Zavrieť

Porady

lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Aj mojaj sportovy...
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
My sme mali takuto pravdepodobne, uz si velmi nepamatam , bola som babatko
SIMCA - vtedy prepychové a kvalitné vozítka.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
Aj mojaj sportovy...
to ai bola in......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
alaya1
My sme mali takuto pravdepodobne, uz si velmi nepamatam , bola som babatko
SIMCA - vtedy prepychové a kvalitné vozítka.
Bony, bony...nekúpiš bony....doláre, marky...nekúpiš ?????
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
misoft
alaya1
My sme mali takuto pravdepodobne, uz si velmi nepamatam , bola som babatko
SIMCA - vtedy prepychové a kvalitné vozítka.
Bony, bony...nekúpiš bony....doláre, marky...nekúpiš ?????
Si stal v rade?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
buchač
Bony, bony...nekúpiš bony....doláre, marky...nekúpiš ?????
Si stal v rade?
Si normál ? V tom pomere, čo veksláci predávali ...?
Mal som svoje zdroje, priamo zvonku...
---------------------------

Ak sa tak obzriem do minulosti, do skúseností nie jedného (mojich rodičov vrátane), tak nezriedka končili tie bony v obálkach...a obálky vo vreckách bielych plášťov...
Naposledy upravil buchač : 08.07.17 at 20:00
0 3
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

forinty, ruble, zloté.....
2 4
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
svoj kociar nepamatam ale brat mal takyto Stegner
Prvý bol detto, iba smaragdový, pre letné dieťa. Nechcela som Libertu pre jej veľkosť vaničky. Ale chyba lávky, pretože na jar v sede sa už dotýkalo hlavičkou strechy.
Tak pre ďalšie zimné sa kúpila radšej Liberta. Výhoda, že ak staršie začali boleli nožičky, tak šup k bábätku. V lete.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

A nemáte niekto náhodou foto "predchodcu" dnešných golfových palíc? Dieťa v ňom sedelo smerom dopredu, malo iba dve kolesá a vpredu pevný stojan. Aby sa mohol po jazde postaviť. Pri jazde bol naklonený logicky k dospelému.
Raz som si do Prahy nezobrala kočík, bol potrebný, nečakala som dlhšie trasy, tak mi mama požičala od priateľky tento, mohol byť ešte z 50 r., môjho muža išlo šľaktrafiť. :-))) Ja som bola rada, že sa vezie. Dieťa už tri roky.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
A nemáte niekto náhodou foto "predchodcu" dnešných golfových palíc? Dieťa v ňom sedelo smerom dopredu, malo iba dve kolesá a vpredu pevný stojan. Aby sa mohol po jazde postaviť. Pri jazde bol naklonený logicky k dospelému.
Raz som si do Prahy nezobrala kočík, bol potrebný, nečakala som dlhšie trasy, tak mi mama požičala od priateľky tento, mohol byť ešte z 50 r., môjho muža išlo šľaktrafiť. :-))) Ja som bola rada, že sa vezie. Dieťa už tri roky.
Ja si pamätám aj takýto - malého som v ňom vozieval, do auta ako autosedačka sa používal (ale nepraktický bol až hrôza):
3d7b552bc561c1aecd4cf6eaa9afffa7.jpg  
3 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

misoft
korela
A nemáte niekto náhodou foto "predchodcu" dnešných golfových palíc? Dieťa v ňom sedelo smerom dopredu, malo iba dve kolesá a vpredu pevný stojan. Aby sa mohol po jazde postaviť. Pri jazde bol naklonený logicky k dospelému.
Raz som si do Prahy nezobrala kočík, bol potrebný, nečakala som dlhšie trasy, tak mi mama požičala od priateľky tento, mohol byť ešte z 50 r., môjho muža išlo šľaktrafiť. :-))) Ja som bola rada, že sa vezie. Dieťa už tri roky.
Ja si pamätám aj takýto - malého som v ňom vozieval, do auta ako autosedačka sa používal (ale nepraktický bol až hrôza):
Ja presne viem, ktorý kočík korela myslí. Mňa v takom vozili...tvar mal ako lehátko, malé bordové koliečka, antikorové blatníky, dva antikorové stojany. Sedacia časť bola tmavomodrá, akoby pogumovaný textil, niečo podobné, ako vikslajmant-tak nejako sa to volalo. Dodnes si pamätám vôňu toho materiálu. Nikde som taký nevidela, ani neviem, kde mi ho rodičia kúpili. Vraj som ho mala po klasickom športovom...rodičia chodievali často ku babičke na druhý koniec mestečka a mne sa nechcelo tak ďaleko cupitať....tak ma v ňom vozili ešte ako 5-6 ročnú. Dlho sme ho aj skladovali, ale pri asanácii domu sa muselo veľa vecí vyhodiť, zlikvidovať.
Často na ten kočík myslievam, dobre si ho pamätám a sama by som bola rada, ak by niekto mal foto....
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Afrikánka, dobrý opis, ale tvoj bol luxusnejší. Materiál sedí. Pamätala som si ho ako dieťa ešte z BA ulíc, ja som ho nemala.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

na tento mlyn som uplne zabudla...chodila som tam ako decko nakúkať....ešte fungoval....nasyp obilia bol z metodky....škoda bola som si zaspomínať minulú sobotu...vo dvore kedysi u babky margit....šteinerka 62.....pofotila som si ...ukazala decku kde som sa hravala....aj slzavé oko bolo....škoda kedy sme zkrútili do prava....kuk by som aj mlyn...teda čo tam ostalo....ešte musím isť kuk do centrálu....štajn...je už v čudu
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

ani more nebolo treba
19884080_947980995341103_2234820623629888265_n.jpg  
8 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Jééééj ... plechová vaňa - i my sme podobnú mali a sa v nej špľachotali.
Bráška......
J.M. 13mes. vo vani na dvore.jpg  
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Terezia13
ani more nebolo treba
Nuž pokiaľ tam boli detičky..., tak fajn. U nás na prázdninách tri kusy chlapcov zo severu, ďalší traja zo západu, moji dvaja bratia, až kým najmladší neprišiel za mamou, že susedka má holú liť. Vyšla pozrieť do manzardy, na povale mala zaváracie poháre :-), viac sa vonku suseda nekúpala.
Ja som bola škrk, nemôžem pamätať.
Nám tiekol Malý Dunaj na konci záhrady, ešte kým spustili Slovnaft, nádherná štrková riečka. Pri nás brod. Chlapci si užili vody dosýta.
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Tiež spomienka na tú " holú liť " . Starší syn, mohol mať tak 3 - 5 rokov. Sánkovali sa s tetou, mužovou sestrou. Vysypali sa zo sániek a zrejme nemala nohavičky. Potom mi syn hovoril, že teta Mariška má prasačú riť.
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keď si prešla na sánky, tak si niekedy pomyslím, že je bezpečnejšie, ak dnes deti presedia pri PC.
Ako v lete na sánkach ... Sánkovanie v lete zo stohu slamy, dopad na kus železa, ktovie, čo tam v poli robilo, a jednému chlapcovi zostal visieť nos na kúsku, akurát tomu najmajetnejšiemu. Mama spomínala ako výstrahu celé detstvo. Bola pri tom.
Iné hry ako dnes. Aj keď zasa iné hlúposti hrozia.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ja som tam nebola
Prešov 1969 - dožinkové slávnosti

- 9000 družstevníkov, 20 družstiev JRD
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať