Zavrieť

Porady

Doučtovanie len vyšky DPH - vyvoz

Nakolko som sa este nestretla s nizsie uvedenou situaciou, prosim o pomoc a vyjadrenie sa:
V septembri bola vystavena faktura do CR bez DPH ako vyvoz sluzby. Odberatel fakturu aj uhradil.
Teraz sme prisli na to (aj odberatel sa ozval), ze faktura mala byt vystavena s DPH, nakolko tento odberatel ma stalu prevadzkaren (§ 15 zakona o DPH) na uzemi SR, kde sa tato sluzba vyuzivala. V § 25 zakona o DPH nevidim sposob opravy faktury ako takej, iba opravu zakladu dane.
1./ Mam vystavit novu fakturu vratane DPH a odpocitat sumu uz uhradenej faktury? Takze k uhrade by zostala len vyska DPH? Nebola by to duplicitna trzba?
2./ Alebo mam stornovat povodnu fakturu a vystavit novu fakturu aj s DPH?
Som z toho domotana:-(((
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Susan je offline (nepripojený) Susan

    Susan
    Zuzka
    Ja osobne by som stornovala pôvodnú faktúru a vystavila novú faktúru s DPH.
    Dakujem pekne, ze si zareagovala na moju otazku. Cistejsie by som to tiez tak vydela, ze stornovat a vystavit novu, ale co s uhradou povodnej faktury. Internym dokladom preuctujem?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Doporučujem vystaviť riadny dobropis na pôvodné plnenie a vystavte novú faktúru.

    Upozorním ešte, že v prípade, že deklarujete chybné vystavenie faktúry, ste povinní podať dodatočné daňové priznanie k DPH.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Tiež doporučujem vystaviť dobropis - najjednoduchšie a existuje aj určitá pravdepodobnosť, že ušetríte nejaké koruny na penále,
    ale podľa správnosti jediná možnosť je podať dodatočné priznanie DPH.

    Doučtovanie len vyšky DPH - vyvoz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.