Zavrieť

Porady

Dotácia z Úradu práce a kontrola z DÚ

Prosím Vás,

v roku 2009 som prijala dotáciu z Úradu práce, ktorá sa má zahrňovať do základu dane postupne v pomernej časti zodpovedajúcej výške použitej dotácie. V dohode s ÚP som uviedla, že dotáciu použijem okrem iného aj na úhradu odvodov ZP a SP a kúpu notebooku. Na použitie dotácie určil ÚP dobu 2 rokov. Ja som síce v roku 2009 platila odvody aj som si kúpila jeden notebook, ale toto som platila zo svojich prostriedkov, t.j. nedala som to ako použitie dotácie. Dotáciu som chcela použiť na odvody a notebook kúpený v roku 2010.
Mám teraz daňovú kontrolu za rok 2009 a tá mi chce tieto odvody a notebook kúpený v roku 2009 vyhodiť z daňových výdavkov, resp. chce aby som sumu rovnajúcu sa týmto výdavkom zdanila ako prijatú dotáciu. Podľa mňa ale nemajú pravdu, pretože ja mám na minutie dotácie 2 roky a oni mi predsa nemôžu určovať kedy ju použijem v priebehu tých dvoch rokov. Máte na to iný názor prosím?
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum Pozri príspevok
Ja by som chcela nieco k cerpaniu dotacie. Mam pred sebou kalkulaciu predpokladanych nákladov - hradene z prispevku:
-stol so stolickou, regalova zostava na ukladanie pisomnosti alebo napr. web.stranka - pri kazdom je suma. Ak napr. pocitac s tlaciarnou ma predpoklad 664 EUR a stal by 580 EUR, moze zvysnu cast dolozit na nieco ine zo zoznamu?


Pytala som sa klientky, preco dala napr. co sa tyka nabytku: stol so stolickou, regalova zostava na ukladanie pisomnosti, ked dostala dotaciu na poskytovanie sluzieb pre rodinu a domacnost (opatrovanie deti), preco nedala detsky nabytok, koberec...Vraj jej povedali, ze moze dat to co sa tyka jej osoby a nie deti. Mne sa to zda dost nelogicke, ked podnikam v takej oblasti, potrebujem si zariadit izbu (priestor) pre deti, to je pre mna dolezitejsie ako pisaci stol pre mna ako podnikatela.
Mam problem aj s pokladnicnymi dokladmi z IKEA, lebo ja neviem kto kedy vylusti co sa kupovalo.

Klientka zacala podnikat od 1.1.2010 ale dotaciu dostala na ucet 17.12.2009. Ak nakupila nabytok este pred obdrzanim dotacie 10.12.2009, ide to do zriadovacich vydavkov, ale nemoze to byt asi hradene z dotacie (ked ju este nemala) vsak?
Prosim, poradi niekto?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať