Zavrieť

Porady

pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft

I ja som bol vo vojenskej base - ale skontrolovať basistov (z pozície služby)....
Kto nebol v base nebol vojak, posledné 4 dni som strávil a odtial rovno obliecť do kostolovej na slávnostné vyradenie. viac nám už nemohli dať
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

wirgi
misoft
Valcake
afrikánka
No, na takéto emancipované pracovné vyučovanie ja veru nepamätám....my pekne rozdelení na živiteľov a domáce gazdinky....chalani rezali, pilovali, my dievčence vyšívali, štopkali a aj varili
..my sme mali aj to aj ono..odvtedy viem čo je rašpľa
Hmmmm.... nie je rašpľa ako rašpľa......
rašpľa rotačná , rašpľa na drevo a aj nejakú dvojnohú asi myslíš
dvojnohej sa hovorilo stará rašpľa(pokiaľ zbalila mladého zajačika)
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..tušila??..vedela som, že sa budete mať čoho chytiť
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

oj, veru aj kúsok plechu sme ohýbali na fotostojan, stratil sa vo víre času
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka
No, na takéto emancipované pracovné vyučovanie ja veru nepamätám....my pekne rozdelení na živiteľov a domáce gazdinky....chalani rezali, pilovali, my dievčence vyšívali, štopkali a aj varili
My na gazdinky až v 8. alebo 9. ročníku. Dovtedy spolu s chlapcami.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tak mi napadlo po príspevkoch s povinnou vojenčinou, mladé páry, čo sa zaláskovali ešte pred odchodom na ňu, žijú spolu podnes. Aspoň v našej rodine. Sedemdesiatnici.
Z deviatich chlapcov iba jeden rozvod.
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

korela
Tak mi napadlo po príspevkoch s povinnou vojenčinou, mladé páry, čo sa zaláskovali ešte pred odchodom na ňu, žijú spolu podnes. Aspoň v našej rodine. Sedemdesiatnici.
A vieš prečo?
1. Pretože sme žili v dobe, keď sa niečo pokazilo, tak sa to opravilo a nezahodilo.
2. Toto som povedala pred týždňom na návšteve u mladých oproti: Na vine sú husi. Jej reakcia Moja odpoveď: Niekedy sa hovorilo, že husí perí šetko zmerí. Ščúl máte šecci samú umelinu v paplónoch a potom sú samé rozvody.
16 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

....nielen rozvody, ale plné obsadenie v zariadeniach pre drogové a zle vychované deti, ktoré nikdy nevideli doma poriadny a slušný život rodičov , katastrofa.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Potom je este sorta deti...co maju vsetko a nevedia co od dobroty....potom take dietky idu na "studijne pobyty"a pritom je to "iba" drogova alebo ina odvykacka....ale znie to tak luxusnejsie...
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nenašla som na JULS-e heslo flinkať ani rozflinkať, ponúklo mi flingať a pod tým

Slovník súčasného slovenského jazyka A – Gz r. 2006. Viac informácií.
flingať -gá -gajú -gaj! -gal -gajúc -gajúci -ganie, flinkať -ká -kajú -kaj! -kal -kajúc -kajúci -kanie nedok. ⟨nem.⟩ expr. zried. (koho) ▶ udierať dlaňou po tvári, dávať zauchá; syn. fliaskať, flieskať: flingá ho jedna radosť; flinkanie mu nie je cudzie ▷ dok. ↗ flingnúť, flinknúť

Dnes som si na neho spomenula po rokoch, to je tak, keď z rodiny odíde 17-ka, odvtedy som ho nepočula.
Rozflinkať peniaze, resp.skôr nerozflinkať, čiže udržať peniaze, neminúť, poznáte ho?
1 1
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

16-ročný Arnold Schwarzenegger na svojej prvej súťaži v kulturistike

4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Do rici...ten jeho biceps...uz vtedy mal taky mega.....
1 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

V nejlepší formě měřil Arnoldův biceps 56,5 cm (ze soutěže Mr. Olympia 1974)
http://aktuality.fitexpres.sk/trenin...ych-tipov.html

pre toho čo reve....že nema bicepsík ako arny
0 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Tymto kedysi otec v S1000MB mazal loziska na remenici a v kolesach - tusim kazdych 5000 km. Na novsich autach sa to uz nerobi, mazivo ostalo. Co s nim? Tak som premazal lyziarske viazania. Este ostane aj pre vnukov...
Photo0564.jpg  
Photo0563.jpg  
1/1
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

misoft
Valcake
afrikánka
No, na takéto emancipované pracovné vyučovanie ja veru nepamätám....my pekne rozdelení na živiteľov a domáce gazdinky....chalani rezali, pilovali, my dievčence vyšívali, štopkali a aj varili
..my sme mali aj to aj ono..odvtedy viem čo je rašpľa
Hmmmm.... nie je rašpľa ako rašpľa......
rozoznavame dva druhy ... nova raspla a stara raspla...dobre su aj stare rasple na nich sa nesetrilo materialom...tie nove su take viac biedne aspon sa o to snazia
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž - ako sa to vezme..... ak si niekto kúpi rašpľu v tých sadách (Made in China) - tak po opracovaní jedného prútika je to už len kus želiezka.....
Niet nad kedysi vyrábané, staré a poctivé rašple.... tie niečo vydržali....
Naposledy upravil misoft : 16.04.17 at 10:01
1 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
vicktor
Tymto kedysi otec v S1000MB mazal loziska na remenici a v kolesach - tusim kazdych 5000 km. Na novsich autach sa to uz nerobi, mazivo ostalo. Co s nim? Tak som premazal lyziarske viazania. Este ostane aj pre vnukov...
Keby mali dnešné autá štauferku alebo aspoň mazničku na dekalamitku, nemusel som si dať vymeniť ložisko predného náboja po 25 tis. km.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tá MH2 mazala dobre, mala však jednu nevýhodu - hodila sa len tam, kde neboli vysoké teploty a zaťaženie..... napr. v nákladiakoch to stačilo, ale v osobákoch len tak-tak (u Š1000MB, Š100 to stačilo) - MH2 totiž po zahriatí strašne "tiekla"....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
vicktor
Tymto kedysi otec v S1000MB mazal loziska na remenici a v kolesach - tusim kazdych 5000 km. Na novsich autach sa to uz nerobi, mazivo ostalo. Co s nim? Tak som premazal lyziarske viazania. Este ostane aj pre vnukov...
Ponuknut do cykloservisu, ešte stale sa používajú klasicke venčekové ložiska a treba tam vazelínu.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Na čo bol určený tento mlynček? Nebol pôvodne náš, tak neviem. Baba bola dnes lenivá strúhať cesto a použila ho na cestovinu .
Mlynček.JPG  
Cestoviny (4).JPG  
1/1
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať