Zavrieť

Porady

afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

vicktor
Teraz pekne po poriadku uvarime kasu sladku.
Sadni sem, na samy kraj, na mliecko mi pozor daj!
Si ma prekvapila viktorka, ako dobre si pamätáš román z rannej mladosti.........
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

vicktor
Teraz pekne po poriadku uvarime kasu sladku.
Sadni sem, na samy kraj, na mliecko mi pozor daj!
Ja mám ešte svoju. Stále vychádza.
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
vicktor
Teraz pekne po poriadku uvarime kasu sladku.
Sadni sem, na samy kraj, na mliecko mi pozor daj!
Ja mám ešte svoju. Stále vychádza.
Máš svoju?
Tak to ti úprimne závidím.....tú moju počmarigal, dokmásal môj neposedný potomok. Aj kuchynku mi rozrúbal, aj malým bábikám telíčka rozmontoval. Občas mu to aj pripomeniem, aké hriechy napáchal....šak to hanba, takto vlastnú mať pripraviť o také cennosti.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tiež mám, resp. už ju majú moje vnučky. Oj, ako sa jej tešili.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Nemuseli by ste sa vychvaľovať......iba jatríte moje rany. Sa neudržím, zoberiem telefón a budem riešiť s potomkom. Potom on mne pripomenie kadečo....a nakoniec sa to skončí tým, že som akosi zanedbala výchovu.
No veď hej, potrebovalo to dobre preplesknúť, zopár po prdelke remeňom a mohla som mať aj ja všeličo.
0 3
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Šak ja nič, a to nepíšem, že po dvoch potomkoch sa zachovali aj inšie knihy. Napr. Rozum do vrecka, Malý princ, Dobšinského rozprávky., Ferdo mravec, Babka na rebríku......
Len vnučky sa občas pýtajú, kto tu počarbal?( ak náhodou)
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ja mám všetky moje detské knižky.. časť je doma u mňa, a časť doma u ocka, lebo to nemám kam dať.. všetky sú skoro ako nové ( teraz mi napadla hláška z Slnko, seno, erotika ..vždyť to nikdy nikdo nečet.. a ...my demokraté knihy nepálíme.. ).. snáď to ostane pre vnúčatká..
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka
Nemuseli by ste sa vychvaľovať......iba jatríte moje rany. Sa neudržím, zoberiem telefón a budem riešiť s potomkom. Potom on mne pripomenie kadečo....a nakoniec sa to skončí tým, že som akosi zanedbala výchovu.
No veď hej, potrebovalo to dobre preplesknúť, zopár po prdelke remeňom a mohla som mať aj ja všeličo.
Stačilo nekombinovať knihy s ceruzkami. :-)
5 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
afrikánka
dobre si pamätáš román z rannej mladosti.........
Pamatam este viac, ale uz nie poradie a ani vsetko.
A nepamatam z detstva svojho, lez vnuckinho asi spred 2 rokov.

Pred obedom clipki-clapky, umyjeme obe labky.
Uz ta obed ocakava - cukrik, kolac, biela kava.

???
To zviera aj rozprava? Jaj hus, nebud zvedava.

???
Vezmite ma sebou tiez! Nie, nie, ty pred budou lez!

Mlade kozla od koryta ani sa nic neopyta.
Len na Macka pozera, coze je to za zviera?

Aj rychlo aj pomaly, brodili sme, plavali.
Potom koprrrc na breh znova, opalit sa do kavova.

Jaj, nehoda velika, voda stiahla Macika.
Vsetky labky hore zdvihol, Bodrik, Bodrik, chytaj mi ho!

Takto smutni stupame po chodnicku ku mame.
Bunda sta mys zmoknuta, zas pojdeme do kuta...
Naposledy upravil vicktor : 12.05.17 at 15:06
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Nejaké detské knižky by sa našli aj u mňa. Nedávno som dostala mailom českú abecedu. Chcela som to priložiť ako prílohu a nedá sa mi to.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela
afrikánka
Nemuseli by ste sa vychvaľovať......iba jatríte moje rany. Sa neudržím, zoberiem telefón a budem riešiť s potomkom. Potom on mne pripomenie kadečo....a nakoniec sa to skončí tým, že som akosi zanedbala výchovu.
No veď hej, potrebovalo to dobre preplesknúť, zopár po prdelke remeňom a mohla som mať aj ja všeličo.
Stačilo nekombinovať knihy s ceruzkami. :-)
Ale bolo aj povolené, po každom špenáte kým sedela ešte vo vysokej stoličke, ako dojedla, poďme rukou do taniera a maľovalo sa po stene. Bola umývateľná. :-) To bol taký malý rituál.
Záujmy detí od útleho detstva vyústili do povolaní. U dcéry to bolo čitateľnejšie, a hlavne ako to nadväzovalo krok za krokom, akoby ju viedla neviditeľná ruka osudu. Druhé detto, inak.
Čo mňa najviac bavilo do 6-ich rokov, to mi mng zatrhol tri roky pred 89. Takže osobne pokladám toto obdobie za podstatné pre výber povolania. Neviem, ako u vás ...
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Jedno dievčatko strihalo brušká handrových bábik a opäť zašívalo, dokola, múdri rodičia, nechali ju, ...chirurgička.
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
afrikánka
Nemuseli by ste sa vychvaľovať......iba jatríte moje rany. Sa neudržím, zoberiem telefón a budem riešiť s potomkom. Potom on mne pripomenie kadečo....a nakoniec sa to skončí tým, že som akosi zanedbala výchovu.
No veď hej, potrebovalo to dobre preplesknúť, zopár po prdelke remeňom a mohla som mať aj ja všeličo.
Stačilo nekombinovať knihy s ceruzkami. :-)
To sa ti povie, dať pozor na ceruzky....
Keď som musela dávať pozor na nože, klince, sponky....veď to ti všade bolo, všetko prešmátralo, ani bezpečnostné vložky do el. zásuviek nepomohli, šak som ho raz prichytila, že tými prštekmi vybral a strčil sponku....očká vypleštené, ale vďakobohu prežil.
To ti bolo hrozné, u jednej babičky podpálil kuchynský stôl, druhá ho prichytila, ako prchal s dedkovov naozajstnou pištoľkou, náboje vo vačku, vraj chce ukázať chalanom 3-4 roky to malo.
Ej veru, dobrá diéta to bola, vážila som sotva 42 kg, až ma musela ratovať medicínska veda a vpravovať do mňa dávky Superanabolu a také všeličo, skoro, ako v NDR podávali športovcom
0 3
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ak je dieťa ticho, zaručene sa zaujíma o niečo, čo nemá. Pravidlo. Treba spozornieť.
Však sme tým prešli. Aj vtedy, aj teraz.
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela
Ak je dieťa ticho, zaručene sa zaujíma o niečo, čo nemá. Pravidlo. Treba spozornieť.
Však sme tým prešli. Aj vtedy, aj teraz.
Presne prišli sme v lete na návštevu, dievčence mali postavený stan na dvore a moji synovia tiež ešte neboli školou povinní, celé dopoludnie šantenie a krik, zrazu ticho zalezení v stane, manželka "idem pozrieť čo je ticho" a oni v stane a mladší už stačil zistiť že sesternica nemá vrabca.
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Jedno dievčatko strihalo brušká handrových bábik a opäť zašívalo, dokola, múdri rodičia, nechali ju, ...chirurgička.
Hehehe...tie Tvoje "príbehy" ma raz dostanú, že sa zadusím.....aj včul mi káva zabehla.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač
korela
Jedno dievčatko strihalo brušká handrových bábik a opäť zašívalo, dokola, múdri rodičia, nechali ju, ...chirurgička.
Hehehe...tie Tvoje "príbehy" ma raz dostanú, že sa zadusím.....aj včul mi káva zabehla.
Hm, pousmiala som sa tiež pri pomyslení , čo by tak mohol robiť malý budüci gynekológ.
7 1
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tweety
buchač
korela
Jedno dievčatko strihalo brušká handrových bábik a opäť zašívalo, dokola, múdri rodičia, nechali ju, ...chirurgička.
Hehehe...tie Tvoje "príbehy" ma raz dostanú, že sa zadusím.....aj včul mi káva zabehla.
Hm, pousmiala som sa tiež pri pomyslení , čo by tak mohol robiť malý budüci gynekológ.
majka..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
buchač
korela
Jedno dievčatko strihalo brušká handrových bábik a opäť zašívalo, dokola, múdri rodičia, nechali ju, ...chirurgička.
Hehehe...tie Tvoje "príbehy" ma raz dostanú, že sa zadusím.....aj včul mi káva zabehla.
Hm, pousmiala som sa tiež pri pomyslení , čo by tak mohol robiť malý budüci gynekológ.
Mínuskár asi nemá fantáziu, alebo je pes zakopaný inde.
3 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ale má! Aj rohy, aj nohy. Ale, nemá to v hlave. V knihách to má.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať