Zavrieť

Porady

aky HDD je najlepsi?

Dobry den, rad by som sa spytal.
Chcem si kupit externy HDD do 60eur. Chcem ale aby bol rychly, kedze sa, ale v rychlostiach nevyznam tak by som bol rad keby mi poradite. Bol by som rad keby priblizne viete kolko GB sa skopiruje na HDD za aky cas to ale nieje podstatne hlavne aby bol rychly.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    http://www.porada.sk/t152000-p2-externy-hdd.html
    http://www.porada.sk/t31888-p5-externy-hdd-s-usb.html
    http://www.porada.sk/t153198-p2-pren...-harddisk.html
    Naposledy upravil zdenka131 : 04.01.11 at 16:07

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Danielle369, Anja111, Mária27, vieraaaa, Lubaba
    5

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Hucocaky Pozri príspevok
    jasne, ospravedlnujem sa zabudol som to napisat, ma to byt 320 Gb HDD
    Pozri..poviem ti to tak, ako je. Rýchlosť disku je najviac závislá od rýchlosti pripojenia. Máš možnosť si vybrať medzi USB, FireWire a e-SATA.

    USB je síce najpomalšie z toho všetkého, ale najpoužívanejšie. HDD potom pripojíš aj doma k mikrovlnke. Ak sa rozhodneš pre iné rozhranie...nedokážeš HDD pripojiť hocikde. Iba k PC a laptopu, ktorý má príslušný port. Pozri, poštuduj a potom sa rozhodni..

    http://www.novinky.cz/internet-a-pc/...e-a-esata.html

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    A chceš najviac dobrý..rýchly..alebo za 60evri? Lebo to je trošku rozdiel. Dobré by bolo vedieť aj nejakú tú preferovanú veľkosť.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Hucocaky Pozri príspevok
    jasne, ospravedlnujem sa zabudol som to napisat, ma to byt 320 Gb HDD
    A čo tak ružový Pre niekoho je najdôležitejšie, aby ladil farebne.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Hucocaky Pozri príspevok
    Dobry den, rad by som sa spytal.
    Chcem si kupit externy HDD do 60eur. Chcem ale aby bol rychly, kedze sa, ale v rychlostiach nevyznam tak by som bol rad keby mi poradite. Bol by som rad keby priblizne viete kolko GB sa skopiruje na HDD za aky cas to ale nieje podstatne hlavne aby bol rychly.

    dakujem
    Ja mam 1TB Verbatim, ale hw HDD je samsung.

    Hucocaky je offline (nepripojený) Hucocaky

    Hucocaky
    Ten clanok som si precital, viem ze usb je najpomalsie spomedzi 3 spomenutych diskov ale mna skor zaujmaju konkretne udaje..teda otacky alebo co to je proste ktore ma uspokoji..napriklad ze jeden film za 34 sekund kolko je to otacok...aby som vedel aky mam vybrat....

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Hucocaky Pozri príspevok
    Ten clanok som si precital, viem ze usb je najpomalsie spomedzi 3 spomenutych diskov ale mna skor zaujmaju konkretne udaje..teda otacky alebo co to je proste ktore ma uspokoji..napriklad ze jeden film za 34 sekund kolko je to otacok...aby som vedel aky mam vybrat....
    O otáčkach sa radšej ani nebavme. Keď niekedy budeš mať čas a nejaký starý disk, tak ho vykuchaj a zistíš, ako disk naozaj funguje.

    Taká medziotázka. Načo ti bude HDD so zápisom 5 Gbit/s, keď USB kábel prenesie teoreticky iba 480 Mbit/s.
    Tým ti chcem povedať, že na prenosovú rýchlosť USB kábla ti postačuje hociaký dnešný externý HDD. Takže sa skôr pozri na veľkosť a kvalitu.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Ja mám v desktope 1x Maxtor 6L200MO DiamondMax 7200RPM 8MB cache - 5 ročný (systém+maličkosti) a na ostatok 1x WDC WD750AALS caviar black SATA2 7200RPM 4,2ms 32MB cache.
    Ak chceš rýchly do desktopu kúp si WD VelociRaptor ten točí na 10000 RPM
    http://www.wdvelociraptor.com/

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    srska Pozri príspevok
    Ja mám v desktope 1x Maxtor 6L200MO DiamondMax 7200RPM 8MB cache - 5 ročný (systém+maličkosti) a na ostatok 1x WDC WD750AALS caviar black SATA2 7200RPM 4,2ms 32MB cache.
    Ak chceš rýchly do desktopu kúp si WD VelociRaptor ten točí na 10000 RPM
    http://www.wdvelociraptor.com/
    On však chce externý HDD. 10000 RPM v externom ešte zatiaľ mám pocit nikto nevyrobil. Maximálne 7200 RPM. Ale ako vravím...tam už neprepustí viac USB 2.0. Maximálne si zohnať USB 3.0 a HDD WD My Book 3.0 SuperSpeed...

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Martin Mocko Pozri príspevok
    On však chce externý HDD. 10000 RPM v externom ešte zatiaľ mám pocit nikto nevyrobil. Maximálne 7200 RPM. Ale ako vravím...tam už neprepustí viac USB 2.0. Maximálne si zohnať USB 3.0 a HDD WD My Book 3.0 SuperSpeed...
    Alebo počkať na rozhranie od Intelu Light Peak

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    srska Pozri príspevok
    Alebo počkať na rozhranie od Intelu Light Peak
    To je nevýhoda "pokrokových" rozhraní. Treba sa zamyslieť, či chcem HDD, ktorý pripojím iba sám sebe..alebo u hocikoho.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.