Zavrieť

Porady

Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Zuzka 335 Pozri príspevok
Možno nie som v dobrej téme, ale "Ľudia, nepamätáte sa" na dobré talianske filmové komédie? S Adrianom a Ornelou napríklad, ale nemôžem si spomenúť, ako sa volal film zo sicílskeho prostredia "táhne jí s huby jak s mamutí ritě" to je len jeden citát, ale komédia stála za to. Prosím, neviete niekto názov filmu?
Nevolá sa to Zaľúbený blázon?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

misoft Pozri príspevok
A v sobotu o 13-tej ==> Maratóóóón, o 14-tej Slovenský rozhlas pravidelne dával rozhlasové adaptácie románov - najmä známych autorov. Veľmi rád som to počúval - veď tam dávali napr. Verneho (Tajomný ostrov, Dvadsaťtisíc míľ pod morom, Cesta okolo sveta za 80 dní.)
Na toto sa nedá zabudnúť, v tej dobe ma NIKTO, opakujem, NIKTO nesmel vyrušovať nejakými rozkazmi, prosbami a žiadosťami (vynes smetie, umy riad a pod.)
To si moc nepamätám, ale v nedeľu ráno o 8.00 (?) boli v rozhlase rozprávky.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Gabhus Pozri príspevok
.... a nosili TEPLÁKY. Boli špinaví, na klavír nechodili a mali vši. Tým sme závideli.
Teplaky som nosil, na klavir nehram, len kurňa tie vši nie a nie dostať!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

duves: vtedy to bol úzkoprofilový a špecializovaný artikel. Dnes už len špecializovaný
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
gardenia Pozri príspevok
Mnohí sa tu "pýšia", čo všetko si pamätajú, ale nože, spomenie si niektorá dáma, či bola ostrihaná na hamleta? Mala som okolo 10 rokov, keď u nás v dedine otvorili holičstvo a všetky dievčatá, ktoré sme doposiaľ nosili vrkoče, sme sa dali ostrihať na hamleta. Ale ešte predtým sme doma museli rodičov prosiť asi mesiac, aby nám to dovolili. Bolo to super, cítila som sa ako modelka alebo herečka.
Hamlet hore , Hamlet dole ....

Ale v oných dobách sme do kresla hopli a na Havla sa dávali strihať ...
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Kvaka, na hamleta - to bol účes z krátkych, zrezávakom postupne zostrihaných vlasov, aj teraz sa ešte také účesy nosia, ale nevolajú sa hamlet.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač Pozri príspevok
Hamlet hore , Hamlet dole ....

Ale v oných dobách sme do kresla hopli a na Havla sa dávali strihať ...
Vlasy na havla, nohavice, nie podľa Havla.
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Ja si pamätám, že na základke ňuvejáci, čo boli prívrženci Depeche Mode a podobných skupín nosili modré šatky s bielymi bodkami a metalisti červené šatky s bielymi bodkami. O čosi neskôr si pamätám na pivo po 4,60 Kčs. Hneď po škole sme odhodili tašky a až do zotmenia sme v lete hrávali futbal a v zime hokej s tenisovou loptičkou. Dnes keď prechádzam tými končinami, nevidím už nikoho, že by hrával hokej alebo futbal a je mi z toho smutno. Kde tie dnešné deti sú? Pre nás bol neskutočný adrenalín, keď sme hrali ulice proti sebe. Dnes sa kaleráby už len hovoria, ale my sme ich aj s mrkvičkami a petržlenom skutočne aj pestovali na pestovateľských prácach. Boli to pekné časy, baby bolo o dosť ťažšie si získať ako dnes, ale človek si to potom o to viac cenil, minerálky mali výraznejšiu chuť ako teraz, žlté a červené LIMO v plastových sáčkoch považujem dodnes o triedu lepšie ako Coca and Pepsi a Gustáv s Vasiľom nás nejako netrápili, lebo sa nám do našich hier nijako nestarali a my do ich hier tiež nie. Keď som bol narukoval na vojnu v deväťdesiatôsmom ako dvadsaťsedemročný a väčšina chalanov tam mala osemnásť, spievali sme si pesničku z Matelka a Macka Uška, lebo sme si to pamätali všetci do nohy.Neviem či dnes chodia podobne inšpiratívne rozprávky ako vtedy.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Rýchlo do postieľok, veď už mesiac svieti, rozlúčte sa s Mackom Uškom, dobrú noc vám, deti!
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Milá Kvaka, Zaľúbený blázon je s Adrianom a Onrelou, je to dobrá komédia, hoci títo dvaja majú aj lepšie, ale nie je to, čo hľadám ja. Ďakujem Ti za záujem.
Zuzka
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

niektorí pamätáme,treba uchovať pre vnúčatá
4 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Nie len pre bratislavčanov....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zuzka 335 Pozri príspevok
Možno nie som v dobrej téme, ale "Ľudia, nepamätáte sa" na dobré talianske filmové komédie? S Adrianom a Ornelou napríklad, ale nemôžem si spomenúť, ako sa volal film zo sicílskeho prostredia "táhne jí s huby jak s mamutí ritě" to je len jeden citát, ale komédia stála za to. Prosím, neviete niekto názov filmu?
duves Pozri príspevok
účetní Fantozzi?
ttp://www.fdb.cz/film/37934-malery-pana-ucetniho-fantozzi-contro-tutti.html
Fantozziho poznám dôverne (kolega - účetní), ale ani v jednom Ornella nehrala. Tým Adrianom - koho máš na mysli?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Adriano Celentano
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zuzka 335 Pozri príspevok
Milá Kvaka, Zaľúbený blázon je s Adrianom a Onrelou, je to dobrá komédia, hoci títo dvaja majú aj lepšie, ale nie je to, čo hľadám ja. Ďakujem Ti za záujem.
Zuzka
Ornella Muti
Herecká filmografia

http://www.csfd.cz/herec/2014-ornella-muti/

...zvyšok je na Tebe ...vkladaj do vyhľadávača a máš to ...hodina hore - hodina dole ...
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Pre oživenie témy:
Ja si pamätám a nezabudnem: na pariacu sa žehličku na uhlie, na spanie v izbe vykurovanej piliňákom, na odfukujúci rušeň s vláčikom s drevenými lavicami, na korčuľovanie na zamrznutom Dunaji na harifaksniach na kľúčik, na chytanie rýb do sietí na Dunaji, na rozhlas po drôte, na preslávené preplnené bratislavské Lido s frontami na lístky a žltú alebo červenú malinovku, na cinkajúceho zmrzlinára so zmrzlinovým vozíkom, na električku do bratislavskej starej Petržalky, na prvý televízor s maličkou obrazovkou, na ktorý sa chodili pozerať dospelí susedia a hrávali pritom Žolíka alebo Canastu, na písanie perkom namočenom v kalamári, na to, keď dievčatá nesmeli chodiť do školy v akýchkoľvek nohaviciach a ak prišli, museli sa v škole prezliekať do sukní, na vyučovanie na ZŠ v sobotu doobeda do 10.30 hod. a "poobede" od 10.30 hod. a na radosť, keď to už bola len každá druhá sobota a neskôr žiadna ...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rozalka: Ornella Muti a Paolo Villaggio spolu hrali v Bonnie a Clyde po taliansky:
http://www.csfd.cz/film/32607-bonnie...de-po-italsku/
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Misoft, neuveríš, ale práve ho pozerám (skúška nového DVD prehrávača ... v predošlom toto DVD sa zaseklo).
Tu Paolo nehrá Fantozziho ...
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

A pamätáte si na lístky na MHD, ktoré teta alebo ujo v MHĎáckej rovnošate, niekde (podľa typu dopravného prostriedku) postojačky s brašňou prevesenou cez rameno a inde na vyhradenom vyvýšenom mieste za "pultíkom" posediačky, preštikávali štikacími klieštikmi? A detské lístky boli ružové a stáli 60 halierov?
lístok na MHD.jpg  
lístok na MHD (2).jpg  
1/1
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
luja5 Pozri príspevok
A pamätáte si na lístky na MHD, ktoré teta alebo ujo v MHĎáckej rovnošate, niekde (podľa typu dopravného prostriedku) postojačky s brašňou prevesenou cez rameno a inde na vyhradenom vyvýšenom mieste za "pultíkom" posediačky, preštikávali štikacími klieštikmi? A detské lístky boli ružové a stáli 60 halierov?
Detske stali 50 halierov, nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať