Zavrieť

Porady

Usporiadat
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Aj ja sa pamätám ako sme ako deti stáli v rade s bratom na mandarinky,pomaranče..., pretože každý mohol dostať len kilo, tak sme takto "šalili", aby sme mali viac.:p

.... aj som veru vystála radu na menšestráky (poobede o 14,00hod otvárali,tak rovno zo školy)......vystála radu, bili sme sa o každý kus !!!...za 10 minút bolo po menšestrákoch !

PEDRO som ja nemala rada, bolo strašne skladké !

a fakt...mali sme málo a bolo nám to vzácne a ako sme sa tešili ...... a dnešné deti (počnúc mojimi ) si nevedia vážiť nič

.... puding so šľahačkou stál 2,20Kčs....to bolo dosť drahé.... a jahody so šľahačkou stáli 3,30Kčs ........ na to sme sa chodili "len" pozerať do cukrárne

... a pamätáte si "mačku vo vreci" za 5,00Kčs v hračkárni ? ...to boli tie prekvapenia vo vrecúškach, korálky atď.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tweety
Presne taký som mala, musím povedať, že bol super. Ale ten Paulin, je fakt čudný.:p
Jak čudný???????? Som ho našla na nete
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

jess
Aj ja sa pamätám ako sme ako deti stáli v rade s bratom na mandarinky,pomaranče..., pretože každý mohol dostať len kilo, tak sme takto "šalili", aby sme mali viac.:p

.... aj som veru vystála radu na menšestráky (poobede o 14,00hod otvárali,tak rovno zo školy)......vystála radu, bili sme sa o každý kus !!!...za 10 minút bolo po menšestrákoch !

PEDRO som ja nemala rada, bolo strašne skladké !

a fakt...mali sme málo a bolo nám to vzácne a ako sme sa tešili ...... a dnešné deti (počnúc mojimi ) si nevedia vážiť nič

.... puding so šľahačkou stál 2,20Kčs....to bolo dosť drahé.... a jahody so šľahačkou stáli 3,30Kčs ........ na to sme sa chodili "len" pozerať do
cukrárne

... a pamätáte si "mačku vo vreci" za 5,00Kčs v hračkárni ? ...to boli tie prekvapenia vo vrecúškach, korálky atď.
Stáli sme a stáli ja deti aj rodičia a v rade sa kecalo o kadečom a boli sme družní a priateľskí a dávali sme si rady a radi toto mi teraz chýba komunikácia ,ale nemali sme pomaranče.......boli jablká.Zdá sa Vám táto spomienka neviem ju správne pomenovať " nepríjemá "
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Bóžinku, to ste v tejto téme všetci 17-násť ročn/é//í/?

To čo ste tu uviedli si všetko dobre pamätám. A taký sušič som mala a dal sa používať aj ručne, ale bolo to nepohodlné.

Hela
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

A každý deň sme stáli v rade na Večerník za 50 hal. Čakalo sa, či ho už priviezli. A v piatok bol o niečo drahší ale so super inzerátmi.

Neskôr bola dobrá Smena a tam List pre Alenku.

Ostatné, čo ste tu pospomínali si pamätám tiež. A mačka vo vreci bola niekedy aj lacnejšia za 1 Kčs, bol tam len jeden korálik.
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

Raz som rozprávala dcére, ako mi môj tatino priniesol z obchodu cukríky bonpari, bolo že to radosti . Každý večer som si dala jeden cukrík, aby sa mi rýchle neminuli. Mladej sa až rozum zastavil.
Teraz mi už bonpari tak nechutia, ktovie čím to je.
0 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

To je všetko ešte nič, ale benzín do našej nádherne novej MB 1000 de luxe stál rovných 0.30 Kčs za liter a miestny hovor 0,20 Kčs z domáceho telefónu a 0,25 Kčs z verejného automatu bez obmedzenia dlžky hovoru. Je tu niekto taký, čo si to ešte pamätá?
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

Ale aj tak mi je najviac ľúto za knihami. Za 30,00 Kčs - to už boli fakt drahé knihy. Keby to tak bolo dnes, asi by som vedela, čo napíšem Ježiškovi....
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
evuša
To je všetko ešte nič, ale benzín do našej nádherne novej MB 1000 de luxe stál rovných 0.30 Kčs za liter a miestny hovor 0,20 Kčs z domáceho telefónu a 0,25 Kčs z verejného automatu bez obmedzenia dlžky hovoru. Je tu niekto taký, čo si to ešte pamätá?
Ja si to pamätám, ale nechcel by som, aby sa to obdobie vrátilo. Tovary boli síce lacné, ale aj zárobky boli genocídne nízke - nikde sa nedalo cestovať, sloboda slova žiadna, samé oslavné články na KSČ a vidina "svetlej" budúcnosti typu Sovietsky zväz. Bŕŕŕ, hrozné.
A aj tie knižky, o ktorých píše jamajka neboli až také lacné. Ja som bol vždy knihomoľ, a tak som si namiesto bicykla kúpil 3 diely Baedekra Veľkej Británie Stáli presne 720 Sk, mama mala vtedy invalidný dôchodok 650 Sk.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

a pamätáte si keď sme nosili namiesto kabelky bože ako sa to volalo bola to taká vojenská zelená kapsa nosili nám to chuďáci kamarádi z vojny a keď sme v zime nosili na nohách také čierne dôchodky na vonkajších bokoch sme si ich reriazkou vyšili no nebolo ničoho tak sme sa takto parádili
0 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

No veď ja za tou dobou tiež neplačem. Akosi mi to zriadenie nikdy nerezalo, ale musela som v ňom žiť. Ale tiež si spomínam aj na to, ako sme boli v Tatrách na výlete, kde ste mohli stretnúť aj zahraničných turistov na kdeakých fárach. Vtedy sme smutne skonštatovali, že na parkovisku vpravo parkuje zahnívajúci kapitalizmus a vľavo vyspelý socializmus.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Ešte si pamätám na na jeden vtip z obdobia socíku:
Kapitalizmus stojí na pokraji priepasti, a my sme ďaleko pred ním.
Teda sme už dávno v nej. :p
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ja si veru kopec vami spomínaných zázrakov nepamätám , som sklerotik od narodenia......alebo som stále 17-ka a žijem nonstop v realite? . To druhé je asi príjemnejšie konštatovanie. Spomínajte naďalej, možno sa mi pamäť vďaka vám naštartuje.
0035.gif  
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
v 89-tom, keď nastal ten zlom, tak mi môj frajer (terajší manžel) povedal....."neboj, ...možno také 2-3 roky a budeme sa mať tak dobre ako západniari !!!" ...a je rok 2005 !
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
jess
v 89-tom, keď nastal ten zlom, tak mi môj frajer (terajší manžel) povedal....."neboj, ...možno také 2-3 roky a budeme sa mať tak dobre ako západniari !!!" ...a je rok 2005 !
Dáška...
no tak sa tvoj mangel..."trošku o pár rokov " sekol
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
evuša
To je všetko ešte nič, ale benzín do našej nádherne novej MB 1000 de luxe stál rovných 0.30 Kčs za liter a miestny hovor 0,20 Kčs z domáceho telefónu a 0,25 Kčs z verejného automatu bez obmedzenia dlžky hovoru. Je tu niekto taký, čo si to ešte pamätá?
Ja si pamätám všetko z toho, čo tu spomínate, až ľutujem, že radšej by som mala na tie roky sklerózu!
Ale benzín po 0,30 Kčs/liter? - nie, prvé auto sme si kúpili v r.1970, vtedy bol po 2,00 Kčs Normál, po 2,20 Kčs Super a po 0,90 Kčs nafta. V roku 1966 sme mali motorku, no a benzín mal vtedy také isté ceny.

Ale napríklad mám ešte aj teraz recepty - pridať horčicu za 0,80 Kčs, pridať kvasnice za 0,50 Kčs...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Aj ja niečo priložím :
11 prasky.JPG  
11 Skolni_pastelky_.JPG  
11 vlozky.JPG  
1/1
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Na ten benzin sa pamatam aj ja. Ked som kupovala prve auto (v roku 1973), natankovali mi plnu nadrz a zo stovky mi este aj nieco vydali. Liter stal 2,4 KCS.
V receptoch mam doteraz napisane - kvasnice za 50 halierov, krabicu sladeneho kondenzovaneho mlieka za 6 korun a pod.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A este sa pamatam na zemiakovy cukor, bolo to v takej tablicke ako 10 dekova cokolada, malo to rozne pastelove farby. Mne to velmi chutilo a stara mama pomocou toho a nejakych inych prisad robila taku sladku natierku, ktorou sa potreli tortove oblatky a chutilo to ako napolitanky.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
durisovad
A este sa pamatam na zemiakovy cukor, bolo to v takej tablicke ako 10 dekova cokolada, malo to rozne pastelove farby. Mne to velmi chutilo a stara mama pomocou toho a nejakych inych prisad robila taku sladku natierku, ktorou sa potreli tortove oblatky a chutilo to ako napolitanky.
Jedna tablička stála 0,20 hal, boli balené po 5 za 1 korunu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať