Zavrieť

Porady

Narok na podporu v r. 2011

Dobry den, potrebovala by som informacie ohladom naroku na podporu v nezamestnanosti. Vo firme som zamestnana od augusta 2004. V decembri 2007 som nastupila na matersku dovolenku ktora trvala 37 tyzndov /som totiz slobodna mamicka/. Z rodicovskej dovolenky som som nastupila do zamestnania 02.09.2009. V decembri 2010 som podala vypoved dohodou k 02.03.2011. Mala som totiz lepsiu pracovnu ponuku. Bohuzial som obdrzala informaciu, ze ponuka z novej firmy neplati, takze ak si nenajdem nove zamestnanie, budem od 03.03.2011 nezamestnana. Rada by som vedela, ci mi vznika narok na podporu v nezamestnanosti. Za odpoved vopred dakujem.
S pozdravom
Monika Jungova
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    smlka Pozri príspevok
    dakujem za odpoved. rada by som sa este spytala ktore obdobie sa berie do uvahy na vypocet vysky podpory. dakujem
    podla zmeny zakona od 1.1.2011 ....podpora sa pocita z obdobia pred MD.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    toria Pozri príspevok
    Prosím o radu aj ja. Máme akurát na firme finančný problém a preto sme sa rozhodli prepustiť zamestnanca z HPP, keďže mňa to veľmi trápi zisťujem či bude mať nárok na podporu v nezamestnanosti. HPP u nás bol od 26.05.2008, predtým bola na rodičovskej a materskej dovolenke u predchadzajúceho zamestnávateľa s ktorým ukončila pracovný pomer k 20.05.2008. U tohto zamestnávateľa pracovala 2 roky pred nástupom na MD. Moja otázka teda znie : Má nárok na podporu v nezamestnanosti a ak áno v akej výške.

    ďakujem pekne, nerada robím takéto kroky, ale žiaľ boli sme donútení.

    A ešte jedno teraz si zamestnanec môže vybrať či chce odstupné, alebo dvojmesačnú výpovednú lehotu??? To znamená, že keď jej dám výpoveď k 31.1.2010 môže ju skončiť týmto dňom s odstupným, alebo skončí 31.03.2010 s výpovednou lehotou. Je to tak???
    Z napísaného vyplýva, že nárok na podporu mať bude, a k druhej otázke, či vyčerpe VD, alebo nie,(skončí dohodou z organiz. dôvodov, nárok na odstupné jej vzniká.

    smlka je offline (nepripojený) smlka

    smlka
    dakujem za odpoved. rada by som sa este spytala ktore obdobie sa berie do uvahy na vypocet vysky podpory. dakujem

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Prosím o radu aj ja. Máme akurát na firme finančný problém a preto sme sa rozhodli prepustiť zamestnanca z HPP, keďže mňa to veľmi trápi zisťujem či bude mať nárok na podporu v nezamestnanosti. HPP u nás bol od 26.05.2008, predtým bola na rodičovskej a materskej dovolenke u predchadzajúceho zamestnávateľa s ktorým ukončila pracovný pomer k 20.05.2008. U tohto zamestnávateľa pracovala 2 roky pred nástupom na MD. Moja otázka teda znie : Má nárok na podporu v nezamestnanosti a ak áno v akej výške.

    ďakujem pekne, nerada robím takéto kroky, ale žiaľ boli sme donútení.

    A ešte jedno teraz si zamestnanec môže vybrať či chce odstupné, alebo dvojmesačnú výpovednú lehotu??? To znamená, že keď jej dám výpoveď k 31.1.2010 môže ju skončiť týmto dňom s odstupným, alebo skončí 31.03.2010 s výpovednou lehotou. Je to tak???

    LubosBo je offline (nepripojený) LubosBo

    LubosBo
    Nechcem tu zakladat novu temu, tak hadam autorovi temy nebude vadit ked sa pripojit. Momentalne mam zivnost, ale nejde to. Vydavky su vacsie nez prijmy Uvazujem ju teda na urcitu dobu pozastavit. Viete mi niekto poradit ci mam narok na podporu v tomto pripade. Na internete som nasiel rozne nazory.

    Bol som zamestnany od 16. januara 2008. K 31. marcu 2010 som ukoncil pracovny pomer dohodou a nasledne k 1. aprilu 2010 som sa zamestnal, v tomto zamestnani som dostal v skusobnej dobe vypoved k 30. junu 2010

    Od 1. jula som bol dobrovolne nezamestnany. 1. oktobra 2010 som zacal podnikat. Podnikanie chcem pozastavit od 1. februara.

    Mam teda narok na podporu? Pripadne inu financnu pomoc?

    Pred 16. januarom 2008 som bol zamestnany prevazne v CR.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    LubosBo Pozri príspevok
    Nechcem tu zakladat novu temu, tak hadam autorovi temy nebude vadit ked sa pripojit. Momentalne mam zivnost, ale nejde to. Vydavky su vacsie nez prijmy Uvazujem ju teda na urcitu dobu pozastavit. Viete mi niekto poradit ci mam narok na podporu v tomto pripade. Na internete som nasiel rozne nazory.

    Bol som zamestnany od 16. januara 2008. K 31. marcu 2010 som ukoncil pracovny pomer dohodou a nasledne k 1. aprilu 2010 som sa zamestnal, v tomto zamestnani som dostal v skusobnej dobe vypoved k 30. junu 2010

    Od 1. jula som bol dobrovolne nezamestnany. 1. oktobra 2010 som zacal podnikat. Podnikanie chcem pozastavit od 1. februara.

    Mam teda narok na podporu? Pripadne inu financnu pomoc?

    Pred 16. januarom 2008 som bol zamestnany prevazne v CR.
    Nárok na dávku v nezamestnanosti ti vznikne za predpokladu, že si mal v posledných 3 rokoch 730 dní poistenia v nezamestnanosti. Myslím, že túto podmienku splňaš.

    kalamajka je offline (nepripojený) kalamajka

    kalamajka
    Dobrý deň,

    novela zákona o sociálnom poistení hovorí že po ukončení rodičovskej dovolenky rozhodujúcim obdobím výpočtu dávky v nezamestnanosti sa určí z obdobia dvoch rokov pred prerušením poistenia z dôvodu rodičovskej dovolenky. Pred rodičovskou a materskou dovolenkou som bola nezamestnaná. Rodičovská dovolenka končí 28.2.2011. Ak by som sa prihlásila na dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti ovplyvnilo by to výšku dávky v nezamestnanosti.
    Ďakujem

    TYMYNKA je offline (nepripojený) TYMYNKA

    TYMYNKA
    Zdravim, ja by som sa chcela tiez spytat, ci mam narok na podporu v nezamestnanosti. Zamestnana som bola nepretrzite na Slovensku, akurat minuly rok v 12mesiaci som odisla pracovat do Rakuska na zimnu sezonu, a vypoved zo zamestnania na Slovensku som dala 8.12.2010 a odchadzala som 17.12.2010, tak tieto dni som si doplatila na zdravotnej poistovni, na tych par dni som nebola prihlasena na urade prace. Teraz skoncila sezona a ja sa vraciam na Slovensko, budem mat narok na podporu v nezamestnanosti? Dakujem....
    Ahojte. Som zamestnana od 9/1999 - 7/2002, od 7/2002 - 9/2005 na MD+ RD, od 9/2005 - 4/2008 znova zamestnana a od 4/2011 - 6/2011 na MD + RD.
    Bola som sa dohodnut so zamestnavatelom na ukonceni PP, nakolko v juni bude mimo SR a na firme uz nebude zamestnany jediny zamestnanec. Takze koncim a musim na podporu.

    Docitala som sa, ze ak po ukonceni RD este odpracujem resp. vycerpam par dni dovolenky a budem mat na paske VZ 75 eur na den, mam narok na max. podporu. Rozmyslam spravne? Mam narok na max. podporu?
    Musim totiz vydrzat doma do sept., potom mi pojdu deti do skoly a skolky. Docerpam podporu a budem hladat novu pracu.

    Este 2 otazky: Co ked v juni na firme nikoho nenajdem? Mam ist na dobrovolnu matersku a platit si DPvN z maxima, kym sa sef nevrati a nedostanem pasku na 75 eur na den?
    Co mam robit aby som neprisla o podporu?

    A ked skonci firma skor ako sa vratim z RD, uz plati novela zakona, ze podpora sa bude pocitat ako 50% z priem. vyplaty pred MD?

    Prosím napíšte mi, moc ďakujem.
    Dobrý den..

    chcela by som sa opýtať, či mam nárok na podporu v nezamestnanosti. Bola som zamestnana na dobu urcitú od 1,4,2006 potom som prestupila do ineho podniku taktiež na dobu urcitu 12,2,2008 kde mi po nastupe na matersku(5,3,2009) skoncila pracovná zmluva ku dnu 31,7,2009. Nastupila som teda na matersku, a este pocas trvania rodičovskej dovolenky som sa zamestnala 12,2,2012 a mam zasa zmluvu na dobu urcitú ktorá mi končí 31,7,2012.
    Neviem teda ci mam narok na podporu v nezamestnanosti..tak sa informujem
    zatial dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nikushka241 Pozri príspevok
    Dobrý den..

    chcela by som sa opýtať, či mam nárok na podporu v nezamestnanosti. Bola som zamestnana na dobu urcitú od 1,4,2006 potom som prestupila do ineho podniku taktiež na dobu urcitu 12,2,2008 kde mi po nastupe na matersku(5,3,2009) skoncila pracovná zmluva ku dnu 31,7,2009. Nastupila som teda na matersku, a este pocas trvania rodičovskej dovolenky som sa zamestnala 12,2,2012 a mam zasa zmluvu na dobu urcitú ktorá mi končí 31,7,2012.
    Neviem teda ci mam narok na podporu v nezamestnanosti..tak sa informujem
    zatial dakujem
    Podmienkou nároku na dávku v nezamestnanosti je doba poistenia v nez. 730 dní v posledných 4 rokoch (ak všetky prac.pomery boli na dobu určitú). Myslím, že túto podmienku nesplňaš. (neprepočítavala som dni)

    Počas MD a RD poistenie v nez. trvá len v prípade, ak trval prac.pomer.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.