Zavrieť

Porady

babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

A takéto voňavky sa nosili.
Voňavka 007.jpg  
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Jééj, aj my sme takú mali doma
Teraz keby som začuchala ten ruský drasťák, asi by mi hlava praskla
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

babka-ježibabka
Ruský samovar. Ja mám iba maketu.
To ja mám skutočný! Aj s originál ruskou šnúrou a ruskou zástrčkou.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

My sme zas dlhe roky pouzivali rusku "zažigalku"
Prakticka pomocka do kuchyne...
3 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Švagriná si ešte ako školáčka dopisovala s dievčaťom zo Saratova (klasika - družobné mestá) a dostala od nej v balíku vianočné svetielka na stromček. Verte-neverte, fungovali bez problémov s pôvodnými žiarovkami (nedali sa vymieňať) až do minulého roka - teda plných 35 rokov!!!
(...a švagriná je vianočný maniak, takže stromček svieti každé Vianoce minimálne 3 týždne skoro furt)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

arizona Pozri príspevok
My sme zas dlhe roky pouzivali rusku "zažigalku"
Prakticka pomocka do kuchyne...
keď ju bývalá odkialsi doniesla, vyhodil som ju okamžite do kontajnera (220V)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
ivuliatko Pozri príspevok
Švagriná si ešte ako školáčka dopisovala s dievčaťom zo Saratova (klasika - družobné mestá) a dostala od nej v balíku vianočné svetielka na stromček. Verte-neverte, fungovali bez problémov s pôvodnými žiarovkami (nedali sa vymieňať) až do minulého roka - teda plných 35 rokov!!!
(...a švagriná je vianočný maniak, takže stromček svieti každé Vianoce minimálne 3 týždne skoro furt)
Išlo to stale, čo? Ako rusky tank!
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

misoft Pozri príspevok
To ja mám skutočný! Aj s originál ruskou šnúrou a ruskou zástrčkou.
Tak to už máš ten modernejší, lebo ja mám ešte ten na drevené uhlie. A veru ho nevyhodím.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dostala som sa k obrázku zo spartakiády. Tak som si zaspomínala a nejde mi do hlavy koľko je tých záberoch usmiatych ľudí. Mne sa aj teraz tlačia slzy do očí keď to vidím. Hlavne to, čo to bola za drina (sama som bola 2x v Prahe), ale brali sme to ako odmena, keď sme mohli cvičiť na Strahove.
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Spomínam si veľmi rada na Spartakiádu, ale len si predstavte koľko peňazí to stálo! A neviem, neviem či nebolo všetko zadarmo vrátane stravy, ubytovania, lekárskej starostlivosti, dopravy, kultúry, lebo by som sa asi neprebojovala cez okresné a krajské kolo. Ale cvičili predsa celé rodiny: mama s bratom. Dokážete si to dnes predstaviť odkiaľ by dnešná vláda vzala na to peniaze?

Ešte si rada spomínam koľko novín a časopisov sme odoberali: mama: Slovenka, Dorka, otec: Hlas ľudu, Šport, ja: Smena, Beseda, bratia: Ohník, Včielka, Pionierske noviny, ABC, babka s dedkom: Práca.
Ale to celý národ intenzívne čítal, lebo viem že sme to mali predplatené cez PNS len preto že niekedy sa stalo že v stánku PNS boli ihneď vypredané. Ešte viem že sme dokupovávali aj atraktívnejšie časopisy ako bol napr. Život, Praktická žena, Svet socializmu, Móda, Receptár, Chatár, Svět motoru. Neviem si to teda dnes predstaviť ani náhodou že by som dala toľko peňazí len za noviny, a preto chodím do knižnice.
4 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

babka - ježibabka Pozri príspevok
Pri upratovaní som naďabila na nejaké suveníry a zaspomínala som si na doby dávno minulé. Ruský samovar. Ja mám iba maketu. Samovary aj funkčné sa nosili zo ZSSR, keď nám (obyčajným pracujucim) ROH dožičil zájazd lietadlom v počte 29 osôb do Moskvy, alebo do Leningradu. Kúpili sme si podľa možností, koľko rubľov sa nám podarilo zohnať a prepašovať, prípadne čo sme predali recepčnej na ubytovni. Dali sa predať pančuchy, krištál, polokrištál, prípadne iba liate sklo. Vedenie si užilo lepšie zájazdy. Rodinné do Soči, alebo na Krym. Priložené obrázky
Doplním, čo patrilo k samovaru . Dával sa do toho sklenený pohár podobný "horčičáku", z takýchto sme pili vo vlaku, kde bol veľký samovar, keď sme ako študáci cestovali do Leningradu . Bola zábava, veľa zážitkov aj zo samotného cestovania .
P8042243.jpg  
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

luja5 Pozri príspevok
Doplním, čo patrilo k samovaru . Dával sa do toho sklenený pohár podobný "horčičáku", z takýchto sme pili vo vlaku, kde bol veľký samovar, keď sme ako študáci cestovali do Leningradu . Bola zábava, veľa zážitkov aj zo samotného cestovania .
krásny kúsok moja mama si tiež dopisovala, s ruskou dostala od nej nenormálne krásne kúsky vyrobené z kameňa bola niekde od Uralu.dodnes existujú.... najbližšie nafotim
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...lu.....ozaj nie je to striebro?
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

asi nie, lebo sa to nečistí ako striebro a je to z vlaku ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

neva, je to krásne
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

lujza.j Pozri príspevok
...lu.....ozaj nie je to striebro?
Tak asi určite nie, lebo z tých čias a končín mám aj takúto soľničku, nádobka je po vyčistení na pohľad z podobného materiálu, ale čistiť ju musím a je to horšie, ako umývať okná po zateplení domu ....
P8052254.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hmmm... tiež pekný kúsok, a nedráždi tými peknými dečkami
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mám tiež takú ale je strieborná
Naposledy upravil verkaz : 11.12.11 at 19:11
Solnicka.jpg  
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

srska Pozri príspevok
keď ju bývalá odkialsi doniesla, vyhodil som ju okamžite do kontajnera (220V)
Ta nasa sluzila dlhe roky.Po rokoch sme dostali "podarunok" taku istu,ale stara este fungovala...tak ta nova zostala v zasobe....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ivuliatko Pozri príspevok
Švagriná si ešte ako školáčka dopisovala s dievčaťom zo Saratova (klasika - družobné mestá) a dostala od nej v balíku vianočné svetielka na stromček. Verte-neverte, fungovali bez problémov s pôvodnými žiarovkami (nedali sa vymieňať) až do minulého roka - teda plných 35 rokov!!!
(...a švagriná je vianočný maniak, takže stromček svieti každé Vianoce minimálne 3 týždne skoro furt)
Ja som mala tiez dlhe roky druzobnu kamosku zo Saratova.Pisali sme si dhe roky,vymienali baliky.Ona mi vzdy posielala typicke ruske suveniry , my sme posielali vzdy nejake veci na oblecenie,napr.bavlnene pyzama,tricka pre nu a mladsieho brata ,pastelky, fixky a samozrejme "zevacky", ktore sme vzdy schovavali .Ci nam to podarilo, doteraz netusim .
Potom nejako nasa korespondencia upadla...Chcela som ju aj najst na FB,ale zial, zabudla som na preizvisko,ktore je uz asi zmenene...
Ale uz som za tie roky aj azbuku zabudla,tak neviem,ako by sme si pisali .Ale rada by som vedela,ko sa ta dievcinka ma...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať