Zavrieť

Porady

ake mam prava pri pozadovani zrusenia kurzu?

dobry den

Mam problem s jednou agenturou,ktora odomna vymaha stale peniaze,pricom
pred 4mesiacmi som im poslala objednavku na kurz(v piatok)a v pondelok
som sa ju snazila zrusit,pretoze som sa cez vikend dozvedela dovody pre
ktore som nemohla nastupit.A kurz zacinal az o 2 mesiace od poslania
objednavky.No na to mi pani napisala,ze objednavka je
pripravena,zapisana pre daňovy urad a ze ju nemozno zrusit.Ani po
namietani na zmluvu,ktora je nerovnopravna,su v nej iba vyhody tej
agentury.Tak som im navrhla ze sa im teda pokusim najst nahradu,ked mi
to nechceli takto zrusit.Nahradu som nasla,a napisali ze moja objednavka
je zrusena.No po mesiaci a pol,teda den pred zacatim kurzu mi
napisali,ze dotycne,co som nasla ako nahradu,som klamala zavadzala
atd,ze ich objednavky rusia a ja sa mam dostavit na kurz.Ale to nebola
vobec pravdaJedna pani kurz chcela,a to ze si to po case rozmyslela zato
ja nemozem,a druhej pani nevychadzali splatky cez Quatro.Ale to som
pisala pani z agentury a ona napisala ze pri takom prijme nebude problem
so splatkami.A odrazu bol.Ale za cely ten cas mi nedali vedet ze nieje
nieco v poriadku.Nato som im napisala,ze v den zacatia kurzu povazujem
moje zmluvy za zrusene a odovodnenie.Nato sa mi znova 2 mesiace
neozvali,a teraz mi poslali upomienku na zaplatenie kurzu,plus penale a
ak to do 7dni nezaplatim daju to pravnikom.A este tam napisali,ze z ich
strany bolo vsetko pripravene na kurz,zaplatene.A ze veria ze je to z
mojej strany iba nedopatrenie,ze som nezaplatila kurz.
Vobec tomu nechapem..ako to mozu napisat taketo veci,ked hned skoro na
druhy den som sa snazila kurz zrusit.
Dokonca som nasla v zakone ze (2) Návrh pôsobí od doby, keď dôjde
osobe, ktorej je určený. Návrh, aj keď je
neodvolateľný, môže navrhovateľ zrušiť, ak dôjde prejav o
zrušení osobe, ktorej je určený, skôr
alebo aspoň súčasne s návrhom.
) Dokiaľ nebola zmluva uzavretá, môže byť návrh odvolaný, ak
odvolanie dôjde osobe,
ktorej je určený, skôr, než táto osoba odoslala prijatie návrhu
) Ak z listu alebo inej písomnosti, ktoré vyjadrujú prijatie návrhu,
vyplýva, že boli
odoslané za takých okolností, že by došli navrhovateľovi včas,
keby ich preprava prebiehala
obvyklým spôsobom, má neskoré prijatie účinky včasného prijatia,
ibaže navrhovateľ bez odkladu
upovedomí ústne osobu, ktorej bol návrh určený, že považuje
návrh za zaniknutý, alebo jej v tomto
zmysle odošle správu.
moze mi niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    "Nahradu som nasla,a napisali ze moja objednavka
    je zrusena."
    Ako ti to napísala? Môžeš to použiť aj ako dôkaz?

    Správne si vybrala paragrafy o zaslaní a prijatí návrhu na uzatvorenie zmluvy a o jeho prijatí.
    Podľa § 44 občianskeho zákonníka
    (1) Zmluva je uzavretá okamihom, keď prijatie návrhu na uzavretie zmluvy nadobúda účinnosť.

    Dostala si návrh a prijala ho - uzatvorila si zmluvu.
    Potom si zaslala návrh na zrušenie vášho záväzkového vzťahu a oni ho prijali - uzatvorili ste zmluvu o zrušení pôvodnej zmluvy.

    § 493 (Zmeny záväzkov)
    Záväzkový vzťah nemožno meniť bez súhlasu jeho strán, pokiaľ tento zákon neustanovuje inak.

