Zavrieť

Porady

Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Však som napísala, že sa v počítačoch moc nevyznám, len keď som hľadala, čo všetko môže spôsobiť, že počítač mrzne, našla som aj túto príčinu, bolo to takto napísané aj na porade, v popisovaných prípadoch to bolo spôsobené nejakou verziou MS Windows, tuším rok 2007 písali.
0 0
tranzistor20 tranzistor20

tranzistor20 je offline (nepripojený) tranzistor20

Ludia.... je tu 10 prispevkov a z toho 3 uzitocne... ja vas ozaj niekedy nechapem....

Co sa tyka problemu ... skus nejak blizsie popisat aky mas PC a kedy zvykne zamrznut ... urobis nieco konkretne ked zamrzne ...alebo vypisuje nejake chybove hlasky ... skratka sksu trocha blizzsie popisat ten problem..
2 0
lužkin lužkin

lužkin je offline (nepripojený) lužkin

Najlepšie je obrátiť sa na nejakého odborníka vo svojom okolí, pretože takto na diaľku je takmer nemožné správne poradiť
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

na odľahčenie:
v roku 2005 bežala v chorvátskej TV HR1,2 úžasná reklamna na notebboky tuším to boli HP.
príbeh:
otec so malým synom vychádzajú z vchodu panelového domu a prechádzajú okolo smetných kontajnerov. dvaja smetiari (ksichty ako bezdomovci spred Tesca na ZP v BA) vysypávajú kontajnery do smetiarskeho auta. vedľa jedného kontajneru je vyhodené staré PC s CRT monitorom, rozbité na mraky.
syn s úžasom v očiach, keď zbadá to rozbité PC hovorí tatkovi:
tata, tata, pogledaj super PC kako mi imame doma.
Otec pozrie na PC, smetiari na neho, zostanú zarazení všetci asi na 2 sekundy a zrazu sa tie smetiarske ksichty začnú rehotať hurónskym rehotom.
vtom prestrih na super nový notebook a padne veta:
vymente starý za nový + logo HP
keď si na to spomeniem, ešte aj dnes sa na tom rehocem.
aj táto je dobrá: režeme, režeme
Naposledy upravil srska : 09.01.11 at 13:49
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Kvaka - neviem či ten počítač ešte používaš - písala si že si z dvoch spravila jeden, ale:
verziou Windows to nebude - aký Windows to je? Ak je to finálna verzia hociktorého operačného systému tak by to rozhodne nemalo mrznúť len preto že sa jedná o Windows.
Iné je - ako je ten systém nainštalovaný, či správne a kompletne. Mohol by byť problém s niektorým kusom hardvéru (hociktorým), nesprávne inštalovaný program, poškodený systém alebo registre a mnoho iných vecí.
Napíš o aký operačný systém sa presne jedná.
Máš správne nainštalované ovládače pre matičnú dosku a všetok hardvér?
Fungujú ti aktualizácie systému?
Máš v PC nainštalovaný antivírus? Antispyware? Je spustený firewall?
Skús trochu aj popísať tvoj počítač:
Zdroj - jeho značka a výkon, procesor, RAM - značka a veľkosť, matičná doska - typ, grafická karta - typ, či máš ešte dostatok voľného miesta na disku s operačným systémom.
Nie sú vysoké teploty procesora, grafiky alebo RAM?
Pri akej činnosti to padá? - hneď po spustení PC alebo pri hre, alebo len pri surfovaní na internete?
Ak ti to padá - vypisuje to nejaké chybové hlásenie? Skús to sem napísať.
Je to hlásenie vždy rovnaké?
Robilo to vždy alebo začalo padanie systému po nejakej dobe používania?
Trochu veľa otázok, ale takto na diaľku je to inak ťažko.
Naposledy upravil Stevo5 : 09.01.11 at 14:04 Dôvod: doplnenie
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Stevo5 Pozri príspevok
Kvaka - neviem či ten počítač ešte používaš nie, nedal sa, stále mrzol- písala si že si z dvoch spravila jeden nie ja, ja som ho len povysávala, syn to spravil , ale:
