Zavrieť

Porady

Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

pavol54
Žabinka
pri upratovaní som našla prskavky, z ktorého roku neviem, ale cena v kčs hovorí o tom, že sú už pamätnícke.. je možné, že by mohli ešte prskať?
Aký máte byt suchý? tak by mohli fungovať podľa smradu pri horení je tam zložka čierny prach a ten miluje vzdušnú vlhkosť a ďalej miluje rôzne druhy kyselín (od spotených rúk) ktoré reagujú s mechnickou zmesou a môžu spôsobiť nepravidelné horenie pri zapaľovaní si treba dávať pozor na oči. Buď to pude alebo to nepude. inak do smetiaka by som to neriskoval radšej, do kachlí
dobrá rada nad zlato!
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

prskavka prskala ako novááá..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No huráááááá
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Hurááá, hurááá, hurááá ... Ale, aj stará munícia, či z I., či II. svetovej, ak sa nájde, môže prskať ako nova, okrem dvoch.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

sito
Hurááá, hurááá, hurááá ... Ale, aj stará munícia, či z I., či II. svetovej, ak sa nájde, môže prskať ako nova, okrem dvoch.
Munícia je funkčná alebo nefunkčná v závislosti na prítomnosti iniciačného zariadenia a funkčnosti iniciačného zariadenia (trhaviny sú vždy veľmi stabilné a majú vysokú pádovú výšku (Napr čistý TNT má 40 kg/1m do ľudovej reči ak na predpísanú vzorku plocha niekoľko mm2 pustím 40 kg závažie z výšky jedného metra, tak sa nič nestane, na inciátor stačí niekoľko mm ) problém je iniciátor ktorý je spravidla mechanickou zmesou pomletého dreveného uhlia, dusičnanu draselného a síry, táto mechanická zmes vzájomným trením a tlakom vytvorí podmienky pre zapálenie zmesi veľmi rýchle horenie . tieto tri zložky sú prírodným materiálom, teda na ne pôsobia prírodné chemické zložky. Práve ten tlak z výška pár mm spôsobí deflačné horenie zmesi ale po rokoch nikto nevie ako. Pri imitačnej munícii sú iniciátory naplnené určitým množstvom retardérov ktoré zabraňujú deflačnému horeniu. Toľko výcuc znalostí zo stredoškolského vzdelania a jedného semestra predmet MUNÍCIA.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pali - v rozbuškách sa používal azid olovnatý! Traskavina! Takže žiadne drevené uhlie, dusičnan, síra! Trochu poštuduj!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

pavol54
sito
Hurááá, hurááá, hurááá ... Ale, aj stará munícia, či z I., či II. svetovej, ak sa nájde, môže prskať ako nova, okrem dvoch.
Munícia je funkčná alebo nefunkčná v závislosti na prítomnosti iniciačného zariadenia a funkčnosti iniciačného zariadenia (trhaviny sú vždy veľmi stabilné a majú vysokú pádovú výšku (Napr čistý TNT má 40 kg/1m do ľudovej reči ak na predpísanú vzorku plocha niekoľko mm2 pustím 40 kg závažie z výšky jedného metra, tak sa nič nestane, na inciátor stačí niekoľko mm ) problém je iniciátor ktorý je spravidla mechanickou zmesou pomletého dreveného uhlia, dusičnanu draselného a síry, táto mechanická zmes vzájomným trením a tlakom vytvorí podmienky pre zapálenie zmesi veľmi rýchle horenie . tieto tri zložky sú prírodným materiálom, teda na ne pôsobia prírodné chemické zložky. Práve ten tlak z výška pár mm spôsobí deflačné horenie zmesi ale po rokoch nikto nevie ako. Pri imitačnej munícii sú iniciátory naplnené určitým množstvom retardérov ktoré zabraňujú deflačnému horeniu. Toľko výcuc znalostí zo stredoškolského vzdelania a jedného semestra predmet MUNÍCIA.
Veď som napísal, že môže ... Ale, ak ju nájde odborník, pyrotechnik s jedným semestrom, môže sa mu stať, že po kúskoch sa vyškrábe na strom.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

sito
pavol54
sito
Hurááá, hurááá, hurááá ... Ale, aj stará munícia, či z I., či II. svetovej, ak sa nájde, môže prskať ako nova, okrem dvoch.
Munícia je funkčná alebo nefunkčná v závislosti na prítomnosti iniciačného zariadenia a funkčnosti iniciačného zariadenia (trhaviny sú vždy veľmi stabilné a majú vysokú pádovú výšku (Napr čistý TNT má 40 kg/1m do ľudovej reči ak na predpísanú vzorku plocha niekoľko mm2 pustím 40 kg závažie z výšky jedného metra, tak sa nič nestane, na inciátor stačí niekoľko mm ) problém je iniciátor ktorý je spravidla mechanickou zmesou pomletého dreveného uhlia, dusičnanu draselného a síry, táto mechanická zmes vzájomným trením a tlakom vytvorí podmienky pre zapálenie zmesi veľmi rýchle horenie . tieto tri zložky sú prírodným materiálom, teda na ne pôsobia prírodné chemické zložky. Práve ten tlak z výška pár mm spôsobí deflačné horenie zmesi ale po rokoch nikto nevie ako. Pri imitačnej munícii sú iniciátory naplnené určitým množstvom retardérov ktoré zabraňujú deflačnému horeniu. Toľko výcuc znalostí zo stredoškolského vzdelania a jedného semestra predmet MUNÍCIA.
Veď som napísal, že môže ... Ale, ak ju nájde odborník, pyrotechnik s jedným semestrom, môže sa mu stať, že po kúskoch sa vyškrábe na strom.
Odbor munícia sa viac semestrov neučila,pyrotechnik bol zvláštny kurz tam sa učili konštrukcie všetkých známych a dostupných iniciátorov, inak jej mám zničenej na niekoľko životov "PYROTECHNIK SA POMÝLI LEN RAZ"
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
35 rokov.
Kedze sneh bol u nas iba jeden den, zasa som vosky usetril na dalsiu sezonu.
WP_20170603_12_45_29_Pro.jpg  
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

SKIVO.... týýý brďo.... ešte to máš? Pretože: kto nemal Skivo, jazdil krivo..... .
Vždy sa muselo pozrieť na teplomer (ak bol) na svahu a podľa toho sa mazalo a mazalo a mazalo - hotová alchýmia....
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Kto maže, ten jede
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Žabinka
prskavka prskala ako novááá..
Prskavka ti vydrží XX rokov rovnako, ako náboje, munícia.
Kľudne by som ju dal večer na radiátor a musí frčať ako nová...
Ale až teraz čítam, že už je to neaktuálne. :-)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Žabinka
prskavka prskala ako novááá..
Prskavka ti vydrží XX rokov rovnako, ako náboje, munícia.
Kľudne by som ju dal večer na radiátor a musí frčať ako nová...
Ale až teraz čítam, že už je to neaktuálne. :-)
Ale krk za tú výdrž nedáš! To je len tvoja teoretická predstava.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
Nandrolon
Žabinka
prskavka prskala ako novááá..
Prskavka ti vydrží XX rokov rovnako, ako náboje, munícia.
Kľudne by som ju dal večer na radiátor a musí frčať ako nová...
Ale až teraz čítam, že už je to neaktuálne. :-)
Ale krk za tú výdrž nedáš! To je len tvoja teoretická predstava.
Koncom 90. rokoch sa strieľali mám dojem samopalové náboje vyrobené v 70. rokoch...
A detektoristi /v ČR, u nás sa to zahrabáva späť od istého roku/ keď nájdu kus železa, čo sa ani na granát už výzorovo nepodobá, volajú pyrotechnikov a tí to väčšinou na mieste odpaľujú... Samozrejme, že funkčný zápalník tam už nie je, ale zlož vo vnútri vydrží naveky.
PS: tie samopaľove naboje a samopaľe, čo nestihol BIG GANGSTA Jar88 šľohnúť
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )
Naposledy upravil Nandrolon : 05.01.18 at 15:17
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
pavol54
Nandrolon
Žabinka
prskavka prskala ako novááá..
Prskavka ti vydrží XX rokov rovnako, ako náboje, munícia.
Kľudne by som ju dal večer na radiátor a musí frčať ako nová...
Ale až teraz čítam, že už je to neaktuálne. :-)
Ale krk za tú výdrž nedáš! To je len tvoja teoretická predstava.
Koncom 90. rokoch sa strieľali mám dojem samopalové náboje vyrobené v 70. rokoch...
A detektoristi /v ČR, u nás sa to zahrabáva späť od istého roku/ keď nájdu kus železa, čo sa ani na granát už výzorovo nepodobá, volajú pyrotechnikov a tí to väčšinou na mieste odpaľujú... Samozrejme, že funkčný zápalník tam už nie je, ale zlož vo vnútri vydrží naveky.
PS: tie samopaľove naboje a samopaľe, čo nestihol BIG GANGSTA Jar88 šľohnúť
:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )
porovnávaš neporovnateľné. Keď už, čo si myslel tým pojmom zápalník? u pechotnej munície je zápalka u väčších ráží 30+ je zápalkový šroub (začína cestu ) a zapaľovač(končí cestu)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
porovnávaš neporovnateľné. Keď už, čo si myslel tým pojmom zápalník? u pechotnej munície je zápalka u väčších ráží 30+ je zápalkový šroub (začína cestu ) a zapaľovač(končí cestu)
Neslovíčkár/te...

Keď už, tak je to :
1. Zápalník - je súčiastka zbrane, ktorá urve mechanicky do zápalky
2. Zápalka - je časť náboja, ktorá iniciuje zapálenie horiacej zložky v náboji, ktorá vymrští strelu z nábojnice.

Chcete pripojiť aj fotky alebo urvem rovno video ???
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Myslel som ten bazmeg co zapali granat, teda zapalovac uzrgm pri F1 /tak nejak to je vyryte na tej packe co odleti po odisteni a jej pusteni/ tak nejako. Co je zapalka u naboja a zapalnik u zbrane zatial viem :-))
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

vicktor
35 rokov.
Kedze sneh bol u nas iba jeden den, zasa som vosky usetril na dalsiu sezonu.
jémine, skivo, moja športová bežková mladosť.. to boli časy.. ale ešte sme používali aj swixy..
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Myslel som ten bazmeg co zapali granat, teda zapalovac uzrgm pri F1 /tak nejak to je vyryte na tej packe co odleti po odisteni a jej pusteni/ tak nejako. Co je zapalka u naboja a zapalnik u zbrane zatial viem :-))
Vykašli na to ja ako bývalý letecký modelár z pionierskeho domu viem už len že existuje balza a letecká guma. o ostatnom sa nechám poučiť. Voľakedy som mal v kancelárii počítačom vyrobenú konskú hlavu s nápisom "do nej sa vojde viac" a vždy ak som niečo nevedel tak som ukázal na obraz na stene
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

nezabudnuteľný, jedinečný a nenapodobiteľný
26167188_10208269530615343_5018640210000079078_n.jpg  
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať