Zavrieť

Porady

alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

V zivote by som ju na hlavu nedala


2 2
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mala som takú ružovú a mala aj a hlave....plavecký v dimitrovke v nafukovacej hale...
3 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Tatramat Rodeo
WP_20170608_11_55_51_Pro.jpg  
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pod tie "rodeo"pračky sa dokupovali také oceľové podložky,,, aby pračka nepochodovala po celej kúpeľni.
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Terézia13, ďakujem za plechovú vaňu, aj to bolo moje more, kúpanie na Váhu nebolo dovolené ani pod dozorom mojich starších bratov. Občas sa navštívili Trenč.Teplice, kúpalisko Zelená žaba. Neskôr som tam chodievala aj ja, s mojím malým nezbedníkom. Dnes je to celé zrenovované...paráda.
5 3
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Spomienka z albumu. Prvomájový sprievod, ešte pred znárodnením. Rodinná firma na výrobu detskej konfekcie, ktorá sa vyvážala do Rakúska a Talianska. Po znárodnení? Iba dlhy na daniach, ktoré vyrúbili do konca roku 1948, hoci schmatli vo februári. Totálne likvidačné, Jáchymovské bane, pétepáci, stopka na VŠ pre mladých.
A rok 1968? Nápodobne...
Sametová...? Akosi ani nerozoznám rozdiel. Nevolím, nekomentujem, nemám záujem. Načo byť pre niečo zapálený? Aj tak to ide iba dookola...

A kde sa mi podela fotka?
Nechcelo ju vziať...zase som politicky nespoľahlivá
Naposledy upravil afrikánka : 10.07.17 at 12:16
3 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
mala som takú ružovú a mala aj a hlave....plavecký v dimitrovke v nafukovacej hale...
Hej, niekedy je to nutnosť, povinné plavecké školské výcviky počas vyučovania, aj tak sa dievčatám dlhé vlasy ešte fénovali, matky chodili pomáhať, aby sa vymeškali čo najmenej ďalšie vyuč. hodiny. Hlavne v zime.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ešte tretí pokus....poradil poraďák
Vďaka, vyšlo to
060daccdc2d1cee2e3b4ddb2e283196e.jpg  
5 3
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
lujza.j
mala som takú ružovú a mala aj a hlave....plavecký v dimitrovke v nafukovacej hale...
Hej, niekedy je to nutnosť, povinné plavecké školské výcviky počas vyučovania, aj tak sa dievčatám dlhé vlasy ešte fénovali, matky chodili pomáhať, aby sa vymeškali čo najmenej ďalšie vyuč. hodiny. Hlavne v zime.
To sú nápady, že plavecký v zime. Lebo to je taký strašný problém spraviť plavecký v júni, keď je teplo a ísť na otvorené kupko. Naše decká, primáni, šli na školský výlet na krytú plaváreň. Syn ani nešiel. Čistý debilizmus.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Pod tie "rodeo"pračky sa dokupovali také oceľové podložky,,, aby pračka nepochodovala po celej kúpeľni.
Musím opísať jednu práčku. Asi najekologickešia práčka, akú som v živote videla.
Stála na troch nohách o výške asi 60 cm s veľkými gumenými papučami. Neskákala. Bubon aj s vrtuľou bol z masívneho vysokolešteného hliníka, lopatky neboli veľmi plytké. Tesne nad ním trochu naboku bola umiestnená žmýkačka. Nerezová, o výške tak 20-25 cm, o priemere asi 50 - 60 cm, vyžmýkaná voda z vypratého prádla sa automaticky vracala do bubna práčky. Mohlo sa naraz prať aj žmýkať. Vrtuľa pracovala systémom tam a späť. Chod tichý, žiadne Romo.
Veľké prádlo bolo raz-dva vypraté, ušetril sa prášok, bielizeň sa tam nemordovala hodiny, a vyžmýchané bolo dosucha.
Myslím, že ju vyrábali v CZ možno ešte pred vojnou, al. počas, a volala sa možno Eska.
Bola dvakrát prevíjaná, potom sa posunula v rodine, ale už ju nesprevádzkovali.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte opíšem jednu pražskú sušičku v bankovom dome z 1937–1940.
Klasická domová práčovňa, kde bola radosť prať. Zariadenie kadí z leštenej žuly, betónu, al. niečoho takého, úplne hladký materiál, práčka s veľkou kapacitou, mobilná.
Zaujímavá bola predovšetkým sušička. Na plynové vykurovanie. Nespomínam si, kde mala umiestnené horáky. V práčovni tvorila "samostatnú" miestnosť. Po zapnutí bola za pár sekúnd vykúrená.
Steny na kant, v. cca 2 m, d. cca 2 - 2,40 m, š. 1 m. Dvere z dreva sa nachádzali na jednej metrovej strane, vysúvajúce, na nich z vnútornej strany upevnené šnúry. Proste výsuv ako tu http://mojdom.zoznam.sk/gl/346641/17...-jej-zonovania.
Kým sa oprala jedna várka, zatiaľ sa prádlo stihlo vysušiť. Tiež bez prevaľovania bielizne, zbytočne sa neničila. Keby som si stavala dom, tak takú starostlivosť o bielizeň by som chcela mať ešte aj teraz.
Čo je najdôležitejšie, nemá tam kde byť žiadne kazítko a náklady na prevádzku nízke. Takže sušička pre iks generácií.
Snáď to niekoho zaujalo.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ešte opíšem jednu pražskú sušičku v bankovom dome z 1937–1940.
Klasická domová práčovňa, kde bola radosť prať. Zariadenie kadí z leštenej žuly, betónu, al. niečoho takého, úplne hladký materiál, práčka s veľkou kapacitou, mobilná.
Hm...a čo tam prali ?

Lóve ???
1 1
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

forinty, zloté, ruble...
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Eperies....



Toto som videl z prvej ruky a prvého pohľadu - býval som odtiaľ cca 100 metrov.
3 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

misoft
Eperies....



Toto som videl z prvej ruky a prvého pohľadu - býval som odtiaľ cca 100 metrov.
Justicak je dalej
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis
misoft
Eperies....



Toto som videl z prvej ruky a prvého pohľadu - býval som odtiaľ cca 100 metrov.
Justicak je dalej
V Bratislave hej - ale prelož si Eperies - a zistíš, že to nie je foto z Blavy....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

misoft
bjuty smis
misoft
Eperies....



Toto som videl z prvej ruky a prvého pohľadu - býval som odtiaľ cca 100 metrov.
Justicak je dalej
V Bratislave hej - ale prelož si Eperies - a zistíš, že to nie je foto z Blavy....
Tiež som sa divila, že v Prešove?
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tweety
misoft
bjuty smis
misoft
Eperies....



Toto som videl z prvej ruky a prvého pohľadu - býval som odtiaľ cca 100 metrov.
Justicak je dalej
V Bratislave hej - ale prelož si Eperies - a zistíš, že to nie je foto z Blavy....
Tiež som sa divila, že v Prešove?
To je zimny stadion v PO

1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Je to "sestra" Športovej haly na Pasienkoch - architekti tí istí - Poštulka+Chovanec. Akurát vzhľad fasád je trochu odlišný.
2 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
...
WP_20160716_09_49_29_Pro.jpg  
WP_20160716_10_20_33_Pro.jpg  
1/1
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať