Zavrieť

Porady

Musí vykonávať môj syn predmety činnosti, ktoré má v živnosti?

Musí vykonávať môj syn predmety činnosti, ktoré má v živnosti?


Napr. bude mať iba jeden predmet činnosti predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh, ako aj bezmäsitých jedál.

Lebo chce robiť u mňa syn v mojom obchode s elektrom a ako to mám vyriešiť, aby sa nám nebili predmety činnosti.

Chcem ho jednoducho zamestnať u mňa a bude mať živnosť, ako to mám vyriešiť?

Nepôjde po mne daňový úrad alebo sociálna poisťovňa, keď môj syn nebude vykonávať činnosť s mäsovými výrobkami atď


DIKY
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena terezamaria
matej37 Pozri príspevok
Musí vykonávať môj syn predmety činnosti, ktoré má v živnosti?


Napr. bude mať iba jeden predmet činnosti predaj na priamu konzumáciu tepelne rýchlo upravovaných mäsových výrobkov a obvyklých príloh, ako aj bezmäsitých jedál.

Lebo chce robiť u mňa syn v mojom obchode s elektrom a ako to mám vyriešiť, aby sa nám nebili predmety činnosti.

Chcem ho jednoducho zamestnať u mňa a bude mať živnosť, ako to mám vyriešiť?

Nepôjde po mne daňový úrad alebo sociálna poisťovňa, keď môj syn nebude vykonávať činnosť s mäsovými výrobkami atď


DIKY
No snáď nemá syn uvedený len jeden druh činnosti v živnostenskom liste.
Ako živnostník môže u Teba pracovať na PZ, resp. na Dohody.

Mám ale dojem, že dostal " Príspevok na podnikanie z ÚPSV a R ", potom musíš presnejšie objasniť, o čo tu ide. Otázka je síce obšírna, ale je potrebné ju dovysvetliť.

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (5)
zdenka131, fulmaja, arizona, Zdenka175, Mária27
5

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
Tak ho zamestnaj, pre neho to bude zamestnanie popri živnosti na pz alebo na dovp alebo na dovč nahlás na príslušné poisťovne a nie je čo riešiť.

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
Čo má spoločné živnosť-szčo, a zamestnanie na pracovný pomer z hľadiska DÚ, resp. SP.

Snáď to zamestnanie nie je chápané tak, že v obchode bude robiť na živnosť? To je už porušenie zákonníka práce (závislá činnosť).

besttracker je offline (nepripojený) besttracker

besttracker
tvoj syn ked bude ,,platit socialne a zdravotne,, moze robit u teba zadarmo aj nonstop nech si zapise zivnost ako poradenstvo,......a nech ty vyfakturuje podobne nezmysli kde sa tazko odhaduje suma za poradenstvo,...

Musí vykonávať môj syn predmety činnosti, ktoré má v živnosti?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.