    So súhlasom zmluvných strán možno záväzok zmeniť - zmenili ste ho.
    Zmluvnej voľnosti sa hovorí aj zmluvný zákon.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    terezamaria, danushka, Danielle369, vieraaaa, arizona, zdenka131
    6

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    To, že agentúre nevyšiel obchod s ďalšími záujemcami, to je jej problém a tým druhých účastníkov. Nech sa agentúra doťahuje s nimi a môže im odporučiť, aby si oni vybavili klamstvo s tebou. Vy ste spolu zmluvu skončili.

    Môžeš skúsiť aj na pošte reklamovať zásielky, ktoré si agetntúre zaslala, aby si zistila dátumy doručenia. Potom môžeš využiť tie paragrafy o odvolaní návrhu pred jeho doručením. Piatkové zásielky sa v BA doručujú v pondelok.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    danushka, zdenka131, arizona, fulmaja, terezamaria, Lubaba
    6

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pises, ze Ti napisali, ze tvoja objednavka je zrusena...

    Tak im urob kopiu a posli aj s vyjadrenim.

    Aku si mala s nimi uzavretu zmluvu? Nie su v nej napisane podmienky , za akych mozno od zmluvy odstupit?

    paluska je offline (nepripojený) paluska

    paluska
    tu su podmienky..ja som myslela ze ak sa tam nenachadza nic o tom,ze sa neda zrusit,tak by sa mala..ale naopak..to nepomoze,pisala som im to v odovodneni,ale ako vidite marne..vobec neviem..cela zmluva je ze oni mozu vsetko a druhy nic,na nic nema narok..je nerovnopravna,a po takomto jednani si nic nezasluzia.A vobec ani neinformovali o splatkach ani nic ine,iba napisali ze vsetko sa dohodne v den kurzu..ale ak vam nebudu splatky cez quatro vychadzat tak potom co..bude sa muset zaplatit cela suma?a to povedia kedy v den kurzu?a to uz co ma ako znamenat..






    Svojím podpisom súhlasím s uvedenými podmienkami v tejto Objednávke. Organizátor môže vo výnimočných prípadoch zrušiť a/alebo zmeniť termín kurzu. Jedná sa najmä o
    prípady, ak sa na kurz záväzne neprihlási aspoň 20 účastníkov. V prípade zrušenia kurzu, ak sa zmluvné strany nedohodnú na novom termíne kurzu, táto zmluva sa od počiatku ruší.
    Organizátor o zmenách objednávateľa vyrozumie, obvykle formou SMS, telefonicky, či formou mailu. Zmluvné strany sa dohodli, že mailom odoslanú písomnosť považujú za doručenú
    priamo do vlastných rúk druhej zmluvnej strany, a to dňom potvrdenia o prečítaní a/alebo dňom, kedy sa e-mail vrátil ako nedoručiteľný. Zmluvné strany prehlasujú, že svoj e-mail
    zabezpečia tak, aby nemohlo prísť k jeho zneužitiu, či zdielaniu inou osobou. Zmluvné strany preberajú v prípade zneužitia, či zdielania e-mailu všetku zodpovednost, a to i v prípade, ak
    škodné konanie nebolo druhou zmluvnou stranou zavinené. Zmluvné strany prehlasujú, že v prípade odoslania správy z e-mailu je zároveň tento e-mail príslušnou zmluvnou stranou i
    vlastnoručne podpísaný, úplný, správny i vážny, pričom posobí na vznik, zmenu a zánik právnych úkonov. V prípade ak je v tejto zmluve uvedený pojem e-mail, rozumie sa týmto pojmom
    doručovací e-mail uvedený v tejto zmluve. Zmluvné strany zabezpečia funkčnost doručovacieho e-mailu po celý část trvania tejto zmluvy. Zmluvné strany možu zmeniť doručovací e-mail,
    avšak táto zmena musí byť druhej zmluvnej strane preukázateľne oznámená. V prípade, ak komunikácia zmluvných strán prebieha prostredníctvom mobilu pre komunikáciu, vzťahujú sa na
    túto skutočnosť primerane ustranovenia o doručovacom e-maile. Neúčasť na kurze nie je dôvodom na odstúpenie od objednávky. Za každý deň omeškanie platieb si organizátor účtuje
    zmluvnú pokutu vo výške 0,5% z dlžnej sumy. Kurz je ukončený písomnými a ústnymi testami, pričom ak Objednávateľ ako účastník kurzu bodovo prekročí 75% hranicu
    úspešnosti v testoch – kurz úspešne absolvoval. V prípade opaku má nárok na opravné skúšky, ktoré si hradí vo výške 59 Eur. Objednávateľ nie je povinný sa skúšok zúčastniť, ak nemá
    záujem získať Potvrdenie o absolvovaní kurzu. V prípade ak Objednávateľ vymešká viac než 3 vyučovacie dni (18 vyučovacích hodín), nebude pripustený k záverečným skúškam. Náhradné
    hodiny je možné si doplniť na niektorom z nasledujúcich kurzov, ak to budú dovoľovať kapacitne priestory - plánovaný počet miest. Jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút. V prípade
    pochybností o termíne kurzu a/alebo ak nie je termín kurzu uvedený v tejto zmluve či inej obiednávke sa zmluvné strany dohodli, že termínom kurzu je dátum uvedený na vystavenej faktúre
    organizátora, ktorou fakturuje cenu kurzu. Organizátor kurzu pred podpisom tejto zmluvy zo strany objednávateľa apeluje, aby objednávateľ dôsledne uvážil svoje finančné i časové
    možnosti a pred samotným podpisom si túto zmluvu dokonale prečítal a vyžiadal si všetky vysvetlenia.

    paluska je offline (nepripojený) paluska

    paluska
    nechcem prezentovat nazov,aby nevznikli ine problemy,uz toho mam ozaj dost..momentalne to je nepodstatne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    paluska Pozri príspevok
    nechcem prezentovat nazov,aby nevznikli ine problemy,uz toho mam ozaj dost..momentalne to je nepodstatne
    nemusíš názov - stačí oblasť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    paluska Pozri príspevok
    nechcem prezentovat nazov,aby nevznikli ine problemy,uz toho mam ozaj dost..momentalne to je nepodstatne
    Nie je to nahodou H... ?
    Naposledy upravil arizona : 08.01.11 at 17:30 Dôvod: uz zodpovedane

    paluska je offline (nepripojený) paluska

    paluska
    nie nieje..oblast Bratislava...hrozne by mi pomohli nejake rady,nieje tu niekto skuseny s pravom alebo ja neviem co mam robit ..

    paluska je offline (nepripojený) paluska

    paluska
    toto mi napisali-Samozrejme, plati to, na com sme sa dohodli, teda
    ze po zabezepeceni nahrady bude Vasa zmluva zrusena.

    mam to v emaili
    ale potom napisali ze obe ucastnicky som oklamala atd,jednej nevychadzali splatky,a druha najskor mala potom stratila zaujem,ze obe tvrdili ze som ich nalanarila atd,ze ich nepoznam atd...
    a s jednou som komunikovala a napisala ze to nieje pravda,a ze ona ma zaujem o kurz,len jej nevychadzaju splatky..ale ta z agentury pisala ze nebude problem s tym...
    ja som im v pondelok pisala ze sa mi zmenili okolnosti,ze sa nemozem zucastnit atd,ale zabudla som sa podpisat..no ved vedeli ze moj mail..predtym som sa tiez nepodpisovala a vedeli...az do stredy som im pisala,ci sa to neda zrusit a tak,ze sa vyskytli dovody ale vobec neodpisovali,az v stredu,ze ci som palusova ze im chodia nepodpisane maily atd,ze aky mam problem,a potom ze to pozerala a ze uz jesom zapisana ze sa to neda zrusit...
    ale v tom jednom zakone je ze ak zmluvu zrusim skor,ako pride prihlaska alebo prisla moze byt zrusena,alebo nie?
    ak som posielala zmluvu v piatok postou v piatok,kedy moze byt v blave?az v utorok nie?

    paluska je offline (nepripojený) paluska

    paluska
    oni to s nimi riesit nebudu,a kedy asi chodia zasielky v pondelok?ja som im to pisala po obede..kedy sa moze dorucit posta do bratislavy z topolcian?ak bola posielana v piatok?

    paluska je offline (nepripojený) paluska

    paluska
    aha no tak fajn,ak v pondelok,tak to potom bolo asi skor,lebo ja som o zrusenie pisala po obede..a to vadi ak je to v ten den,ale nie v ten cas??
    a obalka bola posielana normalne,nie expresne ani nic take..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.