Zavrieť

Porady

povinnosť regitrácie pre daň

Dobrý včer,
mám takýto problém a neviem sa pohnúť ďalej:
športovec má hráčsku zmluvu s klubom, v nej má dojednanú pravidelnú mesačnú odmenu bez ohľadu na výkon, splatnosť odmeny a iné. Odmenu dostáva vždy 16. deň v mesiaci, stále rovnako, k tomu dostáva výplatný list, má tam všetky zrážky, daň, SP, ZP, súčasťou výplatného listu je aj dochádzka, má svojho šéfa, ten ho riadi od rána do fajrontu, má predpísanú stravu, odev, prestávky no všetko, klub mu dáva priestory, športové potreby, športuje pre klub a nie pre seba (ako napr. tenista). Dopela som k názoru, že je o príjem zo závislej činnosti. Len nie som si istá, či má mať DIČ alebo nie. Podľa mňa nie, lebo má len príjem zo závislej činnosti, nemá iný príjem a okrem toho, tento príjem dosahuje zahraničí.
Prosím vás dobre rozmýšľam?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V takomto prípade nie je potrebné si vybaviť DIČ, ale je povinný si podávať DP na území SR.

    povinnosť regitrácie pre daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.