Zavrieť

Porady

Odvolanie na súde.

Prosím o radu. Podal som na sro ktorá mi dlží peniaze cca 3 roky návrh na vydanie platobného rozkazu no odvolali sa s tým že vraj sme sa dohodli na splátkach. K žiadnej dohode o splátkach nedošlo a ani žiadnu splátku nezaplatili. Vyzerá to všetko tak že naťahujú čas a ktovie čo urobia s firmou. Môžem podať trestné oznámenie na konateľa firmy ktorý podal odvolanie s tým že zavádza zámerne súd alebo an niečo podobné a vymáhať tieto peniaze v prípade krachu firmy od konateľa ako od fyzickej osoby?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Keď podali proti návrhu odpor, mal by prebehnúť súd. Tu by sa mali predložiť všetky dôkazy. K trestnému oznámeniu sa neviem vyjadriť, snáď sa vyjadria právnici...
    Práve na ten súd sa čaká už rok, to je kameň úrazu celého prípadu. Medzitým môžu firmu zlikvidovať.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...takže:..súd schválil návrh na vydanie platobného rozkazu, voči ktorému majiteľ firmy podal odpor..a to celé sa stalo pred rokom?..vychádzam z toho, že ak tvrdíš, že na súd sa čaká už rok, v priebehu roka sa nič nestalo..môžeš ísť na súd a informovať sa, v akom štádiu je konanie..a môžeš aj podať trestné oznámenie na majiteľa,ale musíš v ňom uviesť číslo súdneho konania a číslo spisu- rozhodnutia o návrhu a v akej veci majiteľ podal zavádzajúce informácie súdu (dohoda o splátkach, ktorú ste neuzatvorili)..následne môžeš aj informovať súd- písomne, doporučene, že si na majiteľa podal trestné oznámenie vo veci zavádzajúcich informácií, ktoré súd neakceptoval a do súčasného času k nim právne nekonal...trvaj na tom, že s majiteľom si neuzavrel zmluvu o splátkach a žiadaj, nech ti predmetnú zmluvu ukáže,alebo nech ju doloží na súde...
    (lebo aj tak si dosť benevolentný k svojim peniazom,keď ti dlhujú už 3 roky)
    Nie že by som bol benevolentný ale čakal som čo príde zo súdu no nič sa nedeje fakt dosť dlho. Nemajú súdy nejaké termíny do ktorých by mali konať v takých veciach. Je to katastrofa čo sa to deje. Skúsim volať a uvidím čo sa deje. Ináč nieje niekde nejaký vzor na podanie trestného oznámenia v tejto veci, prípadne niečo všeobecné a prispôsobím to tomuto prípadu no netreba tam uviesť nejaké paragrafy čo porušil konateľ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.