Zavrieť

Porady

vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Varic za korunu, kupil som za taku sumu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vicktor
Varic za korunu, kupil som za taku sumu.
Ešus ešte mám, ten varič vo forme tabatierky na Pepo tiež.
Také veci sa proste nevyhadzujú.

Ale ešus nie je problém kúpiť aj teraz.
https://www.google.sk/search?q=e%C5%...HUybCVwQ_AUIBQ

Variče v rôznych vyhotoveniach na turistiku tiež.
https://www.municak.sk/polne-varice/...c-esbit-velky/
2 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Povodne alu esusy za 7 Kcs manzelka vyhodila a chalanom kupila "nehrdzove".
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vicktor
Povodne alu esusy za 7 Kcs manzelka vyhodila a chalanom kupila "nehrdzove".
...a preto so mnou (alebo niekto iný) nesúhlasíš...Že také veci sa nevyhadzujú ?
Čo je na tom čudné a či zlé ?
Veď skoro všetky tie moderniny v podobe hrncov sú na báze hliníka.

Ale šak dobre, šak fajn...niekto vyhadzuje, niekto uschová.
Ja napríklad mám aj kotlík z Al, mám aj kotlík medený...
1 1
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Juraj, pozrela som link, ktorý si dal. Mali sme aj niečo takéto. Nie som si istá, či sa to u nás ešte nachádza. Nechám sa pri ďalšom popratávaní prekvapiť
http://sberatelstvi.hyperinzerce.cz/...radec-kralove/
Naposledy upravil babka - ježibabka : 08.06.17 at 09:11
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
Povodne alu esusy za 7 Kcs manzelka vyhodila a chalanom kupila "nehrdzove".
Dúfam - do zberu farebných kovov - ale inak - nemdobre sa rozhodla.... (môj názor)....
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Jaaaj, to uz bolo davno, neviem.
Kedysi boli v domoch vodovodne potrubia ba aj kadejake riady z olova.
Donedavna esusy, hrnce, pribory z hlinika. Nejaki zdravotnici ci hygienici to zakazali - neviete?
Tak naco opatrovat haraburdy? Ale inych mam nadostac
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Aj teraz je veľmi veľa moderného riadu z hliníka. Akurát je nutná kvalitná a odolná povrchová úprava.
Je otázne, čo je "zdravé". Asi mesiac dozadu keď som kupoval jeden špeciálny hrniec v lidli som dosť o tom čítal, výsledok? Nerez je tiež škodlivý, o keramike ani nehovorím, teflón asi to najhoršie na pečenie. Okrem toho nerezu je toľko druhov, že človek sa potom čuduje že niečo z nerezovej ocele začne hrdzavieť. Pritom je to stále nerezová oceľ, akurát s iným podielom zložiek.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Manzelka si vyziadala umyvacku riadu a po nedlhom case nerez/stainless pribory sa zmenili tak ako ked "samopal zrezavi / zkoroduje".
Kupili sme novu sadu a tablety sa lamu na polovicu, ale proces je neodvratny...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tablety do umývačky sú tak agresívne svinstvo, že naleptajú aj obyčajné sklo /ktoré nie je špeciálne pre umývačky riadu/.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vicktor
Jaaaj, to uz bolo davno, neviem.
Kedysi boli v domoch vodovodne potrubia ba aj kadejake riady z olova.
Donedavna esusy, hrnce, pribory z hlinika. Nejaki zdravotnici ci hygienici to zakazali - neviete?
Tak naco opatrovat haraburdy? Ale inych mam nadostac
Keďže som takpovediac načal tému o ešusoch, tak pokračujem...a povedzme, že aj argumentujem.

Hm, kedysi,kedysi....kedysi som bol pekný, mladý a zdravý. Teraz som už len pekný.

Tie ešusy ?
Ale šak je si potrebné vziať v úvahu, že vývoj ide dopredu. Donedávna boli amalgánové plomby a teraz sú už zakázané.
Tie ešusy ? Nuž vezmime si, že to bola najlacnejšia verzia pre potreby vojska. Predsa sa ich vyrobilo na milióny kusov...či ? Snáď sa nemalo vyrábať so smaltu alebo nerezu.
Mimochodom...doporučujem si pozrieť, koľko stojí jeden väčší hrniec zo smaltu...mňa minule skoro vystrelo z tej cifry, cca 80€.

Tie ešusy ?
Nuž vezmime si, že kde sa rýchlejšie zohreje jedlo, voda na teplý nápoj ? Predsa na hliníku. A jedinec v lese s tým malým varičom na pepo (alebo na prírodnom ohníku) nehľadí na to, z čoho bude a čím bude jesť. Hlavne, že bude jesť !
Zdravotné onačiny idú bokom a občasné použitie aj toho nezdravšieho ešte nikoho nezabilo.

Aj olovo je zdraviu škodlivé, napríklad taký Luger...no a čo ?

Apropó...haraburda.
Pre niekoho (nemyslím teraz práve na ešus) je niečo haraburda a ten druhý by za to dal tisícky....a to vravím z vlastnej skúsenosti.
Naposledy upravil buchač : 08.06.17 at 20:06
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
Jaaaj, to uz bolo davno, neviem.
Kedysi boli v domoch vodovodne potrubia ba aj kadejake riady z olova.
Donedavna esusy, hrnce, pribory z hlinika. Nejaki zdravotnici ci hygienici to zakazali - neviete?
Tak naco opatrovat haraburdy? Ale inych mam nadostac
lebo sa zistilo že hliník uvoľňuje jonty ktoré blokujú niečo v nervovej sústave(to mi z hľadiska všeobecného prehľadu stačí nie som neurochirurg).
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
vicktor
Jaaaj, to uz bolo davno, neviem.
Kedysi boli v domoch vodovodne potrubia ba aj kadejake riady z olova.
Donedavna esusy, hrnce, pribory z hlinika. Nejaki zdravotnici ci hygienici to zakazali - neviete?
Tak naco opatrovat haraburdy? Ale inych mam nadostac
Keďže som takpovediac načal tému o ešusoch, tak pokračujem...a povedzme, že aj argumentujem.

Hm, kedysi,kedysi....kedysi som bol pekný, mladý a zdravý. Teraz som už len pekný.

Tie ešusy ?
Ale šak je si potrebné vziať v úvahu, že vývoj ide dopredu. Donedávna boli amalgánové plomby a teraz sú už zakázané.
Tie ešusy ? Nuž vezmime si, že to bola najlacnejšia verzia pre potreby vojska. Predsa sa ich vyrobilo na milióny kusov...či ? Snáď sa nemalo vyrábať so smaltu alebo nerezu.
Mimochodom...doporučujem si pozrieť, koľko stojí jeden väčší hrniec zo smaltu...mňa minule skoro vystrelo z tej cifry, cca 80€.

Tie ešusy ?
Nuž vezmime si, že kde sa rýchlejšie zohreje jedlo, voda na teplý nápoj ? Predsa na hliníku. A jedinec v lese s tým malým varičom na pepo (alebo na prírodnom ohníku) nehľadí na to, z čoho bude a čím bude jesť. Hlavne, že bude jesť !
Zdravotné onačiny idú bokom a občasné použitie aj toho nezdravšieho ešte nikoho nezabilo.

Aj olovo je zdraviu škodlivé, napríklad taký Luger...no a čo ?
lenže s olovom príde zasiahnutý do styku zo strelou tak z malorážky alebo nejakej historickej zbrane. U moderných zbraní to býval spravidla TOMBAK, to olovo slúžilo vzhľadom k špecifickej hmotnosti na zvýšenie pohybovej energie. Takže medienka je svinstvo. Ja si pamätám ešte výbehové ešusy, zrejme to bol pocínovaný plech, ale bol ťažší nikto ho nechcel.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nasinec podtatransky esus postavil na varic juwel, uvaril caj, v druhom oprazil slaninu, cibulu, lamsmit, po veceri pivo, rum a bol blazeny

buchy ma pravdu, odlozene, len hlinikova krabica sa kdesi stratila, v tej sa nosili kolace
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Aj teraz je veľmi veľa moderného riadu z hliníka. Akurát je nutná kvalitná a odolná povrchová úprava.
Je otázne, čo je "zdravé". Asi mesiac dozadu keď som kupoval jeden špeciálny hrniec v lidli som dosť o tom čítal, výsledok? Nerez je tiež škodlivý, o keramike ani nehovorím, teflón asi to najhoršie na pečenie. Okrem toho nerezu je toľko druhov, že človek sa potom čuduje že niečo z nerezovej ocele začne hrdzavieť. Pritom je to stále nerezová oceľ, akurát s iným podielom zložiek.
dnes sa vyrába hliník kvalitnejší metódou, tak ako u leteckých materiálov jedná sa o proces "precipitácia hliníka kremíkom" To znamená že sa do roztaveného hliníka "narve" neuveriteľné množstvo čistého kremíka. ten sa potom pri pomalom chladnutí zmesi vydifunduje na okraj molekúl hliníka, čím sa získajú patričné pevnostné vlastnosti. (Na rozdiel od kalenia ocele rýchlym schladením ostáva mäkký a tvárny) ďalej sa eliminuje tzv. otieranie mikročastíc hliníka teda aj prenikanie voľných jontov hliníka do potravín a následne do organizmu. (Nauka o materiáli bola po predmete pružnosť a pevnosť druhým najobľúbenejším všeobecným predmetom, najmä keď sme videli v labákoch prototypy)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kukučka
nasinec podtatransky esus postavil na varic juwel, uvaril caj, v druhom oprazil slaninu, cibulu, lamsmit, po veceri pivo, rum a bol blazeny

buchy ma pravdu, odlozene, len hlinikova krabica sa kdesi stratila, v tej sa nosili kolace
bolo svinstvo keď sa ešus neumyl a po nejakej dobe kyseliny a zásady spravili v ňom trvalú mozaiku
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
Aj olovo je zdraviu škodlivé, napríklad taký Luger...no a čo ?
lenže s olovom príde zasiahnutý do styku zo strelou tak z malorážky alebo nejakej historickej zbrane. U moderných zbraní to býval spravidla TOMBAK, to olovo slúžilo vzhľadom k špecifickej hmotnosti na zvýšenie pohybovej energie. Takže medienka je svinstvo. Ja si pamätám ešte výbehové ešusy, zrejme to bol pocínovaný plech, ale bol ťažší nikto ho nechcel.

Mierne povedané ?

Nepochopil si absolútne, čo som poslednou vetou chcel povedať !
Ten smajlík veľa napovedá, len ho treba vedieť pochopiť.

Olovo je slangový výraz pre strelu ako takú...nezáleží absolútne na jej zložení.
Ale čo už, Ty sa rád hádaš a bazíruješ na maličkostiach...ale ja nie som Misoft, na také onačiny ja nemám vždy a za každú cenu náladu.

Ale rád si s Tebou pokecám o následkoch priestrelu olovom (pardón ... jednotnou olovenou strelou, potiahnutou tombakom) ... teda, ak si ovšem nejaký vôbec zažil, mal, máš jazvu.
Pokecáme aj o postraumatickom šoku, liečbe strelného poranenia podobne.

Skriptá nechaj na povale....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
buchač
Aj olovo je zdraviu škodlivé, napríklad taký Luger...no a čo ?
lenže s olovom príde zasiahnutý do styku zo strelou tak z malorážky alebo nejakej historickej zbrane. U moderných zbraní to býval spravidla TOMBAK, to olovo slúžilo vzhľadom k špecifickej hmotnosti na zvýšenie pohybovej energie. Takže medienka je svinstvo. Ja si pamätám ešte výbehové ešusy, zrejme to bol pocínovaný plech, ale bol ťažší nikto ho nechcel.

Mierne povedané ?

Nepochopil si absolútne, čo som poslednou vetou chcel povedať !
Ten smajlík veľa napovedá, len ho treba vedieť pochopiť.

Olovo je slangový výraz pre strelu ako takú...nezáleží absolútne na jej zložení.
Ale čo už, Ty sa rád hádaš a bazíruješ na maličkostiach...ale ja nie som Misoft, na také onačiny ja nemám vždy a za každú cenu náladu.

Ale rád si s Tebou pokecám o následkoch priestrelu olovom (pardón ... jednotnou olovenou strelou, potiahnutou tombakom) ... teda, ak si ovšem nejaký vôbec zažil, mal, máš jazvu.
Pokecáme aj o postraumatickom šoku, liečbe strelného poranenia podobne.

Skriptá nechaj na povale....
nezažil, len sme zabezpečovali drevené futrále tým čo hrali za a, na kovbojov za b, na kukačky. Ja sa nehádam len uvádzam veci na pravú mieru. lenže prvý si hlúposť strelil ty lebo pôvodne nebola reč o munícii. A keď už tak meď. Skriptá z vojenských predmetov ostali na VAAZ
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kukučka
nasinec podtatransky esus postavil na varic juwel, uvaril caj, v druhom oprazil slaninu, cibulu, lamsmit, po veceri pivo, rum a bol blazeny

buchy ma pravdu, odlozene, len hlinikova krabica sa kdesi stratila, v tej sa nosili kolace
A nezabudni na ďalšie diely "povinnej" výbavy - otvárač na konzervy

a samozrejme "bager"..... - (AL lyžica, ktorá mala zahnutú rukoväť ako hák)
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
buchač
Také veci sa proste nevyhadzujú.
Mam onakvejsie veci ako esus, postupne budem pridavat.
OP z roku 1960 stale platny bez casoveho obmedzenia! Ale ockovanie uz asi neucinne...
Naposledy upravil vicktor : 12.06.17 at 15:56
WP_20170603_12_05_29_Pro new.jpg  
WP_20170603_12_03_16_Pro.jpg  
1/1
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať