Zavrieť

Porady

okamžité ukončenie pracovného pomeru zo strany zamestnanca

Dobrý deň!

Chcela by som sa spýtať, ako je možné okamžite ukončit pracovný pomer zo strany zamestnanca, tým, že som si istá, že zamestnávateľ s mojim návrhom na okamžité ukončenie by nesúhlasil?
Ešte by som dodala, že platnú zmluvu mám z roku 2008, keď ešte bola slovenská koruna, a žiadna nová zmluva alebo dodatok zo vstupom do eurozóny sa nepodpísala.

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    donna344 Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Chcela by som sa spýtať, ako je možné okamžite ukončit pracovný pomer zo strany zamestnanca, tým, že som si istá, že zamestnávateľ s mojim návrhom na okamžité ukončenie by nesúhlasil?
    Ešte by som dodala, že platnú zmluvu mám z roku 2008, keď ešte bola slovenská koruna, a žiadna nová zmluva alebo dodatok zo vstupom do eurozóny sa nepodpísala. Je to OK.

    Ďakujem!
    § 69
    (1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

    a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
    b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
    c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.
    (3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

    (4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Na tie absencie si daj, pozor, môže ti to narobiť niekedy problémy.
    Najlepšie je ísť za zamestnávateľom a dohodnúť sa s ním.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    donna344 Pozri príspevok
    Áno, s tým súhlasím, ale ja nespĺňam ani jeden bod :S
    Tak ak súhlasíš, potom vieš, že PP skončiť okamžite nemôžeš, jedine Dohodou, ak bude súhlas oboch strán.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    donna344 Pozri príspevok
    Tak nemôžem nič robiť??? Žiadne riešenie neexistuje?
    AK neprídeš do práce, budeš mať Absencie, a to je dôvod na skončenie PP zo strany zamestnáv.

    donna344 je offline (nepripojený) donna344

    donna344
    Tweety Pozri príspevok
    AK neprídeš do práce, budeš mať Absencie, a to je dôvod na skončenie PP zo strany zamestnáv.
    Dakujem za rady..

    donna344 je offline (nepripojený) donna344

    donna344
    Hej, to je pravda... Jedine čo ostane je to, že sa dohodneme, ale nepredpokladam že sa budeme vedieť dohodnuť.

    okamžité ukončenie pracovného pomeru zo strany zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.