. Nevidela som ani jedného aj 40 rokov. Aj tu po večeroch niekedy kŕkala nejaká žabka po nociach, teraz ticho. Možno tí, čo majú v záhradách prírodné jazierka a nie bazény s chémiou. Mám rada cvrčky, dobre sa pri nich zaspáva, mňa vedia dostať do meditatívneho stavu, a tiež žiadny už pár rokov. Asi si na jar kúpim v ZOO shope a zavriem do krabičky.
Ale minule mi sadol na plece motýľ, vraj čiernooranžový. Tých je tiež poskromne.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
legendárna zlatá zuzana...to boli časy....
https://dennikn.sk/211076/zlatu-zuza...erline/?ref=pt
Zlatú Zuzanu už poznajú aj v Berlíne
Jedli sme špičkovým príborom a pili z kvalitného skla. V berlínskom múzeu je výstava najlepšieho československého dizajnu.
.
Ja som sa na ňu nezamerala. Z Diela číre jednoduché sklo, podnes funkčné, nepodlieha trendom. Neskôr sa dalo dopĺňať zo Sklo-porcelán obchodov až podnes.
Krištáľ žiadny.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kto si pamätá toto?

A toto?
3 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Pamätáte na Banfiho vodu a voňavku Exotic. Tá sa vozila z Maďarska
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
To ani neviem, čo je. Ale keď sme išli po kúpaní domov po poľnej ceste a boli kaluže, boli plné pulcov. Nevidela som ani jedného aj 40 rokov. Aj tu po večeroch niekedy kŕkala nejaká žabka po nociach, teraz ticho. Možno tí, čo majú v záhradách prírodné jazierka a nie bazény s chémiou. Mám rada cvrčky, dobre sa pri nich zaspáva, mňa vedia dostať do meditatívneho stavu, a tiež žiadny už pár rokov. Asi si na jar kúpim v ZOO shope a zavriem do krabičky.
Ale minule mi sadol na plece motýľ, vraj čiernooranžový. Tých je tiež poskromne.
teraz je ticho ale na jar tie decibely od žiab
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

babka - ježibabka
Terezia13
........
Šľahač som mala aj taký a aj modernejší. Keď som rozbila misku, potom sme ním v kýbliku miešali vápno. Ešte ho máme niekde zapatrošený
V takom sme v lete (miesto kupovanej zmrzliny a zákuskom ) robili :

malinovú BIOpenu
(vajcá z kurína, maliny zo záhrady)
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
misoft
Kto si pamätá toto?
...
Ach jaj...sladkých 18,twisťáky,minisukne a maxikabáty ale moje deti,narodené oveľa neskôr vravia,že muzika bola úžasná...bola
A moja obľúbená:
Naposledy upravil Peggynka : 01.09.15 at 17:14
6 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Peggynka
Ach jaj...sladkých 18,twisťáky,minisukne a maxikabáty ale moje deti,narodené oveľa neskôr vravia,že muzika bola úžasná...bola
A ešte stále má niečo do seba.....
I toto:


tvrdšie...
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

lacotinka
babka - ježibabka
Terezia13
........
Šľahač som mala aj taký a aj modernejší. Keď som rozbila misku, potom sme ním v kýbliku miešali vápno. Ešte ho máme niekde zapatrošený
V takom sme v lete (miesto kupovanej zmrzliny a zákuskom ) robili :

malinovú BIOpenu
(vajcá z kurína, maliny zo záhrady)
Veď aj ja som v ňom dlhé roky robila všeličo, kým som nemala obe ruky ľavé a nerozbila misku Ak si šikovnejší ako ja a máš ešte misku motor pošlem. Dáš mi za to zmzlinu olízať.
1 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

babka - ježibabka
lacotinka
babka - ježibabka
Terezia13
........
Šľahač som mala aj taký a aj modernejší. Keď som rozbila misku, potom sme ním v kýbliku miešali vápno. Ešte ho máme niekde zapatrošený
V takom sme v lete (miesto kupovanej zmrzliny a zákuskom ) robili :

malinovú BIOpenu
(vajcá z kurína, maliny zo záhrady)
Veď aj ja som v ňom dlhé roky robila všeličo, kým som nemala obe ruky ľavé a nerozbila misku Ak si šikovnejší ako ja a máš ešte misku motor pošlem. Dáš mi za to zmzlinu olízať.
babka
šag nebuď onáááááááá
olízať ti síce môžem dať, ale tá biopena bola , keď si ešte nebola babka (iba si rozmýšľala , ako na to , aby si bola matka )
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Jáj Oli, veď pýtaj misku!
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

.............
12002742_1679083235657989_5591542670152006291_n.jpg  
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Kamarátku som teraz odprevadila s takýmto "TUZEXOVÝM" dáždnikom. Máte ešte taký?
Dáždnik 006.jpg  
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Toto mi na FB "cvrnklo do nosu" a zdalo sa mi, že do tejto témy by to celkom pasovalo
CHODÍTKO Z ROKU 1936
choditko.png  
8 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Má ešte niekto doma malé biele, alebo červené plastové strúhadlo ? Ak ma pamäť neklame, bolo z DDR. Zaujíma ma značka, lebo bolo mimoriadne ostré a strúhalo veľmi tenučké plátky. Nôž bol vodorovný a ostrý z oboch strán.

niečo také
Naposledy upravil kukučka : 21.09.15 at 22:34
strúhadlo1.jpg  
2 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kukučka
Má ešte niekto doma malé biele, alebo červené plastové strúhadlo ? Ak ma pamäť neklame, bolo z DDR. Zaujíma ma značka, lebo bolo mimoriadne ostré a strúhalo veľmi tenučké plátky. Nôž bol vodorovný a ostrý z oboch strán.

niečo také
Hlásim sa, ja mám dve. Jedno na chate a druhé doma Jedno je ale zelené a druhé také skoro ako pomaranč. Fungírujú ako nové.
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Tweety
kukučka
Má ešte niekto doma malé biele, alebo červené plastové strúhadlo ? Ak ma pamäť neklame, bolo z DDR. Zaujíma ma značka, lebo bolo mimoriadne ostré a strúhalo veľmi tenučké plátky. Nôž bol vodorovný a ostrý z oboch strán.

niečo také
Hlásim sa, ja mám dve. Jedno na chate a druhé doma Jedno je ale zelené a druhé také skoro ako pomaranč. Fungírujú ako nové.
Aj ja mám dve, biele a šedé... nie sú síce z DDR , ale z miestnych domácich potrieb... Netuším, kde ich vyrobili, ale to druhé mám kúpené do rezervy, kdyby něco, lebo toto je fakt stará osvedčená klasika... Ostatné strúhajú vlnky, mriežky a iné divy, ale klasické tenučké plátky len týmto...
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Otestujte sa... dopadla som dosť biedne

http://finance.idnes.cz/vzpomenete-s...st.aspx?id=538 =
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

kukučka
Má ešte niekto doma malé biele, alebo červené plastové strúhadlo ? Ak ma pamäť neklame, bolo z DDR. Zaujíma ma značka, lebo bolo mimoriadne ostré a strúhalo veľmi tenučké plátky. Nôž bol vodorovný a ostrý z oboch strán.

niečo také
Kukulka.

Ako môže byť nôž sám o sebe vodorovný ??????????
(lebo u nás záleží , v akej polohe ho držíš )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať