Zavrieť

Porady

Musí vykonávať môj syn predmety činnosti, ktoré má v živnosti?

matej37

matej37 je offline (nepripojený) matej37

matej37

Napr. bude mať iba jeden predmet činnosti predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh, ako aj bezmäsitých jedál.

Lebo chce robiť u mňa syn v mojom obchode s elektrom a ako to mám vyriešiť, aby sa nám nebili predmety činnosti.

Chcem ho jednoducho zamestnať u mňa a bude mať živnosť, ako to mám vyriešiť?

Nepôjde po mne daňový úrad alebo sociálna poisťovňa, keď môj syn nebude vykonávať činnosť s mäsovými výrobkami atď

DIKY
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času
terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena terezamaria
Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
Registrovať

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (5)
zdenka131, fulmaja, arizona, Zdenka175, Mária27
5
pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
Tak ho zamestnaj, pre neho to bude zamestnanie popri živnosti na pz alebo na dovp alebo na dovč nahlás na príslušné poisťovne a nie je čo riešiť.
Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
Čo má spoločné živnosť-szčo, a zamestnanie na pracovný pomer z hľadiska DÚ, resp. SP.

Snáď to zamestnanie nie je chápané tak, že v obchode bude robiť na živnosť? To je už porušenie zákonníka práce (závislá činnosť).
besttracker

besttracker je offline (nepripojený) besttracker

besttracker
tvoj syn ked bude ,,platit socialne a zdravotne,, moze robit u teba zadarmo aj nonstop nech si zapise zivnost ako poradenstvo,......a nech ty vyfakturuje podobne nezmysli kde sa tazko odhaduje suma za poradenstvo,...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.