Zavrieť

Porady

zákusok

Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadom jedného zákuska. My ho voláme Zuzka rezy, sú to na kocky pokrájané koláčiky, polovica je biela, polovica tmavá, delené uhlopriečkou, neviem, ako sa volajú oficiálne, chcela by som ich robiť, ale nemám recept. Preto prosím niekoho, ak ho poznáte, o radu, resp. poskytnutie receptu. Vďaka, Eva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ela77 je offline (nepripojený) ela77

    ela77
    Dvojfarebné kocky: Cesto:4 vajcia,200 g práš. cukor,1 dcl olej, 1 dcl voda,2 lyžice kakao, 200 gr. hr. múka, 1/2 práš. do pečiva,
    Vymiešať žltky s cukrom, pridať olej, kakao a múku s práš. do pečiva.Potom pridať vyšľahaný sneh a dať piecť ako piškótu.Po vychladnutí dať naň plnku z 200 gr. mletých orechov a asi 5 lyžíc rumu. Na plnku nanesieme druhé cesto: 200 g IVA (CERA)postruháme ju a zmiesime s 200 gr. práš. cukor, a 150 gr. sušené mlieko. Ja túto hmotu potom vyvaľkám medzi dvoma plátmi mikrotenovými na veľkosť akú má piškóta. Vrchný papier odoberiem a vyvaľkaný plát takto položím na cesto. Papier (celofán, alebo iná fólia) stiahnem. Ja ale nedávam orechy a plát piškóty natriem ľahko džemom. Máme to tak radšej. Všetko zľahka pritlačíme a hotový zákusok pokrájame na kocky. Každú kocku uhlopriečne namočíme do čokoládovej polevy:100 gr. čokoláda, a 50 gr. IVA(CERA) necháme rozpustiť vo vodnom kúpeli a dobre vymiešame. Recept mám veľmi starý z nejakého trhacieho kalendára. Je tam presne obrázok ako dala-Olybaba-ten na tácni.a vlastne súhlasí s linkom čo dala-tweety

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    evvie7 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadom jedného zákuska. My ho voláme Zuzka rezy, sú to na kocky pokrájané koláčiky, polovica je biela, polovica tmavá, delené uhlopriečkou, neviem, ako sa volajú oficiálne, chcela by som ich robiť, ale nemám recept. Preto prosím niekoho, ak ho poznáte, o radu, resp. poskytnutie receptu. Vďaka, Eva
    robia sa zo sušeného mlieka ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evvie7 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadom jedného zákuska. My ho voláme Zuzka rezy, sú to na kocky pokrájané koláčiky, polovica je biela, polovica tmavá, delené uhlopriečkou, neviem, ako sa volajú oficiálne, chcela by som ich robiť, ale nemám recept. Preto prosím niekoho, ak ho poznáte, o radu, resp. poskytnutie receptu. Vďaka, Eva
    Sú to dvojfarebné kocky, ja ich mám síce ako rezy, ale nevadí.
    http://www.receptaren.sk/index.php?p...jfarebne-kocky

    bnorika je offline (nepripojený) bnorika

    bnorika
    Recept mám doma, dneska poobede alebo večer ho pripojím, dúfam, že stačí! Je to výborný zákusok, ide tam nejaká orechová plnka, na vrch sušené mlieko, práš. cukor!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.