Zavrieť

Porady

Vymahanie dedicstva

Dobry den. Moja otazka sa tyka mojho dedicstva ktore mi malo byt odozdane ked som sa stala plnoletou, ale moja matka mi nikdy dedicstvo po otcovi nedala. Ja som zistila len nedavno za dna 29. Januara 2003 bolo dovrsene dedicstvo a bolo spisane osvedcenie o Dedicstve pred notarkou.
Podla tohto dedistva cca 160 tisic slovenskych korun malo byt podane na kladnu knizku a tato kladna knizka mi mala byt odozdana ked som sa stala plnoletou.
Akym sposobom by som mala zacat vymahat toto dedicstvo. Ja zijem v zahranici v Kanade tak si myslim ze cely proces asi bude tazsi.

Dakujem Nadia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Najskôr zisti, či nemáš vkladnú knižku pripravenú na odovzdanie.
    Potom oficiálne požiadaj matku o vydanie dedičstva. V prípade problémov je to dlh, ktorý sa dá aj exekučne vymáhať.
    Spoj sa s exekútorom alebo advokátom, ktorému dáš splnomocnenie na zastupovanie.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Vladná knižka môže byť založená v hociktorej banke, sotva to zistíš. Nakoniec, ide o to, aby ti bola knižka aj odovzdaná.
    Napíš matke doporučený list. Tá oficialita bola myslená v tom zmysle, aby si jej citovala osvedčenie o dedičstve - ako znie, kedy bolo vydané, ktorým notárom ...

    Nadia11 je offline (nepripojený) Nadia11

    Nadia11
    Dakujem za odpoved,

    Mozem zistit aj inym sposobom ako sa opytat matky, ci mam kladnu knizku? Ste hovorili, ze officialnym sposobom sa mam opytat matky o dedicstvo. Mal by to pravnik napisat alebo mozem tento list napisat ja a poslat doporucene.

    Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.