verziou Windows to nebude - aký Windows to je? bol tam Windows XP professional, verzia 2002Ak je to finálna verzia hociktorého operačného systému tak by to rozhodne nemalo mrznúť len preto že sa jedná o Windows. no u mňa to nebolo tým systémom, mrzol aj po jeho preinštalovaní
Iné je - ako je ten systém nainštalovaný, či správne a kompletne. Mohol by byť problém s niektorým kusom hardvéru (hociktorým), nesprávne inštalovaný program, poškodený systém alebo registre a mnoho iných vecí. no, niekde tu to asi bolo, syn to hľadanie chyby vzdal, a do tohto PC mi nainštaloval pôvodný HD, a čo ja viem, čo ešte
Napíš o aký operačný systém sa presne jedná. našla som v systéme toto: Windows XP Professional, verzia 2002, Service Pack bol 2 teraz je 3, mám Pentium (R), 4 CPU 3.00Ghz, 2,99GHz, 0,99GB of RAM, ale to mám teraz, takže ako to bolo v starom, neviem, mám papiere z kúpy PC, tam to asi bude, ale ja tým znakom nerozumiem, viem len, že mi tam rozširoval RAM, pridával jeden disk, len doska asi ostala pôvodná, a tá bola MB ECS M848 ALU. Akú mám tu v tomto, neviem .
Máš správne nainštalované ovládače pre matičnú dosku a všetok hardvér?toto je pre mňa otázka, ktorej ja nerozumiem, verím synovi, on je špica odborník, v odbore IT sa živí už 12 rokov, povedal, že všetky ovládače vraj bolo ok, ale je viem, že mne sa to stalo po preinštalovaní novej tlačiarne, takže len to som mu povedala, no čo už
Fungujú ti aktualizácie systému? všetky mi fungovali aj teraz fungujú
Máš v PC nainštalovaný antivírus? mám, aj v starom bolAntispyware? mám, detto,Je spustený firewall? je, aj v starom bol
Skús trochu aj popísať tvoj počítač: starý neviem, musela by som ti oxeroxovať stranu z montáže v roku 2005, ja tomu naozaj nerozumiem
Zdroj - jeho značka a výkon, procesor, RAM - značka a veľkosť, matičná doska - typ, grafická karta - typ, či máš ešte dostatok voľného miesta na disku s operačným systémom. voľné na disku C, kde bol operačný systém, bolo vyše 50%, ja som si všetko dávala na disk D. Teraz mám tiež dosť, na C je voľných 15,8 z 37,2 GB, ešte tu mám 2 disky s pamäťou 37,2 a jeden 39GB, na jednom z nich mám zálohu zo starého počítača, ostatné sú voľné
Nie sú vysoké teploty procesora, grafiky alebo RAM? to veru boli, syn mi to povedal, že si chvíľu aj myslel, že GK je poškodená, ale nebola, ale aj tu mi to často hučí, najmä keď sú spustené nejaké iné programy, alebo ak sa
Pri akej činnosti to padá? - hneď po spustení PC alebo pri hre, alebo len pri surfovaní na internete? padal, ale až po spustení internetu, ak bolo viac grafiky, ale aj pri otvorení pošty ku koncu, už som ho vlastne nemohla používať vôbec
Ak ti to padá - vypisuje to nejaké chybové hlásenie? Skús to sem napísať.
Je to hlásenie vždy rovnaké? Nebolo to vidno, hneď po začatí zamŕznutia začal černieť monitor, reštart len natvrdo
Robilo to vždy alebo začalo padanie systému po nejakej dobe používania?
Trochu veľa otázok, ale takto na diaľku je to inak ťažko.
Ďakujem za záujem pomôcť, odpovedám v texte, len pre ujasnenie, mne tento, čo mám teraz, ešte nepadá a starý PC je vraj nepoužiteľný. Popisujem ti aj môj terajší počítač, ale o starom ti nepoviem nič, len že sme ho kúpili v roku 2005 a mal pri kúpe dosku MB ECS M848 ALU, ostatné by som musela opisovať z montážneho dokladu.
Naposledy upravil Kvaka : 09.01.11 at 19:05 Dôvod: oprava hodnoty RAM
0 0
emkac emkac

emkac je offline (nepripojený) emkac

2Stevo5:

v skratke opisem stav PC pouzivatela Kvaka, ako to vidim ja:

Pocitac som dostal s tym, ze mrzne a vypadava obraz (cast obrazovky bola cierna). Kedze to vraj zacalo robit po instalacii tlaciarne a navyse pred tym ten pocitac bezal bez reinstalacie par rokov, zobral som si ho k sebe a spravil som full reinstall windowsu, vratane formatu disku. Dovtedy tam boli XPcka SP2, bezal antivir, firewall a par krat som tam likvidoval spyware.
Po reinstalacii na XP SP3 mi hned po minute prace (hrania windows hry, screen saver a pod.) pocitac zamrzol. Tak som ho rozobral. Na grafickej karte bol zastaveny ventilator, procesor bol totalne zeravy. Takze som predpokladal poskodenu grafiku.
Dalsie prace: oprava ventilatora - stale mrzlo.
Vymena grafiky (skusil som 4 rozne stare, vratane roznych zbernic) - stale mrzlo.
Boli tam dovtedy 3 ks 256 MB moduly, skusal som ich postupne odpajat - mrzlo to pri ktorejkolvek kombinacii.
Spustil som nejake HWINFO testy na vsetko - ziadne chyby.

Tak som to vzdal a vinu zhodil na CPU alebo dosku. Eventuelne moze byt vina aj v zdroji, ten som neskusal menit.
Inac ten pocitac je z roku 2005 zo Sharku, cize zdroj nejaky noname.

Nakonieco som zobral nejaky iny pocitac, narval som do neho RAM a HDD a DVD RW zo stareho PC a takto to uz bezi. (obcas to huci (zdroj), ale je to pouzitelne a aj rychle) Povodny pocitac zostal nevyuzity, nemam rozne dosky a procesory na skusanie moznosti.
0 0
tranzistor20 tranzistor20

tranzistor20 je offline (nepripojený) tranzistor20

no podla toho co pise emkac to vidim na "nafucane" odrusovacie kondenzatory ... okolo cpu je par takych vacsich kondenzatorov s plochymi hlinikovymi hlavickami... ak je vsetko ok , hlavicky by mali byt ploche ...ak su odidene , hlavicky budu oble... take akoby sa kondenzator nafukol....
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

emkac
no fajn. Starý počítač neriešme, keďže sa už nepoužíva.
Novo spravený z povodných súčiastok ide v poriadku, takže tiež nie je čo riešiť, myslím že si spravil čo sa dalo.
Ak môžem doporučil by som len zväčšiť RAM zo 768 MB na aspoň 2GB. Prejaví sa to na svižnejšej práci systému a tiež bude PC trochu tichší pretože bude Win menej swapovať, keďže bude mať k dispozícii viac RAM, nemusí ukladať na HDD. Neviem aké sú tammoduly RAM, ale tieto staršie sú teraz drahšie ako novšie, tak je to na tebe.
Pozor na staré a neznačkové zdroje, ak odídu, berú so sebou viac - matičnú dosku alebo aj iné. Ak mieniš aj v budúcnosti používať tento (alebo iný) počítač, skús kúpiť nový, ale značkový, výkonovo vyhovujúci aj pre nové PC, ktorý by sa použil neskôr keď s bude prípadne stavať nové PC, takže by to neboli vyhodené peniaze.

Inak osobne nie som za upgrade starých počítačov, technológie idú rýchlo dopredu a zo starého železa sa dobrý a spoľahlivý PC nedá spraviť. Počítač ktorý by bol na vyššej úrovni a výkone ako je tento, by a dal kúpiť za asi 300€. Samozrejme by to nebolo na hry a výkon ( ale aj tak hodne vyšší výkon ako je tento PC), ale bol by nový a dalo by sa to v prípade potreby dopĺňať podľa použitia.
Naposledy upravil Stevo5 : 09.01.11 at 18:39
0 0
emkac emkac

emkac je offline (nepripojený) emkac

zhodou okolnosti mam ten stary pc doma, takze som sa hned pozrel - vsetky kondenzatory su OK

inac v "novom" pocitaci je 1GB RAMky, je to pre ich potreby viac nez dost
uvazovalo sa aj nad kupou uplne noveho, ale bolo by to zbytocne
tento druhy bol viacmenej zadarmo, cize investovat teraz cca 300E nestalo za to

ked im odide tento pocitac, tak sa kupi novy

mna skor zaujimalo to, preco odisiel ten stary
ci je to fakt doska alebo CPU, kedze ani grafika ani RAMka to nebola
ale to uz asi nezistim....
0 0
tranzistor20 tranzistor20

tranzistor20 je offline (nepripojený) tranzistor20

Cpu tazko ... to by neslo vobec... ja som to tipoval na tie kondenzatory... presne tak sa to totiz vtedy chova.... tak teraz to moze byt jedine doska...alebo zdroj ... ten si asi menit neskusal ze ? inak asi pred 5 rokmi som mal pc kde mi takto blbol komp lebo som mal na doske posahany diskovy radic....
0 0
emkac emkac

emkac je offline (nepripojený) emkac

zdroj som menit neskusal.... ked najdem nejaky volny par GB disk a dostanem do ruk dalsi pc na opravu, tak to tam nahodim a skusim to znova
teraz je ten pocitac bez hdd, cize je nepouzitelny

a rozmontovavat moj vlastny pc a vymienat zdroje a robit pokusy sa mi nechce
0 0
maurer2 maurer2

maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

Pc sa da spustit aj bez HDD samozrejme cez CD-DVD mechaniku nacitat neake Live Ubuntu alebo iny LINUX (pupy 4) ale to je vhodne len na test aj ked i na web sa da pripojit len to potom nie je kam ukladat ....
0 0
Zoltan Miklos Zoltan Miklos

Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac
ak mas Vistu, tak si ju preinstaluj na Windows 7. Oplati sa investovat, je to ovela spolahlivejsi system.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať