Zavrieť

Porady

Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tweety
A na voňavky.:p
Konvalinky, fialky, ... Mojej priateľke rodina nosila voňavky z Ruska. Dávala ich do vody na zmývanie spoločných priestorov ich domu. Sused ju obvinil, že je to saboráž a trestný čin a či silou mocou chce zničiť dobré medzisusedské vzťahy. Benzín voňal lepšie.
_469591.jpg  
O287.jpg  
1/1
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Marína
Konvalinky, fialky, ... Mojej priateľke rodina nosila voňavky z Ruska. Dávala ich do vody na zmývanie spoločných priestorov ich domu. Sused ju obvinil, že je to saboráž a trestný čin a či silou mocou chce zničiť dobré medzisusedské vzťahy. Benzín voňal lepšie.
To boli rôzne odekoĺony, ešte aj teraz niektoré ženy po nich cítiť( možno majú zo zásob). Také som nikdy nekupovala, radšej som sa postavila do šóru v Tuzexe. Tam to krásne voňalo.
1 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Dnes mi prišiel krásne dlhý spomienkový mail - no nie je kedy všetko popriliepať. Nestihla som prejsť ani kopmlet príspevky, tak prepáčte, ak to tu už náhodou bude. Všimla som si, že tu bol pioniersky sľub, tak pripájam aj iskričkovský.
Iskra.jpg  
1 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Majka, keď hovoríš o tom Tuzexe:
tuzex.jpg  
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alušik
Majka, keď hovoríš o tom Tuzexe:
To bol super obchodík, po ňom ešte u nás KE Luxus. Tam boli fakt špičkové veci.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Jóooj, a toto mi nedá nepriložiť. Včera som na ulici našla jedno céčko - tak som to doniesla ukázať domov malému, čo sme zbierali a ako sme sa s tým hrali.
céčka.jpg  
sklenky.jpg  
hra1.jpg  
1/1
1 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

alušik
Majka, keď hovoríš o tom Tuzexe:
Také čosi mám doma aj ja odložené na pamiatku.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Moja sesternica má do dnešného dňa "záves" z céčok. Jeden pásik biely, jeden hnedý, biely, hnedý...
A guľky - sklenky boli za 5 hlinených, väčšie sklenky za 10...
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
pamätám...nosila som tam zicherku, aby som to po pár metroch nemala na chrbte

Škoda, že to čítam až teraz, mňa tá zicherka nenapadla často som to mala na chrbte.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Laura1
pamätám...nosila som tam zicherku, aby som to po pár metroch nemala na chrbte

Škoda, že to čítam až teraz, mňa tá zicherka nenapadla často som to mala na chrbte.
Chválabohu, že už nemusíme používať tie čudá, čo boli predtým. :p
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

A pamatate sa na "laminátové kabáty a čižmy" neviem či sa presne tak volali, ale bola v nich zima až hrúza. Tie kabáty mali taký lesklý povrch a boli v otrasných farbách
0 0
jasa jasa

jasa je offline (nepripojený) jasa

Ale pre laminatovymi kabatmi boli este "italske plaste" zvane italaky a rifle bolo dostat jedine v Tuzexe za bony, ktore sa predavali pred Tuzexom na cierno... kurz bol od 3,50 Kčs / to uz bol super dobry kurz":-)/ az po 5,50 Kčs za 1 bon.
Pamätate sa este?...:-) .....alebo to uz ja som taka stara..
1 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Ale pamatam aj na tie italaky, jeden ešte máme na záhrade, muž ho nosí keď
prší
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

poklikajte si po oddeleniach
http://ekonomika.idnes.cz/ekonomika....onomika/od.htm
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Jediné čo mi chýba je pásik tureckého medu po 20 hal.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

To viete, že za prepašovanie riflí v Rusku ( v 60-tych rokoch, tuším) obesili 2 mladých? To som ale nechcela znechutiť od spomínania.

Boli aj žuvačky BAJO, veľmi pekne voňali a dalo sa o ne podeliť, lebo boli veľké ako 3 hubabuby dokopy.
V Tuzexe zas boli vytláčacie žuvačky z tuby
A tiež sa pamätám na kamošku Oksanu z Leningradu, a Sašu z Moskvy a ktoviekoľko kamarátok , s ktorými sme si "dobrovoľne" písali. Minule sme to práve spomínali, keď sme mali návštevu. Dotyčný pán raz dostal od kamoša z Ruska list - pozdrav k VOSR! U nás by to nikoho zrejme nenapadlo, posielať si pohľadnicu k výročiu založenia republiky...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

helas
A pamatate sa na "laminátové kabáty a čižmy" neviem či sa presne tak volali, ale bola v nich zima až hrúza. Tie kabáty mali taký lesklý povrch a boli v otrasných farbách
A na dederonové košele, topánky krokodílky, a ...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Marína
A na dederonové košele, topánky krokodílky, a ...
A chemlonové sukničky a vestičky ...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Paula
Paula, to chce deň dovolenky Ale ten šľahač z magnetu za 150.- majú presne taký istý nezmenený aj dnes a stojí 220.-
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Barbara
práve som teraz chcela napísať, že či si pamatáte na ten zemiakový cukor::.ňňňammmm.
a Batul??? to som používala aj na plienky v r. 1979, keď sa mi dcéra narodila
ohjo kedyže to bolo???
a čo tak TUZEX, ? tam sme stáli v šóre na džinsy. a na BONY:p
Barbara reagovala pôvodne na Durisovad. Ja som našla Krumplicukor 45 g z Maďarska pred 2 týždňami v Jednote Terne s označením "NEW!" v červenom obláčiku. Potešila som sa, jeden som kúpila aby som vniesla domov deťom spomienku. Je tabličkový, ale trochu inovovaný. Nemá už tú typickú chuť a je mimoriadne presladený.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať