Zavrieť

Porady

Ukoncenie komina????

Dufam ze mi niekto poradi cim ukoncit komin na tuhe palivo/od krbu/.
problem je ze mam slaby tah a pri otvarani dvierok na krbe mi cast dymu vbehne do interieru. potrebujem zvysit tah komina ukoncenim kominovou hlavicou. Mam dve moznosti: http://www.palomino.sk/kominove-hlavice-c-41_43.html, bud je to "kohut" alebo "turbina", no neviem co je pre mna vhodnejsie a co ma lepsi ucinok. v predajni mi povedali ze lepsi ucinok ma turbina, ale na nete citam ze je vhodna k plynu a nie ku tuhemu palivu. Mate s tym niekto skusenost?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    dracul Pozri príspevok
    mam 200 schiedel asi 5,5 m. horenie prebieha dobre ziadne zhasinanie a pod. pri horeni to ma dobty tah, len ked otvaram dvierka pri prikladani tak vybehne trocha dymu, skoro ho nieje ani vidiet len citit.
    nazdar ferdosondo
    Mozno je komin v poriadku, treba iba natrenovat prikladanie

    - pootvor spodny suflik ,aby sa dostal dnu do KV spodny vzduch
    - mierne pootvor dvierka krbu ( asi 1cm )
    chvilu pockaj, nech dym stupne hore
    -az potom otvor dvierka naplno a dokladaj

    ( niekedy moze viac dymit,ak mas mokre drevo )

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    ja ked som daval 200 komin tak mi povedali ze tych 6m je skor minimum. Ze na tu vysku by som nemal davat mensi priemer. komin mam cca 6,5m

    dracul je offline (nepripojený) dracul

    dracul
    to uz nieje mozne. mam postaveny bungalov a komin je asi 2m od hrebena a uz hreben prevysuje, takze by to uz nevyzeralo dobre aj z statickeho hladiska by to uz bolo riziko.
    nieco som cital aj o regulatore tahu: http://www.usetripalivo.kvalitne.cz/ ale mam pocit ze to funguje len ked fuka alebo sa mylim?

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Ahoj Dracul. Ja si myslím, že žiadne "ozdoby" typu kohúta a pod. nie sú na komíne k tomu aby zvyšovali ťah. Výška komína by mala byť dostatočná. Ja by som sa skôr zameral na to či komín nemá netesnosti. Skontroluj čistiaci otvor, napojenie do sopúcha ...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    A aký máte vnútorný priemer komína?Aká je celková výška komína?

    dracul je offline (nepripojený) dracul

    dracul
    mam 200 schiedel asi 5,5 m. horenie prebieha dobre ziadne zhasinanie a pod. pri horeni to ma dobty tah, len ked otvaram dvierka pri prikladani tak vybehne trocha dymu, skoro ho nieje ani vidiet len citit.
    nazdar ferdosondo

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pomalšie otvárať dvierka ,nakladať len vtedy keď už sú uhlíky, privrieť prívod vzduchu .

    dracul je offline (nepripojený) dracul

    dracul
    po vsetkych moznych kombinaciach prikladania som prisiel na toto:

    zatvorim sekundarny vzduch a pootvorim primarny. necham nech komin dostane dobry tah a pootvorim dvierka asi 1cm. tah komina v tom moment zoslabne a drevo len tak palpola a pri naslednom otvoreni je dym vonku, ALE!!!! ked som druhy krat pootvoril dvierka asi o 1cm a OTVORIL som najblizsiu vetracku tak sa tah komina este zvysil a ja som mohol vklude otvorit dokoran a prikladat.

    Problem vyrieseny. asi mam dobre utesneny dom a pootvorena vetracka mi vazne pomohla. idem este pre istou na ukoncenie komina pouzit hlavicu"kohuta", trochu tomu tahu pomoze a koli blbemu vetru

    inac ma este napadlo: mam Tarnawu image 15kW. vlozka je robena tak ze ma omnoho vacsie dvierka/presklenie/ ako ine vlozky s tymto vykonom tak asi potrebuje vacsi tah ako je postacujuci pre ine vlozky pretoze po otvoreni je aj vacsia plocha volneho ohniska, teda aj vacsi prisun vzduch, ktory je treba odsat.

    dracul je offline (nepripojený) dracul

    dracul
    este sa chcen opytat ci nahodou niekto neviete kde sa da zohnat kohut do schiedla, pretoze schiedel/200/ ma vnutorny priemer 19,5cm a kohuty co som nasiel maju vsetky priemer 200mm. tak teraz som fakt v koncoch
    bubos Už más porieseny ten kohut?
    willma od roku 2011 určite - treba trošku sledovať aj dátumy pri príspevkopch

    Pistino je offline (nepripojený) Pistino

    Pistino
    Nájdi klampiara čo ti spraví prechod. Jednoducho ti na toho 200-ku kohúta okrúti a prichytí plech kt. bude pretŕčať aby si ho mohol zasunúť na komín.

    dracul je offline (nepripojený) dracul

    dracul
    aj to je moznost ale ja by som bol najradsej keby som ho mohol do komina zasunut a tak zachovat schiedel komin v rovnakom stave aj s ciapkou a konusom akym je zakonceny a tym je chranena izolacia komina
    v predajni mi povedali ze mi mozu taky atyp vyrobit ale priplatim si + 30eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.